Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

סמינר מטייל בהודו

חברים לתרבות בשיתוף אדמה מסעות וטיולים

15 ימים בין ארמונות רג'אסטן לערי הצליינים על הגנגס

(כולל שמורת טיגריסים)

בהדרכת פיקי דיין      

יציאה: 03.12.202  חזרה: 17.12.2023

מלא! ניתן להירשם ברשימת המתנה

taj-machal

הודו מציעה התנסות רוחנית, אסתטית ואנתרופולוגית חזקה. המפגש עם הודו הוא ערבוביה של צבעים, ריחות, צלילים וטעמים המציפים את המבקר בהתנסות חושנית, שבה מתערבבים היופי והכיעור שבחיים לתוך מזיגה אחת שאין להפרידה למרכיביה. הטיול נפתח בביקור בדלהי, בירת הודו וממשיך לביקור בטאג' מהאל ובשמורת טיגריסים. מכאן ממשיך לטיול מקיף בראג'אסטן, ארץ המהראג'ות הצבעונית. נקנח בביקור בהרידוואר ורישיקש - שתי עיירות מקודשות על שפת נהר הגאנגס. לכאן מגיעים צליינים מכל רחבי הודו לחלות את פניה של אלת הנהר הנערצת.

פיקי דיין - מדריך בכיר, ותיק ומנוסה לארצות מזרח אסיה ותת היבשת ההודית. מתמחה בנושאי דתות ופילוסופיה של המזרח. פיקי טייל תקופות ארוכות בתת היבשת ההודית ובארצות דרום מזרח אסיה, אינדונזיה, בורמה, לאוס, וייטנאם, קמבודיה.

תוכנית הטיול

יום 1 | תל אביב - דלהי

נצא בשעות הבוקר בטיסה ישירה של אל-על לדלהי. לאחר השלמת סידורי הכניסה העברה למלון.

ארוחת ערב ולינה בדלהי

יום 2 | דלהי - אגרה
העיר דלהי מציעה מזיגה מיוחדת במינה בין עיר מוסלמית ישנה, צפופה ודחוסה לבין כרך מודרני, עשיר ומטופח. בשעות הבוקר נצא לסיור בעיר העתיקה. נבקר במסגד הגדול בלבה של העיר הישנה ובשוק התבלינים הסמוך לו. נמשיך לביקור במאוזולאום של הקיסר המוגולי הומאיון שהוכרז כ"אתר מורשת עולמי". בתום הסיור נצא בנסיעה דרומה לאורך נהר היאמונה בדרכנו לאגרה, בדרך נעצור לביקור במקדש הלוטוס המשרת את הקהילה הבהאית. המשך בנסיעה לאגרה, אליה נגיע בשעות הערב.

ארוחת ערב ולינה באגרה.

יום 3 | אגרה

העיר אגרה שימשה כבירת הקיסרים המוגולים הגדולים. כאן בנו הקיסרים, בתקופת תור הזהב של האימפריה המוגולית, את מיטב הארכיטקטורה ההודית-אירנית שנוצרה בהודו מעולם. נבקר במבצר אגרה המרשים, שבנוי באבן חול אדומה. נמשיך לביקור ב"בייבי טאג'" מאוזולאום ששימש השראה לטכניקות הבניה של השליטים המוגולים. שעות אחה"צ יוקדשו לביקור בטאג' מהאל, הנחשב (במידה רבה של צדק), לאחד משבעת פלאי עולם. ארוחת ערב ולינה באגרה.

ימים 5-4 | שמורת טיגריסים בשולי המדבר

נפרד מאגרה ונצא בנסיעה בכביש המהיר בדרכנו לשמורת הטיגריסים של רנטאמבור. השמורה, ששימשה בעבר כאזור צייד של בית המלוכה של ג'איפור, הוכרזה כשמורת טבע והיא מאכלסת מגוון רחב של יונקים ועופות, בכלל זה טיגריסים בנגליים, נמרים, צבועים מפוספסים, שלל צבאים ואנטילופות, טווסי-בר ומגוון רחב של ציפורים. לאחר התארגנות קצרה נעלה על הג'יפים ונצא לספארי ברחבי השמורה. במידה ויתמזל מזלנו נפגוש גם טיגריסים. נאכל ונלון בלודג' בשולי השמורה. למחרת בבוקר נצא לספארי נוסף, בתקווה לראות בעלי-חיים נוספים המאכלסים את השמורה. בצהרים של היום ה-5 ניפרד מהשמורה ונסע לעיירה מסורתית השוכנת בלב רכס הרי אראוולי.

ארוחת ערב ולינה במלון מסורתי.

