Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

פריס בדגש היסטוריה, תרבות ואמנות

6 ימים בעיר האורות

הדרכה: יעל הרמלין

יציאה : 7.6.23 חזרה: 12.6.23

נחיתה ביום ה-7 לפנות בוקר (13.6.23)

מלא! ניתן להירשם ברשימת המתנה

צילום: יעל הרמלין

 צילום: יעל הרמלין

פריס הייתה והינה עדיין המרכז התרבותי החשוב באירופה כמו גם בין הערים המתוירות  ביותר בעולם. פריס אינה קופאת על שמריה ועדיין נפתחים בה מוזיאונים חדשים לצד המוזיאונים הוותיקים בעלי שם בינלאומי.  בסמינר מטייל  זה נסייר בפריס שלא הכרתם, פריס האחרת.

הדרכה: יעל הרמלין - מרצה ילידת צרפת בעלת תואר שני ודוקטורנטית מומחית לתרבות צרפת, אשר פרסמה ספר על הגיבורה הצרפתית  ז'אן ד'ארק.

תכנית הטיול

יום 1  תל אביב - פריס - אווירה פריזאית, קפה, בגט וכל השאר 

נצא בטיסה ישירה לפריס, אליה נגיע לקראת הצהרים. לאחר התארגנות מהירה ניסע לעבר לבה של פריס, אזור הרובע הלטיני. למשמע צמד המילים "הגדה השמאלית", מיד חושבים על הבוהמה הפריסאית, מדמיינים את סארטר וקאמי מתווכחים, סימון דה בוואואר וגרטרוד שטיין, חנות הספרים שיקספיר אנד קומפאני, גיימס ג'ויס, פיקאסו וחואן מירו ועוד ועוד. אמנים, סופרים, פילוסופים ועיתונאים אבל לא רק. סיורנו יתחיל באזור הפנתאון, בו קבורים גדולי האומה הצרפתית ובקרבת מקום, נראה את הסורבון, האוניברסיטה המפורסמת של פריס. נטייל בגני לוקסמבורג, אחד הגנים הציבוריים הגדולים ביותר בעיר, ובו נמצא גם ארמון לוקסמבורג, שהוא מקום מושבו של הסנאט הצרפתי. נמשיך לקתדראלת נוטרדאם שנשרפה לפני מספר שנים ונתרשם מעבודות השיפוץ המתקדמות.

בתום הסיורים ניסע לבית המלון בפריס.

יום 2  פריס, היסטוריה ואמנות, בין דרייפוס לרודן

בגדה השמאלית ניצב בית הספר הצבאי הידוע לנו בשל שני אישים חשובים: נפוליאון בונפרטה שהתחיל שם את הקריירה הצבאית שלו ודרייפוס שסיים שם את הקריירה הצבאית שלו כשהואשם בבגידה וממש באותו מקום נערך הטקס בו הורדו דרגותיו ושברו את חרבו.

נצא באוטובוס לסיור מרתק בו נראה את בית הספר הצבאי, את ה"הוטל דה אינווליד, ומשם נמשיך לביקור במוזיאון ע"ש הפסל הצרפתי אוגוסט רודן (Rodin). נתרשם מסגנונו הריאליסטי ונראה את עבודותיו המפורסמות וביניהן "האדם החושב".

בתום הביקור, ניסע לראות מופע מרשים "צלילים ואורות", הפעם בגדה הימנית. השנה המופע מוקדש לאמנים מן השורה הראשונה: מרק שאגל ופול קלי.

חזרה לבית המלון

יום 3  רובע מאריי, פיקאסו, אמנות עכשווית ועוד

הבוקר נצא לסיור במטרו ברחבי פריס. נתחיל ברובע ה- Marais, הרובע העתיק של פריס. נראה ארמונות מפוארים מהמאה ה-17, נבקר במוזיאון פיקאסו (Picasso) שנפתח לא מכבר לאחר שעבר שיפוץ, נטייל בכיכר הווז' מהיפות  בכיכרות פריס ולא נפסח על שוק מיוחד במינו, שוק "הילדים האדומים". זהו אחד משווקי האוכל הוותיקים ביותר בפריס עם סיפור מעניין לא פחות. השוק עמוס בדוכני אוכל שמוכרים מנות קלות של מזון טעים ואיכותי. בתום הביקור נמשיך לטיול ברובע היהודי הישן. נקדיש את שעות אחר הצהריים לביקור במרכז פומפידו (Pompidou), מוזיאון לאמנות מודרנית ועכשווית, הנחשב לגדול ביותר באירופה בתחומו, כולל אוסף מרתק של יצירות אמנות מודרנית ותערוכות מתחלפות המציגות אמנות מכל העולם. המבנה עצמו בעל חזות מיוחדת פרי דמיונם של האדריכלים הבינלאומיים ריצ'רד רוג'רס ורנצו פיאנו.

חזרה לבית המלון לקראת ערב.

