Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
 

וייטנאם וקמבודיה כולל פסטיבל בנהר המקונג 
 מלא! ניתן להירשם ברשימת המתנה 

 20 ימים משבטי ההרים דרך מרכז וייטנאם למקדשי אנגקור

הדרכה: משה מנע

יציאה:03.11.22     חזרה: 22.11.22

נחיתה ביום ה-20 בשעות הבוקר

agriculture

דרום מזרח אסיה הוא אזור תוסס של מדינות הנתונות בתנופת מודרניזציה ובאותה עת שוקדות על שימור מסורותיהן. האזור מורכב מסבך של עמים, תרבויות וגזעים, המעורבים זה בזה ואף על פי כן מתבדלים זה מזה. הסופר הפולני-בריטי ג'וזף קונראד היטיב לתאר את המסתורין ואת האקזוטיקה של המפגש עם האוכלוסייה של דרום-מזרח אסיה. "פנים חומים, שזופים, צהובים, העיניים השחורות, הברק, הצבע של המון אדם מזרחי... כה נושן, כה מסתורי, נוצץ ואפל". נתחיל במסע בוייטנאם, נכיר את הנופים והאנשים, התקוות והפחדים. ניגע בניצניה של תקופה חדשה ובצלקות שהותירה המלחמה. נבקר בהאנוי, בשבטי ההרים בצפון ובמפרץ האלונג. נמשיך למרכז וייטנאם, לסייגון ולדלתה של המקונג. נקנח בעיר המקדשים האגדית אנגקור, שמקדשיה נבלעו אל תוך הג'ונגלים של קמבודיה

 

משה מנע - ביולוג ומשפטן בהכשרתו. טייל ותיק ומדריך מנוסה למגוון יעדים באמריקה הצפונית, באמריקה הלטינית ובדרום-מזרח אסיה.

תוכנית הטיול

ימים 1-2: תל אביב - האנוי

נצא בשעות הערב בטיסה דרך בנגקוק להאנוי, אליה נגיע למחרת בשעות הערב. לאחר השלמת סידורי המעבר, נסע למלוננו בהאנוי בירת וייטנאם. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

ימים 3-6: שבטי ההרים בצפון וייטנאם

צפון וייטנאם הוא אזור הררי המכוסה ביערות עבותים. הטופוגרפיה המבותרת ומיעוט הדרכים שנפרצו כאן הופכים את האזור לכמעט בלתי נגיש. כאן, בחבל הארץ המבודד הזה, חיים להם ערב רב של שבטים, כולם פליטי תרבות שהעדיפו את חירותם הענייה בהרים, על פני שיעבוד לאחת הממלכות שקמו סביבם. נקדיש את הימים הקרובים להיכרות עם שבטי ההרים. נטייל בנופים נפלאים של פסגות ונהרות, טרסות אורז ומטעי תה. נבקר בשווקים השבטיים ונפגוש מקומיים הלבושים בבגדיהם המסורתיים הבאים לסחור ולבלות בשוק. ביום ה-6 נרד במורד ההרים בדרכנו חזרה להאנוי. בשלושת הלילות הראשונים הלינה בעיירות בדרך וברביעי בהאנוי.

 

יום 7: האנוי

האנוי היא עיר עם ניחוח אירופאי. שנות השלטון הצרפתי הטביעו את חותמן באופייה הנינוח של האנוי - באגמים שבמרכזה, בארכיטקטורה האירופית ובשדרות הרחבות עטורות העצים. נבקר בכיכר באדין, ליבה הרשמי של האנוי שלצידה ארמון הנשיאות, הפרלמנט והמוזוליאום של הו צ'י מין, מנהיג המהפכה. נבקר בבית העץ הצנוע בו חי מרבית ימיו, ב"פגודת העמוד היחיד" וכן ב"מקדש הספרות" ששימש כאוניברסיטה הראשונה של וייטנאם. נמשיך לסיור ריקשות ולביקור ב"האנוי הילטון" הידוע לשמצה. הלינה בהאנוי.

 

ימים 8-9: מפרץ האלונג

נצא בנסיעה, מזרחה, בדרך יפה העוברת בנופים הכפריים של דלתת הנהר האדום, בדרכנו למפרץ האלונג. המפרץ, הזרוע אלפי איים המזדקרים מעל פני המים, הוכרז ע"י אונסק"ו כ"אתר מורשת עולמי". נצא לשייט במפרץ בין הצוקים וגבעות הגיר שהעניקו לו את השם "הדרקון היורד אל הים" ונבקר במערות הטבעיות שיצרו המים. נאכל ונלון בספינה. בשעות הצהריים של יום 9 נסע לשדה התעופה הקרוב ונצא בטיסה דרומה לעבר דנאנג. עם הנחיתה נבקר במוזיאון תרבות צ'אאם המציג פריטים מתקופת ממלכת צ'מפה הקדומה. נמשיך בנסיעה להוי-אן. בלילה הראשון הלינה בספינה ובמשנהו בהוי אן.