 

יום 6 | מבצרים ועיירות ססגוניות ברכס האראוולי

רכס האראוולי נמתח לאורך החלק המזרחי של מדינת רג'אסטן. כאן במרומי הרכס חיים התושבים בשלל כפרים ועיירות, שהגדולות שבהן שימשו בעבר בבירתם של בתי מלוכה מקומיים. המאהרג'ות המקומיים כבר פסקו מלמלוך, אך המבצרים והארמונות שהותירו מאחוריהם מעידים על אורחות החיים שאפיינו את המקום עד לסוף השלטון הבריטי.

בשעות הבוקר נצא לביקור במבצר החולש על העיירה ונמשיך לביקור בסמטאות העיירה ושווקיה שוקקי החיים. אח"כ נצא בנסיעה בדרכנו לאודייפור. בדרך נעצור לביקור בעיירה נוספת המתנאה במבצר נאה ומקדשים ממיטב הארכיטקטורה של רג'אסטן. לפנות ערב נגיע לאודייפור. ארוחת ערב ולינה באודייפור.

יום 7 | אודייפור

אודייפור נקראת ה"עיר הלבנה" בשל בתיה הצבועים בלבן. העיר, שמוקפת מכל עבר בהרים ואגמים נאים, היא מן הנעימות והיפות ברג'אסטן. נצא ליום טיול בעיר ואגמיה. נבקר בארמון המהאראג'ה ונסייר בסמטאות ובשווקים הססגוניים של העיר. כאן נוכל לפגוש בעלי מלאכה השוקדים על אומנותם בסדנאותיהם הקטנות, ובכללם גם ציירים המשמרים את מורשת ציורי המיניאטורות מהאסכולה הרג'אסטנית. בשעות אחה"צ נצא לשייט על אגם פיצ'ולה היפה. ארוחת ערב ולינה באודייפור.

יום 8 | אודייפור - רנקפור - ג'ודפור

נצא בנסיעה צפונה בדרכנו לעיר ג'ודפור בלב מדבר טהאר הגדול. בדרך נעצור לביקור במקדשים של נאגדה ואקלינג'י ובמקדש המרהיב של רנקפור, המקודש לבני הדת הג'איינית. המקדש ובו 1,444 עמודים וכל אחד מהם מעוצב בדוגמא שונה, הוא מן ההישגים הגדולים ביותר של האמנות והארכיטקטורה ההודית לדורותיה. נבקר במקדש ונתוודע לאופייה המיוחד של הקהילה והאמונה הג'איינית. בתום הביקור נמשיך בנסיעה לג'ודפור

נלון בג'ודפור

 

ימים 9-10 | ג'איסלמר

נקדיש את הבוקר לביקור במבצר מהרנגאר המתנשא על העיר ג'ודפור. המבצר המרהיב, הבנוי באבן חול אדומה, הוא השמור ביותר שקיים בהודו. נמשיך לביקור קצר בשוק המקומי ואח"כ נסע מערבה, לעומק המדבר, בדרכנו לג'איסלמר. העיר המוכרת כ"עיר הזהובה" היא אחת הערים היפות ביותר בהודו. נקדיש את שארית היום והיום שלמחרת לסיורים בעיר המדברית היפה. נבקר במבצר העיר ובמקדשים הג'איינים שבתוכו ונטייל על חומת עיר. נמשיך לביקור בשוק המקומי ובהוואליס, בתי הסוחרים העטורים בפיתוחים מרהיבים וארכיטקטורה מדברית הייחודית לאזור זה.

בשני הלילות נלון בג'איסלמר.

ימים 11-12 | ג'איפור 

נצא בטיסות בוקר לג'איפור, בירת רג'אסטן. העיר שזכתה לכינוי "העיר הורודה", היא כרך אורבאני פעלתני וצבעוני. רחובות העיר מלאים פרות וגמלים, ריקשות ואוטובוסים, נשים בסארי צבעוני וגברים חבושי טורבאן. נקדיש את הימים הקרובים להיכרות עם העיר וסביבותיה. נסייר בריקשות ברחבי העיר העתיקה ונבקר בארמון המהראג'ה ובגן אסטרונומי יפה. בערב נצא לצפות בסרט באחד מבתי הקולנוע המפוארים בעיר. למחרת נצא אל מחוץ לעיר ונעלה, על גבי פילים, לביקור בארמון אמבר. כאן, בארמון המשלב מוטיבים ארכיטקטוניים הודים ומוסלמיים, התגוררו המהראג'ות של ג'איפור לפני שהעתיקו את מקום מושבם לעיר החדשה. נמשיך לסיור בכפר המתמחה בצביעת טקסטיל. בשעות אחה"צ של היום ה-12 נצא בנסיעה בכביש המהיר לשדה התעופה של דלהי ונמריא  בטיסה לדראדון, עיר למרגלות ההימלאיה. נמשיך בנסיעה קצרה בדרכנו לעיר הקדושה הארידוואר, אליה נגיע בשעות הערב

