Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
 

חברים לתרבות בשיתוף חברת אדמה

סמינר מטייל בנורמנדי לאורך נהר הסיין

6  ימים בדגש אמנות, תרבות והיסטוריה 

הדרכה: יעל הרמלין

יציאה: 15.6.22     חזרה: 20.06.22

נחיתה ביום השביעי לפנות בוקר   

honfleur

honfleur

mont-saint-michel

mont-saint-michel

הנורמנים, אנשי הצפון הפראים המוכרים כוויקינגים, ערערו את יציבותם של צרפת והאיים הבריטיים. מתוך כוונה לבלום את התפשטותם מלך צרפת העניק להם חבל ארץ משלהם - נורמנדי. גם אחרי שהתיישבו המשיכו הנורמנים לזעזע את האזור אך סופם שאימצו את תרבות צרפת ונטמעו באוכלוסייה המקומית. נצא למסע לאורך נהר הסיין ולעומק חבל נורמנדי. נטייל בנופים הפסטורליים המשובצים בכפרים קטנים ועיירות נמל נאות ונבקר בחופים מרהיבים המאופיינים בצוקים דרמטיים. יופיו של האזור משך לכאן אומנים רבים. כאן צייר קלוד מונה את הציור שנתן לזרם חדש את שמו – אימפרסיוניזם

סיפורו של האזור אינו מצטמצם לנופים ואמנות. נורמנדי הייתה עדה לאירועים היסטוריים כבירים שעיצבו את זהותה של אירופה המערבית – החל מכיבושי הרומאים והנורמנים, דרך מלחמת 100 השנים וסיפורה של ז'אן ד'ארק, וכלה בפלישת בעלות הברית במלחמת העולם השנייה. בטיולינו נתוודע לארכיטקטורה המיוחדת ולמקומות שבהם חיו ויצרו כמה מטובי הציירים ולאירועים הכבירים שעיצבו את נורמנדי

 

על המדריכה:  יעל סוניה הרמלין  ילידת צרפת, דוקטורנטית, חוקרת תרבויות, מרצה לאמנות, תרבות, זהות לאומית ומפגשים בין תרבויות. מדריכה מנוסה המדריכה שנים רבות בחן ובניחוח צרפתי האופייני לה.

לאחרונה פרסמה רומן היסטורי פרי עטה, העוסק בדמותה של ז'אן ד'ארק.

תוכנית הטיול

יום 1:  תל אביב - פריס - ז'יברני - ז'ומיאז' - טרוביל

טיסת בוקר לפריס. לאחר הנחיתה ניסע לז'יברני לביקור בביתו של הצייר קלוד מונה. נבקר בבית ובגן שעיצב בעצמו וששימש השראה לסדרת ציורי חבצלות המים המפורסמות. נמשיך בנסיעה לאורך נהר הסיין בדרכנו לרואן – בירת נורמנדי. העיר התפרסמה כמקום עלייתה על המוקד של ז'אן ד'ארק, הגיבורה הלאומית שהצילה את צרפת מהכיבוש האנגלי. נטייל בסמטאות העיר ובקתדרלה הגותית המפוארת שהונצחה ע"י האמן קלוד מונה בסדרת ציורים בלתי נשכחת. נמשיך לתוך העיר העתיקה שבתוכו התקיימה גם קהילה יהודית. נשוטט ברובע ונשמע על חיי היהודים בימי הביניים. נלון ברואן.

יום 2: באיו – חופי הנחיתה

עם בוקר ניסע לבאיו שם נמצא השטיח הרקום של מתילד, אשתו של דוכס נורמנדי וויליאם הכובש. השטיח מספר את השתלשלות המאורעות שהביאו לעלייתו של וויליאם לכס השלטון באנגליה. לאחר מכן נרד לעבר החוף בו נחתו הכוחות הבריטים ביוני 1944. נשמע על האירועים ההיסטוריים ונצפה בסרט תיעודי המתאר את 100 הימים הראשונים של הפלישה ונראה את שרידי הנמל המלאכותי ששימש להעברת כוחות ואספקה בעת הלחימה. נמשיך לביקור באזור הנחיתה האמריקאי. נחזור ללינה ברואן.

