Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

אינדונזיה הארכיפלג המסעיר בעולם

17 יום / 14 לילות

חברים לתרבות - בהדרכת: פיקי דיין

יציאה: 18.09.23   חזרה:  04.10.23

dance

dance

מסע לאינדונזיה הוא מסע אל הארכיפלג המסעיר בעולם. אלפי איים נמתחים כקשת געשית בין דרום מזרח אסיה ואוסטרליה, קשת גיאוגרפית של תרבויות מגוונות, גזעים, עמים, לשונות ומנהגים במרקם מרתק של אדם וסביבה. תושבי ג'ונגלים, יורדי ים מוסלמיים, צאצאי נסיכים, אצילים ובני חצי האי המאלאיי בהם נוצרים, פאגנים, אנימיסטים ומוסלמים החיים בארכיפלג האיים המרתק בעולם.

פיקי דיין -  מדריך בכיר, ותיק ומנוסה לארצות מזרח אסיה ותת היבשת ההודית. מתמחה בנושאי דתות ופילוסופיה של המזרח. פיקי טייל תקופות ארוכות בתת היבשת ההודית ובארצות דרום מזרח אסיה, אינדונזיה, בורמה, לאוס, וייטנאם, קמבודיה.

תכנית הטיול

ימים 1-2 תל אביב - דנפסר    19.09.23 - 18

המראה משדה התעופה וטיסה דרך יעד ביניים לדנפסר. הגעה למחרת, סידורי כניסה וויזה והעברה לבית המלון

בבאלי  Nusa  Dua Beach  Hotel - Deluxe Rooms

https://www.nusaduahotel.com/accommodation/deluxe-room/

יום 3  דנפסאר - ג'וגג'קרטה   20.09.23

ג'אווה הוא האי הפורה בחגורה הטרופית, זרוע הרי געש ורמות וולקניות, ומהווה את מרכז העצבים הכלכלי-תרבותי-פוליטי של המדינה. נטוס לג'וגג'קארטה הבירה התרבותית של האי, בה אומנים וסדנאות, מקדשים הינדים ובודהיסטיים, המהווים סמל לעצמת העבר. בערב נצא לחזות במופע ראמאיינה, אפוס הינדי שהתפשט ברחבי דרום מזרח אסיה והתקבע במסורת הג'וואית. ההצגה מומחזת בצורה סיפורית ומספרת את מאורעות החיים של ראמה, סיטה והאל הקוף, האנומן. 

לינה  Royal Ambarukmo – Dlx Rooms  Yogya

https://www.royalambarrukmo.com/accommodation/deluxe-room

יום 4  בורובודור, גדונג סונגו   21.09.23

יום זה יוקדש לחוויה של המסע הרוחני ב"מקדש" הארכיטקטוני של בורובודור. המבנה הבודהיסטי בנוי בצורת מנדלה שמסמלת את מדרגות התודעה בהן עולה המאמין מן העולם הארצי אל העולם הרוחני. המנדלה היא ציור מיסטי המשמש בדרך כלל עולי רגל ומאמינים בודהיסטים, המשתמשים בו בלימוד ומדיטציה. בעשר דרגות האבן המרכיבות את המקדש מגולפות סצנות מחיי הבודהה. בורובודור הינו מהאתרים החשובים ביותר באסיה, משמש סימן היכר לתרבות ג'אווה ומהווה מוקד תרבותי חשוב ביבשת. יחד עם מקדשי בגאן שבבורמה ומקדשי אנגקור שבקמבודיה. נכיר את הכפר הג'אוונזי והמרחב החקלאי בו מטפחים קאסבה ופאפייה, טבק ודקלי קוקוס. נצפה

במופע טראנס, המנוהל בידי רקדנים מקומיים ונועד לגירוש רוחות רעות

לינה  Royal Ambarukmo - Dlx Rooms  Yogya

יום 5  סורביה, הר ברומו  22.09.23

טיסה לסורביה, ממנה נמשיך בנסיעה בנוף חקלאי לכיוון הר ברומו. נבקר בגן החיות של סורבאיה ונראה את הדרקון מקומודו. לפנות ערב נגיע להר ברומו, בו חיה אוכלוסייה טנגרית מעניינת, המשלבת סוג של הינדואיזים קדום יחד עם מנהגים אנימיסטיים, הכוללים גם הקרבת קורבנות לאלים החיים בלוע הר הגעש.

לינה בברומו Jiwa Jawa Hotel 

http://jiwajawa.com/

יום 6  ברומו - אוג'ונג פאנדאנג   23.09.23

נצא לפנות בוקר בדרכנו אל אחד משיאי הטיול, השחר העולה מעל הר ברומו הממוקם בתוך קלדרה של חולות. נגיע בג'יפים למרגלות ההר ונעלה על גב סוסים מרחק קצר אל המדרגות אל הלוע הגעשי. נשוב למלון לארוחת בוקר מאוחרת, ואחריה נרד מהר ברומו ונשוב לסורביה לטיסה לאוג'ונג פאנדאנג/מאקאסר בירת דרום סולאווסי, האי בעל צורת הסחלב.

