Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

וייטנאם קמבודיה

טעימה נפלאה מאחת המדינות הקסומות ביותר של המזרח 

משבטי ההרים, דרך מרכז וייטנאם למקדשי אנגקור

הדרכה: אהד נבו      

יציאה: 08.01.2024  חזרה: 25.01.2024

salt-harvesting-3060093_1280.jpg

במהלך טיוליינו נבקר בכפרים מקומיים אותנטיים ונראה את דרך החיים הייחודית אך ורק למזרח. נבקר במפרץ האלונג ביי המנוקד באלפי איים קטנים בו נחווה שייט מרתק בספינה מיוחדת ברמה גבוהה שעל סיפונה גם נלון. נראה שדות אורז ירוקים, מרחבים אדירים, מים, תופעות טבע ייחודיות  ומקדשים מרהיבים בני אלפי שנים.

אהד נבו - מדריך בכיר, ותיק ומנוסה לסין, וייטנאם, קמבודיה, נפאל, בהוטאן ומונגוליה. מתרגם ספרות סינית מודרנית לעברית ומשמש כמתורגמן למשלחות סיניות בארץ.

תוכנית הטיול

ימים 1+2 |8.1-9.1.24| תל אביב - הא נוי

נצא בטיסת טורקיש דרך יעד ביניים להא נוי. לאחר הנחיתה וסידורי ההגירה, נערוך סיור בריקשות ברובעים

העתיקים של העיר. ניסע למלוננו בהא נוי.
ארוחת ערב ולינה בהא נוי.

יום 3 |10.1.24| האנוי סיור בעיר

היום נטייל בבירה הא נוי ונתחיל את סיורינו בביתו הצנוע של הו צ'י מין, מראשוני המפלגה הקומוניסטית הוייטנאמית ומנהיג צפון וייטנאם, המכונה אבי האומה, נראה את המאוזוליאום שבו נטמן. נעבור ליד פגודת העמוד האחד(One Pillar Pagoda) הנקראת גם פגודת הלוטוס. הקיסר לי טאי טונג שהיה חשוך ילדים, חלם שאחד הבודהיסאטוות העניקה לו ילד היושב על פרח לוטוס. לאחר זמן מה, נולד לו בן מבת איכרים שנשא, וב-1049 בנה את הפגודה הנתמכת רק בעמוד אחד, כפרח לוטוס, באמצעיתה של ברכת פרחי הלוטוס.  נבקר באגם "החרב המוחזרת" בלב העיר ונסייר בסמטאות העיר העתיקה.

ארוחת ערב ולינה בהאנוי

יום 4 |11.1.24| האנוי - סאפא

לאחר ארוחת הבוקר נצא באוטובוס לעבר צפון וייטנאם לעיירה הקסומה סאפא. סאפא הנמצאת בגובה של כ- 1500 מ' מעל פני הים. נערוך הכרות ראשונית עם העיירה. נעצור לתצפית מדהימה על רכס ההרים המרהיב וטרסות האורז שכה אופייניות לאזור. לאחר מכן נסע למלוננו ונותיר זמן לשוטט ברחובות סאפא הצבעוניים ובחנויות. 
ארוחת ערב ולינה בסאפא.

יום 5 |12.1.24| סאפא והאיזור

הבוקר נצא לכוון הכפרים השוכנים בעמק מרהיב בנוף הררי מרתק, תחת פסגות הרים, שהגבוהה בהן היא של ההר הגבוה ביותר בוייטנאם, פן סי פאן (Phan Xi Pang), המתנשא לגובה של 3143 מ'. לאורך הדרך נפגוש את שבטי המונג לשלוחותיו, הדאי, הזאו. כמה מ- 54 קבוצות המיעוטים בוייטנאם. לכל אחד מהמיעוטים יש שפה משלו ותלבושות אופיניות ומיוחדות לו. במהלך הימים בצפון נלמד על התלבושות המסורתיות, האותנטיות והססגוניות, בסגנונות שונים בהתאם למיעוט אליו הם שייכים, מרהיב עין. נהנה מהאווירה המיוחדת בעיירה הקולוניאלית לשעבר סאפה כאילו חזרנו בזמן 100 שנים.