יום 3: קאא, פאליז וטעימות קממבר וקלבדוס

נקדיש את רוב היום לדמותו של וויליאם הכובש: נפתח את היום בביקור בקאא, בירת נורמנדי בתקופתו של וויליאם, שבה נבקר בבית העיריה המרשים ובמקום קבורתו של דוכס נורמנדי בקפלה סמוכה. נמשיך לביקור לטירת פאליז, מקום הולדתו של וויליאם. בשעות אחה"צ נמשיך לסיור בנופים הפסטורליים של נורמנדי ונבקר במגבנה וביקב שבהם נוכל לטעום את מיטב מטעמי נורמנדי - גבינות קממבר וקלבדוס - אלכוהול העשוי מסיידר תפוחים.                        נחזור ללינה ברואן.

יום 4: מנזר מון סן מישל וסן מאלו

היום נצא מחוץ לגבולות נורמנדי ונסע לתוך מחוז ברטאן, בדרכנו לביקור במנזר מון סן מישל. המנזר, שהוקם על גבי צוק המתנשא מול חוף הים הופך לאי בשעות הגאות וחוזר להיות חלק מהיבשה בשעות השפל, הכול על פי המחזוריות של גאות ושפל בתעלת לה מאנש. נבקר במנזר, שבשל ייחודו ויופיו הוכרז, במידה רבה של צדק, כאתר מורשת עולמי מטעם אונסק"ו. נמשיך לביקור בעיר הנמל החשובה סן מאלו, ממנה יצאו יורדי ים ופיראטים צרפתיים למסעות ימיים לגילויי עולמות חדשים. נשוטט בסמטאות העיר, על חומותיה האדירות ובנמל היפה.

נשוב בשעת ערב מאוחרת ללינה ברואן.

יום 5: הונפלר - טרוביל - לה הבר - אטרטה

נסע לאורך הסיין המפלס את דרכו אל תעלת לה מאנש.  סמוך לשפך הנהר קמו, לאורך ההיסטוריה, עיירות קסומות, כל אחת יפה מרעותה וכל אחת אופי משלה. נבקר בטרוביל, על בתיה המיוחדים, שוק הדגים והצדפות הטריים יום-יום, וקו החוף שידע ימי זוהר ומשך אליו את אצולה הפריזאית ואמנים רבים. נמשיך לביקור בעיירה הקסומה של הונפלר. זו אחת העיירות היפות ביותר בנורמנדי שהייתה לאבן שואבת לאמנים וציירים כבר במחצית השנייה של המאה ה-19. נטייל בעיירה ובנמל ונבקר בכנסיית העץ הייחודית שלה, עדות נדירה לארכיטקטורה של נורמנדי עילית. בתום הביקור, נחצה את נהר הסיין בגשר כבלים מרשים שהוא לכשעצמו ליצירה הנדסית מודרנית, בדרכנו לביקור בעיר הנמל לה הבר ששימשה השראה לקלוד מונה בציורו המפורסם "אימפרסיון" שנתן את שמו לזרם האימפרסיוניסטים. נבקר במוזיאון לאמנות מודרנית המציג את יצירותיהם של גדולי האמנים. באחר הצהריים, ניסע צפונה על קו החוף לאטרטה. חוף המצוקים של אטרטה היה אחד הנופים המועדפים על הציירים האימפרסיוניסטים שפקדו את המקום בקביעות. נטייל לאורך הטיילת התחומה בין שני המצוקים והאמיצים שבינינו יוכלו לעלות בשביל מסודר לפסגת צוק הגרניט לתצפית מרהיבה על קו החוף והעיירה. בתום הביקור  ניסע חזרה לרואן. בערב נצא לארוחת פרידה באחת המסעדות בעיר. לינה ברואן.