יום 10: הוי אן

הוי אן היתה כפר דייגים מנומנם שהפך, במהלך המאה ה-16, לעיר נמל קטנה ותוססת שהתפתחה במקביל לצמיחת היקפי המסחר בים סין הדרומי ובאוקיינוס ההודי בעקבות כינון הקולוניאליזם באירופה. קהילות של סוחרים מכל רחבי האזור, מסין ועד דרום מזרח אסיה, היגרו לכאן בחיפושיהם אחרי הזדמנויות כלכליות. הסוחרים הזרים הביאו אתם השפעות ארכיטקטוניות סיניות, יפניות ווייטנאמיות הניכרות עד היום בבתי העיר ובמקדשים. נצא ליום טיול בעיר, נבקר בשוק הדגים המקומי, נשוטט בסמטאות ונשתתף בסדנת בישול. הלינה בהוי אן.

 

יום 11: הוי אן - הואה - הו צ'י מין סיטי (סייגון)

נסע צפונה בדרכנו להואה. הדרך עוברת בשפלת חוף צרה בין ההרים לחופי הים תוך שהיא מטפסת וחוצה את "מעבר העננים" מהמעבר נשקף נוף יפהפה של הרים וים. נמשיך בנסיעה להואה - בירתם המלכותית של בני השושלת הקיסרית האחרונה ששלטה בוייטנאם. עם ההגעה, נצא לביקור בארמונות ובאחוזות הקברים שהקימו המלכים. נבקר בפגודת טיאן מו וב"עיר האסורה" של הואה. לפנות ערב נעבור לשדה התעופה ונצא בטיסה להו צ'י מין סיטי - עיר המוכרת גם בשמה הקודם סייגון. ארוחת ערב ולינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 12: מנהרות קוצ'י וטאי נין

הבוקר נסע מערבה, מחוץ להו צ'י מין סיטי, לביקור באתר המחילות של קו-צ'י, קומפלקס מחילות עצום בו מצאו אנשי הוייטקונג מסתור ובסיס בזמן המלחמה. נמשיך לסיור במקדש הגדול של דת הקאו-דאי, אחת מן הדתות הייחודיות אשר התפתחו בוייטנאם במהלך שנות השלטון הקולוניאלי והמשבר החברתי שליווה אותו. נצפה בטקס תפילת הצהריים הססגוני והמיוחד. בתום הסיור נחזור להו צ'י מין סיטי ונצא לסיור בעיר התוססת. ארוחת ערב ולינה בהו צ'י מין סיטי.

ימים 13-14: הדלתה של המקונג בעת פסטיבל

נקדיש את הימים הקרובים לסיורים בדלתה של המקונג. כאן נפגוש את וייטנאם הכפרית, העמלה, בשדות האורז הנצחיים, בתעלות ההשקיה האינסופיות ועל הנהר האדיר. נבקר בשווקים צפים, בשוקי יין ודגים הומי אדם. בימים אלו נערך בצד הנהר גם פסטיבל נאה ואנו נצטרף לחגיגות הססגוניות. בשני הלילות נלון בעיירה קאנטו.

ימים 15-16: הו צ'י מין סיטי - סיאם ריפ

הבוקר נשלים את הסיורים בדלתה של נהר המקונג ונשוב להו צ'י מין סיטי. עד שנת 1975 העיר הייתה מוכרת בשם סייגון. זוהי עיר שוקקת חיים בה מתגוררים למעלה מ- 4 מיליון תושבים. לאחר התארגנות קצרה נצא לבקר במוזיאון המלחמה ובארמון הנשיאות לשעבר, בבניין הדואר הקולוניאלי ובקתדרלת נוטרדאם. נהנה ככל שיותיר הזמן מנפלאות העיר המתחדשת המובילה את הנס הכלכלי הוייטנאמי. בשעות הצהריים של היום ה-16 נסע לשדה התעופה ונצא בטיסה לסיאם ריפ שבקמבודיה. סיאם ריף תשמש כבסיס לביקורנו בימים הקרובים באנגקור ואט. בלילה הראשון נלון בהו צ'י מין סיטי ובמשנהו בסיאם ריפ (לילה ראשון מתוך 3 לילות).

