Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

   סמינר מטייל ללונדון 

חברים לתרבות בשיתוף אדמה מסעות וטיולים

 שישה ימים של אמנות, היסטוריה ותרבות     

בהדרכת ד"ר דורון לוריא וניסו קדם

טיסות:  ת"א-לונדון-ת"א בחברת אל על

לונדון

 

לונדון היא העיר הגדולה ביותר באירופה. ההיסטוריה שלה מתחילה עם הכיבוש הרומי, כאשר יוליוס קיסר פולש לבריטניה ובעקבותיו קמה עיר קטנה, ובעלת נמל באזור הדרומי של נהר התמז. לאחר הכיבוש הנורמני ב-1066 הופכת לונדון לבירת הממלכה. בתקופה זו נוצרים שני האזורים החשובים של העיר: המרכז המסחרי (The City) ומרכז הממשל (Westminster). במאה ה-16 הרנסנס פורח תחת מלכי טיודור. זו לונדון של הנרי השמיני ושל המלכה אליזבת, התקופה של פרנסיס דרייק ושל שייקספיר, תיאטרון הגלוב וארמון המפטון קורט. המאה ה-17 מביאה מלחמת אזרחים, עליית הפוריטנים תחת קרומוול והחזרת המלכות. במאה ה-18 לונדון הופכת למרכז כלכלי. אנשי האצולה וסוחרים עשירים בונים אחוזות וגנים וארכיטקטים נותנים לעיר את עיצובה המונומנטלי. המאה ה-19 היא תקופתה של המלכה ויקטוריה: פיתוח התעשייה, רכבות, המטרו הראשון בעולם, אולם אלברט המלכותי והמוזיאונים הראשונים. לאחר מלחמת העולם השנייה לונדון של המאה ה-20 משנה פניה: גורדי שחקים ומבני ציבור מפארים את העיר. משנות ה-80 לונדון הופכת למרכז אומנות, תיאטרון וארכיטקטורה.

נסייר בלונדון ברגל ובתחבורה ציבורית. נבקר במוזיאונים הנבחרים והמפורסמים של לונדון, כמו המוזיאון הבריטי, הגלריה הלאומית, מוזיאון ויקטוריה ואלברט, טייט ועוד, וגם במוזיאונים מיוחדים ופחות מוכרים, המציגים יצירות מהתקופות העתיקות ועד לאמנות מודרנית ועכשווית, ובבניינים מעניינים. נשלב גם טיולי הליכה מרתקים באזורים נסתרים, נתחקה אחר לונדון של פעם, לונדון של ימי הביניים, של המאה ה-19, נפתח צוהר אל העולם התחתון של לונדון הממסדית, ולא נפסח על לונדון המודרנית, בה ממוקמים חלק מהבניינים החשובים בסגנון הפוסט-מודרניסטי בארכיטקטורה.

 

הטיול מתחיל בבית המלון בלונדון, ומסתיים אחרי הביקור המשותף האחרון.

 

ד"ר דורון לוריא – אוצר בכיר והרסטוראטור הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות. שימש מרצה בפקולטה למשפטים ובחוג לתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב. התמחה בחקר האותנטיות של תמונותיו של רמברנדט ומשמש יועץ בינלאומי בבדיקת אותנטיות של תמונות שמקוריותן שנויה במחלוקת.  מרצה ומנחה סיורי אמנות.

 

ניסו קדם – מייסד "אדמה" ומנהלה. מדריך למגוון יעדים באירופה ובאגן הים התיכון, באסיה ובאמריקה.

תוכנית הטיול

יום 1 | לונדון – הספרייה הבריטית

בשעות הצהריים ניפגש במלון בלונדון. משם נצא לרובע קמדן, לאזור סנט פנקראס. תחנת הרכבת סנט פנקראס מהעתיקות בתחנות הרכבת התחתית של לונדון, ונראית כמו טירה עתיקה. נבקר בספרייה הבריטית. מבנה הספרייה הוא ציון דרך ארכיטקטוני בלונדון המודרנית (נפתח ב-1998). בספרייה מיליוני ספרים, ארכיון עשיר וזרם מבקרים וקוראים מדי יום. במתחם גם מספר גלריות תצוגה, ביניהם מוצגים היסטוריים, ציוני דרך בהיסטוריה הבריטית והעולמית. בכל הלילות נלון בלונדון.

