Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

טאיוואן "היהלום של דרום מזרח אסיה"

סמינר מטייל למקומות הרחוקים ממרכזי התיירות,

המשלב את המיטב של כל מה שיש לארץ זו להציע

הדרכה: עופר אשכנזי      

יציאה: 13.4.2023    חזרה: 23.4.2023

 נחיתה ביום ה-11 לפנות בוקר

!נותרו שני מקומות אחרונים

taipei-taiwan

איליה פורמוזה, "האי היפה", כינו אותו הפורטוגזים. ואכן, טאיוואן היא אחד היעדים החבויים והיפים של דרום מזרח אסיה. דרכים הנתלות על צלעות ההרים מעל נופים דרמטיים עליהם מתנפצים גלי הים, מערות בזלת החוצבות הרים נישאים, אגמים קסומים בלב הנוף הירוק, חופי טורקיז והרים נישאים הם רק חלק מהמגוון המציעה טאיוואן למטייל.
התרבות הסינית המסורתית, שניצלה מימי האימה של "מהפכת התרבות" שחיסלה כמעט את התרבות של העם הסיני בארצו, פורחת במלוא עוזה בטאיוואן. מקדשים קונפוציאניים, דאואיסטיים ובודהיסטיים, כמו גם כנסיות לרוב, מנקדות את הערים והעיירות בפסיפס תרבותי שוקק וחיוני. חיבתם העזה של הטאיוואנים לתרבותם עומדת מאחורי המוזיאונים, התיאטראות ושכיות החמדה הארכיטקטוניות, ההופכות את טאיוואן לגן עדן למטייל התרבותי.

טאיוואן היא ארץ של אנשים חייכניים ונדיבים, טובי לב ומארחים למופת. טאיוואן היא המקום המאפשר חגיגה של מפגשים אותנטיים, מפתיעים ומרגשים. נתארח בבתי מקומיים לארוחות ערב, נשב לערבי שירה משותפת עם האנשים החייכניים, המקסימים והנדיבים ביותר בחלק זה של העולם.

עופר אשכנזי -  בוגר לימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה. משנת 1984 כבר הסתובב כמוצ'ילר ברחבי יבשת אסיה, למד וחקר תרבויות מקומיות. מורה דרך ותיק בישראל ומדריך מנוסה לטיולים מאורגנים בחו”ל,  היה אורח רשמי של ממשלת טאיוואן, ואחד המדריכים הבכירים ליעד זה.

תוכנית הטיול


ימים 1-2:  מתל אביב לטאיפיי  (Taipei)

נצא משדה התעופה בשעת ערב בטיסה דרך הונג קונג  לטאיפיי (Taipei), בירת טאיוואן והעיר הגדולה ביותר במדינה, המהווה גם את מרכז הממשל, המסחר והתרבות של טאיוואן. עם ההגעה לטאיפיי נצא למלון, ממנו נצא לסיור קצר בעיר ונשוב למלון.

לינה בטאיפיי במלון 5 כוכבים

יום 3: טאיפיי  (Taipei)

נצא ליום סיור בטאיפיי. אחרי ארוחת הבוקר נצא בנסיעה של כחצי שעה אל הפארק הגיאולוגי יה-ליו (Yehliu),  שכולו תצורות סלע ייחודיות שנחצבו על ידי המלח והרוח שבאו מהים. נשוב לעיר, שם נבקר במאוזוליאום של צ'יאנג קאי-שק (Chiang Kai-Shek's Mausoleum), היכל זיכרון שהוקם לזכרו של צ'יאנג קאי שק. נמשיך אל מזבח הקדושים המעונים (Martyrs' Shrine), לצפייה בטקס החלפת המשמרות. משם נמשיך לביקור במוזיאון הארמון הלאומי (National Palace Museum), המוזיאון הגדול בעולם לאמנות סינית. נמשיך על מגדל 101, ומשם אל מקדש לונגשאן (Lungshan Temple), המקדש הראשון בטאיוואן, ממנו נמשיך אל שוק הלילה הגדול הואה-שי (Huaxi) של טאיפיי.

לינה בטאיפיי במלון 5 כוכבים


יום 4: מטאיפיי (Taipei) לטאיטונג (Taitung) וקאושיונג (Kaohsiung)