ימים 17-18:  אנגקור ואט

מקדשי אנגקור נבנו במהלך שש מאות שנים בידי שושלות מלכי החמאר. המקדשים, שפרושים על שטח שגודלו מעל 60 קמ"ר, הם קומפלקס המקדשים הגדול בעולם. הם מייצגים את מיטב האמנות הקמבודית לדורותיה ואחד ההישגים המזהירים ביותר בתולדות התרבות בעולם כולו. נבקר בכמה מן היפים והשמורים שבמקדשי המקום, בכללם מקדש באיון שקירותיו עטורים בפני בודהא מסתוריים, במקדש בפואון ובו בודהא שוכב גדול ממדים ובמקדש אנגקור ואט שנבנה כייצוג קוסמי של טבור העולם ונחשב לשיא ארכיטקטורת חמאר. נמשיך לשייט באגם טונלה ונכיר את חיי תושביו. בכל הלילות נלון בסיאם ריפ.

יום 19:  סיאם ריפ - בנגקוק - תל אביב

בשעות הבוקר נמשיך את סיורנו באנגקור ואט ונבקר במקדש באנטאי סריי הקסום. בשעות אחה"צ נפרד מהאתר המופלא ונצא בטיסות, דרך בנגקוק, לתל אביב. עם הנחיתה בבנגקוק נצא לארוחת ערב ונמשיך בטיסה ישירה לתל אביב.

יום 20:  תל אביב

נחיתה בשעות הבוקר בתל אביב.
 

מחיר הטיול:

המחיר לאדם    דולר

:המחיר כולל

טיסות בינלאומיות ישירות ת"א-בנגקוק-ת"א וטיסות אזוריות ופנימיות כמפורט בתכנית הטיול, כולל מסי נמל והיטלי דלק

לינה: מלונות מדרגת דה לוקס ודרגה ראשונה, במקומות הקטנים הטוב שבנמצא

כלכלה: חצי פנסיון - ארוחות בוקר וערב. במהלך השייט במפרץ האלונג כלכלה מלאה (3 ארוחות ביום)

תחבורה: אוטובוס ממוזג בהעברות ובסיורים כמפורט בתכנית. בעת הטיול בשבטי ההרים נשתמש במיניבוסים בשל מגבלה ברוחב הכבישים

שייט במפרץ האלונג, בדלתה של המקונג ובאגם טונלה

הדרכה: מדריך מצוות "אדמה מסעות וטיולים" ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית

דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית

תשר: לנותני השירותים השונים

ערכות שמע לשיפור ההדרכה

המחיר אינו כולל:

תוספת לחדר ליחיד: 995  דולר

אשרת כניסה לוייטנאם: אישור לאשרה תתקבל במשרדנו במקביל להזמנת סידורי הקרקע, אך האשרה עצמה תונפק בעת הכניסה לוייטנאם. על הנוסע להעביר אלינו פרטי דרכון לפחות 30 יום לפני היציאה לטיול ולהצטייד ב- 2 תמונות דרכון ולשלם 25 דולר במזומן בעת הכניסה לוייטנאם

אשרה כניסה לקמבודיה: תונפק בכניסה לקמבודיה, בעלות של 30 דולר לאדם. יש להצטייד בתמונת פספורט. על הדרכון להיות בתוקף מינימום 6 חודשים מיום הכניסה

תשר למדריך הישראלי: מקובל כ- 5 דולר לכל יום טיול

ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול (ראה בנוסף הערות מיוחדות להלן)

הערות לטיול:

ממשלת וייטנאם דורשת מכל מטייל הנכנס לתחומה להציג את הדברים הבאים

ביטוח רפואי המכסה גם את נושא הקורונה (הביטוח צריך כיסוי מינימלי של 10,000 דולר)

 כל מטייל חייב להוריד לטלפון הנייד שלו אפליקציה של משרד הבריאות הוייטנאמי, שעניינה הגבלות בשל הקורונה, ולהציג את האפליקציה בכניסה לכל אתר ואתר ברחבי וייטנאם

על המטיילים להביא בחשבון שהביקור בשבטי ההרים בצפון וייטנאם כרוך בנסיעות ארוכות בכבישים מפותלים ובמלונות מדרגה נמוכה

חברות התעופה אינן מאפשרות לנוסעים הטסים בכרטוס קבוצתי לבחור מקום ישיבה מראש

תנאים כלליים לטיול:

על הטיול חלים התנאים המפורטים ב"דף תנאים כלליים לטיולי אדמה מסעות וטיולים" המצורף לתכנית זו.

בכל מקרה של סתירה גוברים התנאים המפורטים כאן על אלו המפורטים בתנאים הכלליים.