ארוחת ערב ולינה בסאפא

יום 6 |13.1.24| סאפא - גבול סין וייטנאם לאו קאי (Lao Cai) - הא נוי

הבוקר נבקר בשוק מקומי. נצפה במסחר ובפעילות בשוק, ונוכל לראות מאכלים מקומיים המוגשים בדוכני האוכל בשוק. נמשיך וניסע באוטובוס חזרה לכיוון הא נוי. בדרכנו נעצור בלאו קאי, שם נבקר בתחנת הגבול בין סין לוייטנאם, ונוכל להתרשם מהתנועה הרבה בין שני צידי הגבול. לאחר הפסקה בצהריים נסע לכיוון הא נוי.
ארוחת ערב ולינה בהא נוי.

יום 7 |14.1.24| הא נוי - שייט במפרץ הא לונג (Ha Long Bay)

הבוקר נסע לעבר מפרץ הא לונג, המשתרע ממזרח לשפך הנהר האדום, לאורך חופי ים סין. המפרץ הוא אחד מאתרי הנוף המרשימים ביותר בדרום מזרח אסיה והמפורסם ביותר בוייטנאם. המפרץ הוכר בשנת 1994 כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ובשנת 2011 נבחר כאחד משבעת פלאי עולם הטבע. פירוש שם המפרץ הוא "המקום בו שקע הדרקון". השם מתייחס למסורת, לפיה נוצרו האיים ע"י דרקון ענק, שירק מפיו אבני ירקן (ג'ייד) שהפכו לאיים, כדי ליצור חומה שתגן המדינה מפני פולשים מהים. לאחר השלמת משימתו, שקע במים וחי שם. נגיע לנמל הא לונג ונעלה על סירות שיביאו אותנו לספינה, אשר בה נבלה את היממה הקרובה. נשוט במפרץ בין אלפי האיים, בגדלים ובגבהים שונים, כולם מסלעים קרסטיים, המזדקרים מתוך מי הטורקיז ויוצרים נוף מיוחד במינו. לאחר ארוחת הצהרים נרד לחוף כדי לבקר במערת נטיפים מוארת וצבעונית. זוהי אחת מעשרות ואולי מאות מערות נטיפים המצויות באזור האופייניות לסביבה קרסטית קרסט (Karst) על שם איזור (Kras) בסלובניה המאופיין בתופעה זו) היא תופעה גיאולוגית, בדרך כלל באזור סלעי גיר, של מערכות ניקוז תת קרקעיות. נוכל להנות משאר הפעילויות המוצעות על הספינה.
ארוחת ערב ולינה על הספינה.

יום 8 |15.1.24| מפרץ הא לונג - קואנג בין (Quang Binh)

המשכימים קום יוכלו ליהנות מפעילות יוגה או טאי צ'י על הסיפון. לאחר ארוחת בוקר קלה נחזור ונשוט על מי הטורקיז של המפרץ. בדרך נראה לגונות מסתוריות ואורכות חיים של המקומיים על המים. לאחר שנחזור לספינה נאכל ארוחת בראנץ' עשירה, בעודנו שטים לעבר נמל העגינה. בדרכנו חזרה באוטובוס לכיוון הא נוי, נעצור ליד שטחים החקלאיים, כדי להתרשם מצורת עבוד וניצול הקרקע ע"י האכרים. כמו כן נבקר במפעל לייצור כלים מקרמיקה. מכאן נסע לשדה תעופה ונטוס לדונג הוי.
ארוחת ערב ולינה בקואנג בין.