בשעות הבוקר נצא לרחוב דיהואה (Dihua), הרחוב העתיק ביותר בטאיפיי. נמשיך אל שדה התעופה,  שם נעלה על טיסה לטאיטונג (Taitung) (טיסה AE393 11:15-12:20). את הסיור בטאיטונג נתחיל בביקור במרכז התרבותי של הילידים הטאיוואנים המקוריים. נמשיך לביקור קצר באתר הארכיאולוגי החשוב ביותר בטאיוואן, המכיל שרידים של התיישבות פרה-היסטורית. נמשיך לביקור מיוחד ומרגש בכנסייה של אוהבי ישראל,  ממנה נמשיך בנסיעה מרהיבה לאורך רכסי ההרים אל העיר קאושיונג (Kaohsiung). מאז נוסדה במאה ה-17, גדלה קאושיונג מכפר מסחר קטן למרכז הפוליטי והכלכלי של דרום טאיוואן, עם תעשיות מפתח כגון ייצור פלדה, זיקוק נפט, הובלה ובניית ספינות. עם ההגעה לקאושיונג נצא לביקור במרכז האומניות של מזח 2 (Pier 2 Art Center), מרכז אמנויות הבמה הגדול ביותר בעולם המשתרע על שטח עצום של 141 אלף מ"ר. נמשיך לתחנת המטרו פורמוזה בולווארד (Formosa Boulevard Metro station), הידועה בזכות מיצג "כיפת האור" (Dome of Light) – עבודת הזכוכית הגדולה ביותר בעולם אשר מורכבת מ-4,500 לוחות זכוכית המאורות בלילה בשלל צבעים.

לינה בקאושיונג במלון 5 כוכבים

יום 5: מקאושיונג (Kaohsiung) לטאינאן (Tainan)

לאחר ארוחת הבוקר נצא את קאושיונג בנסיעה של כשעה וחצי, עד שנגיע אל העיר טאינאן (Tainan), הנחשבת לעיר העתיקה ביותר באי, ושימשה בעבר כאחת מבירות התרבות העיקריות של טאיוואן. נצא לסיור בין סמטאותיו של רחוב אנפינג (Anping) הציורי והעתיק, בו גרו ההולנדים במאה ה-17. נמשיך אל בית שבנוי כולו משורשיו המשתרגים של עץ אחד אדיר, נמשיך אל המבנה העתיק ביותר בטאינאן, הוא מגדל צ'ייקאן (Chihkan Tower). נקנח את היום בביקור מיוחד בבתי המקומיים, מהם נלמד על החיים בטאיוואן העכשווית. נמשיך אל שוק הלילה האדיר והידוע של טאינאן, ונשוב למלון.

לינה בטאינאן במלון 5 כוכבים

יום 6:  מטאינאן (Tainan) לאגם השמש והירח (Sun Moon Lake)

אחרי ארוחת הבוקר נצא בנסיעה של כשעתיים וחצי אל אגם השמש והירח (Sun moon lake), האגם הטבעי הגדול ביותר במדינה. האגם הצלול מוקף הרים ונופים יפהפיים ובסביבתו מתגוררים בני שבט הטאו, אחד מהשבטים האבוריג'ינים של טאיוון. נבקר בסביבת האגם, במקדשים ופגודות. נעלה על רכבל שיקח אותנו לנקודת תצפית עוצרת נשימה על הנוף המרהיב. נבקר במקדשים החשובים שעל ההר כמו מקדש וון וו (Wenwu Temple) ופגודת צ-אן (Tse-En Pagoda) ונרד מצידו השני. בשעות אחר הצהריים נעלה על אנייה פרטית לשייט באגם, על רקע הנוף הקסום סביבנו. לאחר ארוחת הערב נגיע למלוננו ללינה.

לינה באגם השמש והירח במלון 4 כוכבים

יום 7:  מאגם השמש והירח (Sun Moon Lake) ולשמורת טארוקו  (Taroko)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בכלי רכב קטנים על הדרך היפה בטאיוואן, החוצה את שדרת ההרים המרכזית של האי. דרך יפהפייה זו עבירה לכלי רכב קטנים בלבד. בדרכנו נעצור לצילומים של הרכס המרהיב. נעצור בנקודת תצפית מרהיבה על הר וולינג (Wuling Mountain), המהווה חלק משמורת טארוקו (Taroko) ומהווה את נקודת התצפית הגבוהה ביותר של השמורה. השמורה קרויה על שם השבט האבורג'יני טארוקו החי במקום. נחצה את המעבר הגבוה ביותר בטאיוואן, בגובה של 3,257 מ' מעל פני הים, ונרד בנסיעה בדרך ההררית היפהפייה עד שנגיע לעיירה טיאנשיאנג (Tienhsiang), העיירה היחידה בשמורת טארוקו. במידה והזמן יאפשר נצא לסיור רגלי במפלי באיאנג (Baiyang), תופעה מרהיבה של מערות שבקירותיהן נבעו סדקים, המייצרים "מפלי מסך". לסיום נגיע למלוננו לארוחת ערב וללינה.