יום 4  אמנות, אופרה גרניה ובוהמה

נתחיל את היום בביקור במוזיאון האוראנג'רי (Orangerie), שמהווה השלמה למוזיאון ד'אורסיי, ומציג אוסף מרשים של ציירים מהמאות ה19 וה-20. גולת הכותרת של המוזיאון היא סדרת הציורים "חבצלות המים" של קלוד מונה.  נמשיך בסיורנו בפריס ונראה את כיכר ונדום, שער הניצחון, שדרת שאנז אליזה, כיכר הקונקורד והאובליסק שהגיע ישר ממצרים העתיקה. נמשיך ברגל דרך גני הטואילרי, למוזיאון הלובר (Louvre), המוזיאון הגדול ביותר בפריז ואחד הגדולים והמפורסמים ביותר בעולם. נצפה על מבנה המוזיאון שהיה בעבר ארמון מלכותי, ומשלב כיום ארכיטקטורה של פעם עם נגיעה מודרנית. בתום הביקור, נחצה את הכביש לפאלה רויאל, שבו שוכן התיאטרון הלאומי של צרפת ה"קומדי פראנסז". ניכנס לחצרו הפנימית של הארמון ונראה כיצד משלבים בין העתיק לחדש, בין אדריכלות של ימי הביניים לבין האדריכלות המודרנית. נמשיך לביקור בבית האופרה המפורסם בעולם הקרוי על שמו של האדריכל שבנה אותו. ליד בית האופרה נמצא בית הכל-בו הידוע " גאלרי לפאייט ", בו שווה לבקר גם אם לא ממש מעוניינים בקניות.

לקראת ערב, נגיע למונמארטר, כפר שהיה בעבר מחוץ לפריס והפך בסוף המאה ה-19, לאזור בילויים "פר אקסלנס" של האריסטוקרטיה הפריסאית: מסבאות, מסעדות, ברי יין,  קברטים, וכמובן הקברט המפורסם "מולן רוז'". נעלה לבזיליקת סקרה-קאר ונמשיך לכיכר האמנים המוקפת בתי קפה. נשוטט יחד עם תיירים מכל העולם, בין הציירים וסמטאות הרובע ולאחר מכן ניכנס לקברט "הארנב הזריז" ונחוש את האווירה של פעם, תוך שמיעת שאנסונים מוכרים יותר וגם כאלה שפחות. נשוב לבית המלון במוניות.

יום 5  אימפרסיוניזם בג'יברני

היום יוקדש לזרם האימפרסיוניסטי בג'יברני. ניסע מערבה מחוץ לפריס ונגיע לכפר גיברני המהווה מוקד משיכה לאוהבי אמנות וטבע. בשולי הכפר, נסייר בגנים ובביתו של אבי האימפרסיוניזם: קלוד מונה. נטייל בין ערוגות הפרחים, בגן היפני ונראה כמובן את חבצלות המים שהיוו השראה עבור האמן. בתום הביקור, נמשיך אל מוזיאון האימפרסיוניזם שנפתח בלב הכפר ומציג את מיטב עבודותיהם של אמנים רבים בני זמנו של מונה. נוסיף ונטייל ככל שיותיר הזמן והכוח ונשוב חזרה לפריס לארוחת סיום וללינה.

יום 6  אמנות על גדות הסיין, רנואר, ואן גוך ואחרים

ביום האחרון של הטיול, ניסע בעקבות האימפרסיוניסטים שנפגשו על גדות הסיין ותיעדו את המפגשים התוססים של האריסטוקרטיה של סוף המאה ה-19. כאן צייר רנואר את ציורו המפורסם "סעודת השייטים".  נבקר בתערוכה המתחקה אחר התקופה בה נפגשו כאן קלוד מונה, אלפרד סיסלי, ברט מוריסו, אדוארד מאנה, אדגר דגה וכל הבוהמיה הפריזאית שאהבה לבלות כאן מחוץ להמולת העיר הגדולה. בתום הביקור ניסע לאובר סור אואז (Auvers sur Oise), העיירה בה התגורר ואן גוך, הצייר האומלל ובה הוא סיים את חייו. נראה את האכסניה בה התגורר, נתהלך בסמטאות הצרות שתיעד בעבודותיו ונתבונן בחלק מציוריו המפורסמים המתארים את חיי העיירה.

בשעות הערב המוקדמות ניסע לנמל התעופה לטיסה ישירה לתל-אביב.

*ביום 3 הנסיעה בפריס תהיה באמצעות המטרו.

** ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

ביצוע: אדמה מסעות וטיולים

מחיר הטיול

מחיר למטייל בחדר זוגי: 2,945 €

המחיר כולל

 • טיסות בינלאומיות באל על כמפורט בתכנית הטיול

 • לינה: במלון 4*

 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול וארוחת ערב אחת.

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהעברות ובסיורים להוציא יום בו נשתמש במטרו.

 • הדרכה: מדריכה מצוות "אדמה - מסעות וטיולים" ו- "חברים לתרבות" יעל הרמלין ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית בעת הצורך

 • דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.

 • תשר: לנותני השירותים השונים.

 • ערכות שמע

המחיר אינו כולל

 • תוספת ליחיד בחדר בסך: 895 אירו

 • ארוחות נוספות

 • מים מינרלים ושתייה בארוחות

 • תשר למדריך הישראלי - מקובל כ-5 אירו ליום

 • ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען הכולל הרחבה לקורונה. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול (ראה בנוסף הערות מיוחדות להלן).

הערות לטיול

 • על המטיילים להביא בחשבון שתכנית הטיול כוללת לעיתים שעות של הליכה ועמידה בטיולים האורבניים ובמוזיאונים.

 • על המטיילים להביא בחשבון שבחלק מהמלונות באירופה אין סבלים. במקרים כאלו המטיילים מתבקשים לשאת את מזוודתם לחדרים בכוחות עצמם.

 • החדרים ליחיד אינם גדולים ומספרם מוגבל.

 • האוטובוס והנהג לרשות הקבוצה בכפוף למגבלות חוקי העבודה ושעות העבודה המותרות לנהגים באירופה

 • חברת התעופה אינן מאפשרות לנוסעים הטסים בכרטוס קבוצתי לבחור מקום ישיבה מראש.

טיסות בינלאומיות

LY 323 07JUN TLV-CDG 0900 1250

LY 326 12JUN CDG-TLV 2240 0405 Arrive next day (13JUN)

bottom of page