ימים 9 |16.1.24|קואנג בין - מערת פונג נא (Phong Nha) - מחילות וין מוק (Vinh Moc) - הואה

זהו יום של טבע ונופים. באזור זה יש שפע של תופעות טבע מיוחדות האופייניות לסביבה קרסטית - מערות רבות, ביניהן מערות נטיפים וזקיפים, נחלים תת קרקעיים, פירים ובולענים. המים הרבים הזורמים באזור, עצבו במשך אלפי שנים את נופי הסביבה, בצורה דרמטית ביותר. נבקר בשמורת הטבע הנהדרת פונג נא, נשוט בנהר אל אזור המערות, ניכנס בסירות לנחל התת קרקעי הזורם בחלק מהמערה, ונתפעל מהזקיפים והנטיפים היוצרים דמויות וצורות רבות ושונות, כיד הדמיון של הצופה. נוכל להתפעל מהאקוסטיקה הנהדרת במערה (האופיינית למערות נטיפים בגלל ריבוי העצמים הבולעים את גלי הקול). לא בכדי הוכרזה לא מכבר המערה, כאתר מורשת עולמית של אונסקו.
נמשיך אל תעלות ומחילות וין מוק המפורסמות מתקופת ההתנגדות במלחמת וייטנאם אשר בהן נלחמו כוחות הוייטקונג בכוחות הדרום ובבעלי בריתם האמריקאים. מערכת המחילות המפורסמת אשר אורכה כ- 2.8 ק"מ, הסבה נזקים עצומים בתקופת המלחמה לצבא הדרום ונחשבת בלתי נגועה ושמורה היטב לעומת אתרי המחילות האחרות. נצעד בסביבה ונכיר את המחילות ואת החיים בתקופת מלחמת וייטנאם.נמשיך אל הגשר המפורסם בסביבות קו הרוחב 17 שהיה הגבול בין צפון וייטנאם לדרום עד שנת 1975. לאחר מכך נמשיך בנסיע לעבר הואה.
ארוחת ערב ולינה בהואה. 

יום 10 |17.1.24| הואה (Hue ) - הוי אן (Hoi An)

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באתרים המלכותיים החשובים של העיר - בעיר האסורה המרשימה, במצודה המלכותית שבה התגוררו הקיסרים ובמאוזוליאום של אחד מקיסרי שושלת נגוין  (Nguyễn), קאי דין (Khải Định). נראה גם את ה"נהר הבושם" (Sông Hương), החוצה את העיר. בימי הסתיו, נופלים פרחים למים ממטעים הנמצאים במעלה הנהר, ומכאן שמו. נסע לפגודה העתיקה טיין מו (Thien Mu) ונבקר בה. הפגודה בת שבע הקומות (המבנה הדתי הגבוה בוייטנאם), ואחד מסמליה של הואה, נבנתה במצוות המושל המקומי, הואנג (Hoang), בשנת 1601. הוא שמע שאישה זקנה בשם תיין מו (=אישה שמיימית), סיפרה כי נגלה לה שבעתיד יבוא אציל חשוב, ויבנה פגודה על הגבעה, לתפילות לשגשוג והצלחת העיר. במתחם הפגודה פעילים מספר נזירים, ובאחד מחדריה נמצאת מכונית האוסטין בה נסעטיץ' קוואנג דוק למרכז סייגון, ב-1963. הוא היה הנזיר הבודהיסטי הראשון משורה של נזירים שהציתו עצמם במחאה על מדיניותו האנטי בודהיסטית האגרסיבית של נגו דין דיים, שליט דרום וייטנאם. הפגודה, נהייתה סמל של ההתנגדות הפסיבית הבודהיסטית למשטר. 
לאחר מכך נסע להוי אן.

ארוחת ערב ולינה בהוי אן.

יום 11 |18.1.24| הוי אן (Hoi An)