המאוחרות. לילה אחד נלון בג'איפור ובמשנהו בעיר הארידוואר

 

יום 13 | רישיקש והארידוואר

נקדיש את היום לסיורים ברישיקש והארידוואר. כאן נמצאים כמה ממרכזי היוגה הגדולים בהודו, לכאן מגיעים יוגים ופקירים מכל רחבי תת-היבשת כדי להתבודד, להגות, להסתגף ולסיים את החיים על גדות נהר הגנגס הקדוש. לכאן באו ה"ביטלס" בחיפושיהם הרוחניים. נטייל על גדת הגאנגס, נשוטט בשווקים ובאשראמים, נתערבב בצליינים הבאים לחלות את פני האלה גאנגה ונשתתף בטקס אש מרהיב הנערך על גדת הנהר לכבוד האלה

ארוחת ערב ולינה בהרידוואר

יום 14: הרידוואר - דלהי

נמשיך את סיורנו בעיר הרידוואר. נעלה ברכבל לביקור במקדש מאנסה דווי. נבקר במקדש ונבקש משאלה לחזור לכאן בגלגול אחר. מן המקדש נשקף נוף של ההימלאיה ונהר הגאנגס המפלס את דרכו במישורים אדירים. נמשיך לסיור בשוק המקומי ואח"כ נצא בנסיעה לדלהי, אליה נגיע לפנות ערב. לאחר התרעננות נצא לארוחת פרידה באחת המסעדות הטובות בעיר.

לינה בדלהי.

יום 15: דלהי – תל אביב

נקדיש את היום להשלמת סיורים בדלהי.  נבקר במקדש סיקי מרהיב ובקוטוב מינאר - מגדל הנצחה עטור בפסוקי קוראן המתנשא לגובה של מעל 70 מ'. נמשיך בנסיעה לשדה התעופה לטיסת ערב ישירה עם חברת אל על לתל אביב.

נחיתה בתל אביב צפויה בשעות הערב המאוחרות.

ביצוע: אדמה מסעות וטיולים

:מחיר הטיול

המחיר לאדם בחדר זוגי  4,435  דולר 

 

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות ישירות של חברת אל-על כולל מסי נמל.

לינה: במלונות מדרגת דלוקס ודרגה ראשונה, למעט הלינות ברכס האראוולי ואודייפור שיהיו מלונות מדרגת תיירות טובה.

2 טיסות פנים בהודו כמפורט בתכנית הטיול.

תחבורה: אוטובוס ממוזג לאורך כל הטיול. בעת הביקור בהרידוואר ורישיקש נשתמש במיניוואנים ממוזגים.

כלכלה: חצי פנסיון (ארוחת בוקר וערב) לאורך כל הטיול.בג'יפים פתוחים המותאמים לצפייה בבעלי חיים בעת הספארי בשמורת הטיגריסים.

הדרכת הטיול: מדריך מצוות "אדמה מסעות וטיולים" ו"חברים לתרבות" פיקי דיין ומדריכים מקומיים על פי תכנית הטיול.

דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.

תשר: לנותני השירותים השונים.

מים מינרלים לאורך כל הטיול.

ערכות שמע לשיפור ההדרכה.

המחיר אינו כולל: 

תוספת ליחיד בחדר בסך: 1390 דולר

אשרות כניסה: נדרשת אשרת כניסה להודו. המטיילים רשאים להנפיק את האשרה בכוחות עצמם (באתר של משרד ההגירה ההודי ובעלות של 26 דולר) או באמצעות משרדנו (בתוספת עמלה טיפולית בסך 30 דולר). פרטים יימסרו בעת ההרשמה

ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול (ראה בנוסף הערות מיוחדות להלן)

תשר למדריך הישראלי, מקובל כ- 5 דולר ליום

הערות מיוחדות

רמת השירותים: על המטיילים לקחת בחשבון שהטיול כרוך בנסיעות ארוכות בכבישים הרריים ובדרכים מדבריות משובשות.

טיסות בינלאומיות:

LY 79 03DEC TLVDEL 0730 1630

LY 70 17DEC DELTLV 1835 2155

תנאים כלליים לטיול:

על הטיול חלים התנאים המפורטים ב"דף תנאים כלליים לטיולי אדמה מסעות וטיולים" המצורף לתכנית זו. בכל מקרה של סתירה גוברים התנאים המפורטים כאן על אלו המפורטים בתנאים הכלליים.

bottom of page