לינה באוג'ונג פאדאנג Novotel  Hotel Ujungoandang

https://all.accor.com/hotel/8584/index.en.shtml

ימים 9-7  טאנה טורג'ה    26.09.23 - 24

נצא בטיסה  לטאנה טורג'ה. נחצה עמקים מעוטרים בטרסות אורז עד שנגיע לרנטפאו. נקדיש את הימים הקרובים להיכרות עם ארץ בני הטורג'ה, קבוצה אתנית שאימצה את הנצרות כדת, אולם הם עדיין מקיימים את חייהם סביב ביצוע ראוותני של טקסי לוויה פגאניים, המשמרים את דת האלוק טודולו, שהתקיימה במקום לפני הגעת ההולנדים לאינדונזיה. טקסים אלו ואופני הקבורה הם שיאם של המצוות החברתיות והדתיות. נבקר בכפרים מסורתיים שבתיהם המגולפים דמויי סירה ושלעיצובם ולעיטורם משמעות סמלית. נבקר באתרי הקבורה, נהנה ממראות השפע שבשדות האורז ונלמד אודות תפיסותיה של קבוצה אתנית זו על החיים ועל המוות. נטייל בין מטעי קקאו וקפה ונכיר את הנוף האנושי המשמר מסורות עבר, מבני קבורה ובובות טאו - טאו במערות חצובות.

לינה בטאנה טורג'ה Hertiagae Toraja  Dlx Room

http://torajaheritagehotel.com/

יום 10  אוג'ונג פאדאנג - אובוד, באלי  27.09.23

נצא בכביש מרהיב החוצה את יערות הגשם לעבר העיירה פאלופו וממנה בטיסה קצרה חזרה דרך מאקאסר לבאלי. באלי זכתה לכינויים רבים בהם "אי האלים" ו"גן העדן האחרון", שמות המסמלים לא רק את יופיו של האי אלא גם האווירה המיוחדת שהוא משרה על השוכנים בו. באלי, הוא המפורסם באיי אינדונזיה, אי הינדואי המשמר מסורות עבר ועשיר בתרבות, פולקלור ופולחן. האי מעוטר ברכסי הרים געשיים, אגמים, חופים זהובים מפורצים, נחלים וגיאיות ונופים מעשי ידי אדם כ"מדרגות האלים", טרסות אורז גבוהות, מטעי תבלינים וקוקוס. כפרים קטנים מסורתיים משובצים במרחבי האי, מאות מקדשים פרטיים וציבוריים, מגדלונים וכניסות מקושתות בפסלי אלים ושדים. המקדשים פזורים בשיאי ההרים ולמרגלות הרי הגעש, בתוך המים ועל מצוקי החוף, ביערות העד, בלב שדות האורז ובאתרי הפולחן. דרכנו אל לב האי לעיירה הגדולה אובוד שמהווה מרכז לתרבות ואמנות בלב האי.

לינה Kamandulu Ubud – Chalet Room

https://www.kamandaluresort.com/ubud-chalet.html

יום 11  מהמעיינות הקדושים להר באטור  28.09.23

הבוקר נצא למקדש טמפק סירין, מקדש בן 1000 שנים שנבנה על מעיין קדוש, ונשמע על ההינדואיזם הבאלינזי (דת המים הקדושים), השם דגש מיוחד על פולחן המים, נמשיך נמשיך לעיירה קינטמאני לצפות בהר הגעש הרדום הר באטור המתנשא מעל אגם באטור שלצידו. נבקר במקדש קהן מקדש מלכותי בעיירה בנגלי ארוחת ערב בבית מקומי בשילוב ריקודי טופנג ומיני גמלון.

 

יום 12  כפרים וטקסים במזרח באלי  29.09.23

נצא ליום במזרח האי ולעיירה קולונקונג שם נבקר בהיכל הצדק שתקרתו מעוטרת בציורים המתארים סצנות גן עדן ועונשי גיהינום, נסייר בכפר העתיק טאנגאנן שבו גרים תושבי באלי המקוריים, נבקר בביתו של כהן דת הינדי להיכרות עם פעילויות מסורתיות וטקסי טיהור ונבקר במקדש מערת העטלפים  

יום 13  ג'אטילווי, טרסות האורז  30.09.23

נבקר בטראסות האורז המרשימות באמצעות רכבי באגי פתוחים ונשלב גם טיולים רגליים באזור. נלמד על המארג המרתק הקיים בבאלי, וקושר בין האמונה בדווי שרי, אלת האורז לבין התחזוק יוצא הדופן של תעלות המים וחקלאות השלחין האינטנסיבית שבמקום. נבקר במקדש עתיק ובמקדש היער המיוחד.