העיר הוי אן היתה אחת הערים השוקקות  ביותר בוייטנאם. העיר העתיקה והציורית, הוכרזה כאתר מורשת עולמית מטעם אונסקו. הסיבות שניתנו להכרזה, כללו את היותה דוגמה שמורה ומאפיינת לעיר נמל בדרום מזרח אסיה, והשילוב המרתק והמיוחד של סגנונות בניה מסורתיים מקומיים, ואדריכלות עם השפעות זרות, בבניניה ובתכנית רחובותיה. עד סוף המאה ה-18 זכתה העיר לפריחה ושגשוג כלכלי, שכן היתה במשך מאות שנים עיר הנמל החשובה ביותר בים סין הדרומי. אז התמלא שפך הנהר בטין, וספינות גדולות לא יכלו יותר לעבור במימיו. מאז חלה ירידה בחשיבות העיר. נתחיל את סיורנו בגשר היפני העתיק ובבית סוחרים מקומיים בן 300 שנים. נבקר בשוק המקורה והצבעוני.  נוכל להתרשם ממגוון הירקות, הפירות, מאכלי הים וצרכי המזון הנמכרים שם, בחלקם בלתי מוכרים וזרים לנו. נערוך שייט בנהר הטו בון (Thu Bon) ונבקר באחד הכפרים האותנטיים באזור הוי אן. נוכל לראות ולהתרשם משיטות הייצור המסורתיות. נותיר זמן לשוטטות בסימטאות הקטנות וברחובות הציוריים של הוי אן, המלאים בתי קפה, חנויות ובוטיקים של דברי אמנות ומלאכת יד. 
ארוחת ערב ולינה בהוי אן.

יום 12 |19.1.24| הוי אן - "גשר כפות הידיים" סייגון - סיאם ריפ

הבוקר נצא צפון מערבה אל עבר גשר הזהב המפורסם - Golden Bridge  שנקרא גם "גשר כפות הידיים".  נעלה ברכבל לגבעת - בא נא - Bana Hills. גשר הזהב הוא גשר להולכי רגל ואורכו כ-150  מטרים. אם יתמזל מזלנו ומזג האוויר יהיה בהיר נוכל להנות מתצפית משגעת על כל האזור.
לאחר ארוחת הערב בדא נאנג נמשיך לשדה תעופה לטיסה לקמבודיה לסיים ריפ.

יום 13 |20.1.24| סיאם ריפ - מקדשי אנגקור (Angkor)

היום נצא לחזות בנפלאות מקדשי אנגקור, אחד האתרים המרשימים ביותר ביבשת אסיה וכעולם כולו. זהו אתר ענק שתפס בשיאו שטח של כ- 1000 קמ"ר, המתחם העירוני הגדול ביותר בעולם בתקופתו, ומספר תושביו היה כמליון. המקום היה בירתה של האימפריה הקמרית, שהשתרעה בימי גדולתה על רוב שטחן של קמבודיה, לאוס, דרום וייטנאם, תאילנד, וחלקים מבורמה ומלזיה. במקום מצויים שרידים של כ- 1000 מקדשים,שחלקים מהם שמורים ומשוחזרים להפליא, שנבנו ע"י מלכי וקיסרי אימפרית הקמר (Khmer). אלה התחרו בבנייה מונומנטאלית של מקדשי ענק, חומות אבן ופסלים לצד מערכות אספקת מים משוכללות. המערכות כללו מאגרים מלאכותיים ורשת תעלות מתוחכמת להובלת מים, שספקה את צרכי מיליון תושבי הבירה. אחרי קריסתה של הממלכה הקמרית ב- 1431, בעקבות כיבושה ע"י תאילנד, נעלמה העיר במעבה הג'ונגל, ורק במאה ה- 20 נתגלתה שוב. נערוך ביקור מקיף באתריה של העיר המרשימה, וביניהם המקדש הגדול והידוע ביותר של העיר, אנגקור ואט (Wat), השער המערבי, אנגקור תום (Thom) הכולל את טרסת הפילים, טרסת המלך המצורע (Leper), הנקראת כך בגלל כתמים שנוצרו על הפסל מטחב ומוס ומקדש באיון (Bayon). נסיים במקדש טה פרום (Ta Prohm), אולי המסעיר והמרגש מכולם, בו אפשר עדיין לראות את תהליך השתלטות הג'ונגל על המקדשים,  כשענפיהם של העצים מתפתלים ועוברים כנחשים בתוך הקירות וחובקים את החומות. בערב הראשון נהנה מארוחת ערב בסגנון מזנון על רקע הופעת פולקלור של שירה, מוסיקה וריקודים
לינה בסיים ריפ.