יום 6:  רואן - אובר סור אואז      פריס - ת"א

נפרד מרואן ונסע לאורך דרך המנזרים, אשר נבנו בהוראתו של דוכס נורמנדי - ווילאם הכובש. נבקר בשרידי מנזר ז'ומיאז', שהסופר ויקטור הוגו, שהתפעל מיופיו כינה אותו כ"אתר ההיסטורי היפה בצרפת". נבקר במנזר המספר את תולדות האזור מתחילת הנצרות בצרפת, דרך הכיבוש הוויקינגי ועד ימינו. נמשיך בנסיעה לביקור באובר סור אואז, שהייתה התחנה האחרונה בחייו של וינסנט ואן גוך. נשוטט בסמטאות בהן התהלך ואן גוך ונראה את שדה החמניות ששימש השראה לכמה מציוריו. נופי העיירה וסביבתה החקלאית הונצחו ביצירותיו האחרונות של הצייר הדגול, שמת ונקבר כאן. בסיור זה נפרד מנהר הסיין, נופי נורמנדי והאמנות האימפרסיוניסטית שליוו אותנו לאורך ימי המסע. נמשיך בדרכנו לנמל התעופה של שרל דה גול ונצא בטיסת ערב חזרה לתל אביב. נחיתה בארץ צפויה לפנות בוקר של היום ה-7.

:מחיר הטיול

       מחיר לאדם בחדר זוגי  2,295 אירו

:מחיר כולל

 • טיסות בינלאומיות ישירות כמפורט בתכנית הטיול, כולל מסי נמל והיטלי דלק.

 • לינה: במלון מדרגה ראשונה (4*).

 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול וארוחת פרידה בערב האחרון של הטיול.

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהעברות ובסיורים כמפורט בתכנית.

 • הדרכה: מדריך מצוות "אדמה - מסעות וטיולים" ו- "חברים לתרבות" יעל הרמלין

 • דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.

 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.

 • ערכות שמע לשיפור ההדרכה.

המחיר אינו כולל: 

 • תוספת ליחיד בחדר בסך  520 אירו.

 • ארוחות שאינן מופיעות ברשימת המחיר כולל.

 • מים מינרלים ושתיה בארוחות

 • אשרות כניסה: לא נדרשת אשרת כניסה לצרפת לבעלי דרכון ישראלי.

 • דמי טיפול בסך 50 דולר לנוסע על שינוי בכרטיסי הטיסה הקבוצתיים (כגון: הושבה במטוס, שדרוג בנקודות או בכסף למחלקות מסוג פרימיום וביזנס, שינוי מועדי היציאה והחזרה וכדומה) לתשומת לבכם: דמי הטיפול הם בנוסף לסכום שדורשות חברות התעופה עבור השינוי.

 • ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול (ראה בנוסף הערות מיוחדות להלן).

 • תשר למדריך הישראלי – מקובל כ- 5 אירו ליום

 • בדיקות קורונה בארץ ובחו"ל 

 

הערות לטיול

 • בחלק מהמלונות באירופה אין סבלים. במקרים כאלו המטיילים מתבקשים לשאת את מזוודתם לחדרים בכוחות עצמם.

 • חדרים ליחיד: החדרים ליחיד באירופה קטנים במיוחד. מטיילים שמעוניינים לקבל חדר זוגי לשימוש יחיד תמורת תוספת (נוספת) על התוספת לחדר יחיד. מספר החדרים ליחיד מוגבל.

 • האוטובוס והנהג עומדים לרשות הקבוצה בכפוף למגבלות חוקי העבודה ושעות העבודה המותרות באירופה

 • חברת התעופה אינן מאפשרות לנוסעים הטסים בכרטוס קבוצתי לבחור מקום ישיבה מראש.

 

טיסות בינלאומיות

1 LY 319 15JUN  TLV-CDG  0550  0950 

2 LY 326 20JUN  CDG-TLV   2240  0405   - arrival next day

תנאים כלליים לטיול

על הטיול חלים התנאים המפורטים ב"דף תנאים כלליים לטיולי אדמה מסעות וטיולים" המצורף לתכנית זו. בכל מקרה של סתירה גוברים התנאים המפורטים כאן על אלו המפורטים בתנאים הכלליים