לינה בטארוקו במלון 5 כוכבים

יום 8:  שמורת טארוקו (Taroko)

היום הבא מוקדש כולו לסיורים בשמורת טארוקו. נתחיל את יומנו במסלול קצר בנקיק מרהיב עם פרצי מים הנובעים מסלע השיש אל נהר הליוו (Liwu River). נמשיך בהליכה בדרכים עוצרת נשימה בה נחזה בנוף יערות, צוקים, מיני צמחים ועקבות של תקופת הכיבוש היפני. בתחילת אחד השביל בהם נטייל ממוקם במרכז תערוכות גיאולוגי, בו נוכל ללמוד על הכוחות הטבעיים שיצרו נקיק טארוקו. במהלך מסלולינו נבקר במערת הסנונית (Swallow Grotto), הנוף הידוע ביותר של שמורת טארוקו ובמערת תשעת הפיתולים (9 curve Grotto) ועוד ככל שיתיר הזמן. לעת ערב נחזור למלון לארוחת ערב וללינה.

לינה בשמורת טארוקו במלון 5 כוכבים

יום 9 משמורת טארוקו (Taroko) ליי לאן (Yilan) וג'יאו שי (Jiaoxi)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בדרך היפה ביותר בטאיוואן לאורך חופו המזרחי של האי בדרכנו לעיר  לאן (Yilan). מחוז לאן משקיף אל חופו המזרחי של הים של טאיוואן, מוקף הרים משלוש צדדיו, ומרכז תרבותי וחינוכי חשוב. הדרך ליי לאן נחשבת לאחת מדרכי החוף היפות בעולם, ואנו ננצל כל הזדמנות לעצור בצידי הדרך לצפות על הנופים היפים ביותר. עם ההגעה ליי לאן נעצור לארוחת צהריים.  בהגעה ליי לאן נבקר בכמה מהאתרים הידועים והחשובים של העיר. במאמץ תכנוני מבריק הפכו בתי היפנים ששלטו באזור למוזיאונים, גנים ואתרי סיור יפהפיים ומרתקים. נזכה למפגש מיוחד עם בני הקהילה המקומית. נמשיך בנסיעה קצרה אל העיירה ג'יאושי (Jiaoxi) הידוע במרחצאותיה החמים המעטרים אותה מכל עבר. בשל חשיבותם העצומה של המרחצאות החמים לתרבות היפנית, הפכה ג'יאו שי בתקופת השלטון היפני לעיר המרחצאות המרכזית של טאיוואן. נתענג על המרחצאות החמים במלון שלנו, ונסייר ברחובות העיירה התוססים.

לינה בג'יאו שי במלון Wellsprings by Silks (מלון בוטיק מיוחד) 

יום 10-11: - מיי לאן (Yilan) לטאיפיי (Taipei) וטיסה ארצה

לאן (Yilan)הפכה בזכות ראש העיר הנמרץ שלה למרכז חינוכי חשוב.

נצא (בכפוף לאישורים) לבית ספר יסודי, שם נלמד על מערכת החינוך בטאיוואן וחשיבות החינוך במדינה. נמשיך  בנסיעה אל עיירת הכורים העתיקה ג'יופן שנבנתה במקום על ידי היפנים בשנת 1893 בעקבות הבהלה לזהב, וכיום מהווה מבוך של נתיבים וסמטאות עם היסטוריה ותרבות עשירה. בעיירה נוכל למצוא שלל בתי קפה בסגנון סיני ויפני, בתי תה וחנויות מזכרות, על רקע נוף האוקיינוס השקט. נמשיך ונסייר באזור ונשוב לטאיפיי, שם נעלה על הטיסה שתחזיר אותנו ארצה. 

נחיתה לפנות בוקר בתל אביב.

ביצוע: שביל הדרקון

:מחיר הטיול

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי: 4,875 דולר

תוספת לחדר יחיד: 856 דולר

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בקו ת"א - טאיפיי - תל אביב בחברת קתאי

מסי נמל ותוספות דלק בטיסות הבינלאומיות נכון לתאריך הוצאת הצעה זו

טיסות פנים כמפורט בתוכנית

לינה במלונות כמפורט בתכנית על בסיס לינה וארוחת בוקר במלון

פנסיון מלא המבוסס על ארוחות צהריים קלות וארוחות ערב מלאות.

כל האתרים, הפעילויות והמופעים שבתכנית, לרבות דמי כניסה

שייט כמפורט בתוכנית

בקבוק מים מינרלים לאדם ליום

נסיעה באוטובוס ממוזג

מלווה במדריך מקומי דובר אנגלית

מלווה במדריך ישראלי - עופר אשכנזי

טיפים לנותני השירות

ערכות שמע אישיות

המחיר אינו כולל: 

שתייה בארוחות

ביטוח

הוצאות אישיות

כל מה שאינו מופיע ב"המחיר כולל"

תשר למדריך הישראלי - מקובל 5 דולר ליום

ביצוע: שביל הדרקון

לחצו כאן והצטרפו לקבוצת הוואצאפ השקטה של חברים לתרבות

 

bottom of page