יום 14  ראפטינג  ועיירת האמנויות אובוד - חוף הים   01.10.23

הבוקר נצא לראפטינג קל במורד נהר האיונג ונראה זוית מפתיעה של נופי באלי.  הנהר מתפתל בסבך הנופים הטרופיים של האי ומשמר בית גידול שנעלם ברב השטחים החקלאיים של באלי. נהנה מעיירת האמנויות אובוד ונכיר מקצת מעבודות האמנות, גילופי העץ, צורפים וציירים.

נרד מהרמה המרכזית לחוף Nusa Dua ונתמקם במלון Nusa Dua Beach Hotel

יום 15  אולודאנו - טאטא לוט  02.10.23

נצא לאגם בראטן ולמקדש הצף אולודאנו ולעת ערב נסיים במקדש הים טאנה לוט הצופה אל הים והשקיעה ומגן על תושבי האי. 

 Nusa Dua Beach Hotel

ימים 16-17  באלי - תל אביב

המשך הסיורים עד לעזיבה לשדה התעופה. נאכל ארוחת ערב ולאחריה העברה לשדה התעופה והמראה לתל אביב דרך יעד ביניים

 • סדר הסיורים והימים בבאלי ובסולוואסי יקבעו בשטח על ידי המדריך בהתאם לטקסים במקדשים, הלוויות, שריפת גופות ועוד

ביצוע: החברה הגיאוגרפית

:מחיר הטיול

המחיר לאדם  7470 דולר

:מחיר כולל

 • טיסות בינלאומיות לאינדונזיה הלוך ושוב בחברת אמירטס

 • טיסות פנים כמפורט בתוכנית, ובטוראג'ה - טיסות הלוך ושוב

 • אשרת כניסה לאינדונזיה (זיכוי עבור דרכון זר 120 $)

 • בתי מלון על פי המפורט 

 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל תקופת הטיול

 • תחבורה: אוטובוס צמוד ממוזג לאורך כל התקופה באינדונזיה

 • מדריכים דוברי אנגלית בסיורים.

 • מדריך ישראלי מצוות חברים לתרבות והחברה הגאוגרפית - פיקי דיין

 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית ככלולים.

 • מפגש הכנה בארץ.

 • טיפים לנותני השירותים המקומיים

 

 

המחיר אינו כולל: 

תוספת ליחיד בחדר בסך  1280 דולר.

תשר למדריך הישראלי - מקובל כ- 5 דולר ליום

ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען.

הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול (ראה בנוסף הערות מיוחדות להלן).

בדיקות קורונה בארץ ובחו"ל במידת הצורך

הערות:

 • אשרות כניסה: דרושה אשרה לאינדונזיה. הוצאת האשרה - באמצעות משרדנו. על המטיילים להעביר צילומי דרכון למשרדנו, כחודשיים לפני היציאה לטיול.

 • סידורי כניסה: סידורי הכניסה לאינדונזיה נערכים על ידי החברה הגיאוגרפית, בתיאום עם הרשויות האינדונזיות. למרות כל ההסכמים והתנאים הנוחים שנוצרו לכניסת ישראלים, בהעדר יחסים דיפלומטיים רשמיים, אין החברה אחראית במקרה שבו תימנע הכניסה על ידי שלטונות אינדונזיה. במקרה כזה, לפני היציאה מהארץ, ועד 60 יום לפני היציאה, יוחזר לנרשם כל הכסף ששילם (למעט דמי הויזה אם החל הטיפול בה). במקרה של מניעת הכניסה לאינדונזיה, אחרי המועד הנ"ל, יוחזר כל הסכום, בקיזוז כל הוצאה אשר הוציאה החברה (לרבות התחייבות של החברה) ואשר לא קיבלה בעבורה החזר.

 • סדר הטיולים בבאלי עשוי להשתנות בשל אירועים מקומיים, טקסים ופסטיבלים.

 • בטיסות הפנים באינדונזיה המשקל המותר למזוודה הוא עד 15 ק"ג לאדם. על מזוודות במשקל יתר נדרש תשלום במקום.

 • המלצה למבקרים באינדונזיה: בעקבות החרפת איומי הטרור נגד יעדים מערביים וישראלים, מבקש המטה ללוחמה בטרור להזכיר ולרענן את ההמלצה הקיימת לגבי אינדונזיה (להימנע בעת זו מביקורים בלתי חיוניים). המטה ללוחמה בטרור מבקש להדגיש, עם זאת, כי ההחלטה אם לבקר באזורים הנזכרים לעיל ו/או לשהות בהם, נתונה לשיקול דעתו של כל אדם ואדם והיא על אחריותו הבלעדית. לנוסח האזהרה המעודכן הכנסו לאתר משרד החוץ.

 • בטיולינו אנו מתרחקים ממוקדי הסיכון.

תנאים כלליים לטיול

Indonesia Bali Kutri Cremation Ceremony July 2012

תודה למנו כהן על תיעוד הטקס בבאלי יולי 2012

bottom of page