יום 2 | הגלריה הלאומית

ניסע לכיכר טרפלגר. בכיכר המפורסמת ממוקמת הגלריה הלאומית לאמנות, אחד המוזיאונים המפורסמים והחשובים בעולם. במוזיאון תצוגה קבועה של 2,300 יצירות המקיפות 700 שנה של התרבות המערב-אירופית ומוצגות בסדר כרונולוגי. נמצה את החוויה ונבלה את היום במוזיאון.

 

יום 3 | מימי הביניים לאמנות עכשווית

בבוקר נחזור בזמן אל לונדון של ימי הביניים, אל לב לבה של מערכת החוק של אנגליה, מעוזם של עורכי הדין עטויי הגלימות השחורות והפאות הלבנות. להם הייתה בלעדיות למעשה לייצוג בבתי המשפט מאז ימי הביניים. נלמד על התפתחות המקצוע ונבקר בחלק מהמוסדות המסורתיים של החוג האקסקלוסיבי הזה. נמשיך לגלריה אלגנטית לאמנות עכשווית – בריטית ובינלאומית – הממוקמת במחנה צבאי לשעבר ששופץ. אחר הצהריים נסיים בעוד מוזיאון ענק – מוזיאון ויקטוריה ואלברט. המוזיאון מרכז את האוסף הגדול בעולם של אמנות דקורטיבית: ציורים, פסלים, כלי כסף, זכוכית, פורצלן, תכשיטים, רהיטים, בגדים ועוד.

 

יום 4 | תיאטרון הגלוב וטייט מודרן

נחצה אל הגדה הדרומית של נהר תמז לתיאטרון הגלוב. זהו שחזור של התיאטרון שבו הציג שייקספיר כמה ממחזותיו. לאחר מכן נצא לסיור הליכה באזור שהיה "העולם התחתון", הלא חוקי, של לונדון הממסדית. נסיים את סיור ההליכה ליד "גשר לונדון", בשוק הירקות והפירות העתיק ביותר בלונדון. גם כיום זהו שוק ססגוני המציע תוצרת טרייה, נקניקים, גבינות, מאפים ויינות איכותיים. נסיים בגלריה טייט מודרן – תחנת כוח ישנה שהפכה למבנה תרבות ואמנות. במוזיאון יצירות אמנות מופשטת, אקספרסיוניסטית, קונספטואלית ומינימליסטית. באמנים המפורסמים המוצגים בטייט מודרן נמצא את מונה, מאטיס, פולוק ודאלי.

 

יום 5 | הגלריה הלאומית לפורטרטים, טייט בריטניה

נבקר בגלריה הלאומית לפורטרטים, המציגה בעיקר דיוקנאות של אישים בריטים חשובים ובעלי השפעה, והייתה הראשונה מסוגה בעולם כשנפתחה בשנת 1856. אחר הצהריים נבקר במוזיאון טייט בריטניה שעל שפת נהר תמז. במוזיאון יצירות של אמנים בריטים מהמאה ה-16 ועד ימינו.

 

יום 6 | המוזיאון הבריטי

נתחיל בסיור הליכה אחרון בעוד פינה פחות מוכרת של לונדון. נסיים בביקור במוזיאון הבריטי, אחד המוזיאונים הגדולים והחשובים בעולם, ובו אוספים מהמאות ה-18 וה-19, מוצגים ארכיאולוגיים ומסמכים עתיקים.

ביצוע: אדמה מסעות וטיולים

תנאים ומחירים

טיסות:  ת"א-לונדון-ת"א בחברת אל על, כולל מסי נמל והטלים (עשוי להשתנות)

העברות משדה התעופה למלון וחזרה

                

bottom of page