יום 14 |21.1.24| סיאם ריפ - סייגון

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לשייט אל הכפרים הצפים על האגם טונלה סאפ (Tonle Sap), הנמצא מדרום לסיאם ריאפ. הנהר בשם זה, המחבר את האגם הגדול עם נהר המקונג, משנה את כיוון זרימתו בהתאם לעונת הגשמים, בגלל שנוי גובה פני המים באגם. נוכל לראות מקרוב את הבתים הצפים, את בתי האוכל (לתיירים), החנויות, הכנסייה, בית הספר ועוד. לאחר השלמת ביקורנו, ניסע אל נמל התעופה ונטוס לעיר סייגון.
ארוחת ערב ולינה בסייגון 

יום 15 |22.1.24| סייגון - דלתת המקונג (Mekong) - קאי בה (Cai Be)

לאחר ארוחת הבוקר נצא מסייגון, בירת דרום וייטנאם לעבר הדלתא הענקית של נהר המקונג. נהר המקונג נובע ברמה הטיבטית בסין, בשיפולי רכס ההימלאיה, וזורם לאורך 4350 ק"מ, עד שהוא נשפך לים סין הדרומי. זהו הנהר ה- 12 באורכו בעולם. אגן הניקוז שלו כולל 6 מדינות (סין, מיאנמר, לאוס, תאילנד, קמבודיה וייטנאם) ושטחו גדול פי 40 משטח מדינת ישראל. כמות המים הזורמת בו גדולה פי 150 מתצרוכת המים של ישראל מכל המקורות. הדלתא שלו (דלתא= התפלגות הנהר להרבה זרועות ותת זרועות לפני שהוא נשפך לים, בדרך כלל בצורת האות היוונית דלתא) היא "סל האורז" של וייטנאם (לצד אזורים נוספים), ואחד האזורים החקלאיים הפוריים ביותר בעולם. שטחה כפול משטח ישראל. שמה בוייטנאמית הוא "הדלתא של נהר תשעת הדרקונים". השם מתייחס ל- 9 זרועות הנהר העיקריות. בסיורנו בדלתא, נשלב שיט בזרועות הנהר ובתעלות, נסיעה באוטובוס והליכה בכפרים ובעיירות הנמצאים לחוף הנהר והאיים שבו. בתום הסיור נגיע למלוננו הייחודי באזור קאי בה.
ארוחת ערב ולינה באזור קאי בה.

יום 16 |23.1.24| קאי בה - סייגון / הו צ'י מין סיטי

הבוקר נמשיך ליהנות מהאזור המדהים של דלתת המקונג והפעילויות הרבות שמציע מלונינו המדהים על שפת נהר המקונג פעילות קיאקים ,אופניים ועוד ..
לקראת הצהריים נחזור לכיוון סייגון דרך נופי הדלתא של שדות אורז והכפרים קטנים.

ארוחת ערב ולינה בסייגון.

ימים 17+18 |24-25.1.24| סייגון (Saigon) הו צ'י מין סיטי - (Ho Chi Minh City)

סייגון, הו צ'י מין סיטי- בירת דרום וייטנאם מ-1954 ועד 1975. שמה של העיר שונה מסייגון להו צ'י מין סיטי ב- 2.7.1976, אך השם הקודם עדיין שגור בפי כל. זו העיר הגדולה בוייטנאם ושטח העיר רבתי (מטרופולין) מונה כ-10 מליון תושבים. מעריכים כי עד שנת 2025 יהיו בה כ-14 מליון תושבים.  גם כיום, סייגון היא העיר החשובה מבחינה כלכלית, ומהווה את המרכז המסחרי והפיננסי של המדינה. העיר מתפתחת במהירות רבה, והתוצר המקומי הגלמי (תמ"ג) שלה, עלה בצורה דרמתית ב-7 השנים האחרונות והוא גבוה בהרבה מהממוצע בשאר חלקי וייטנאם. את היום נקדיש לביקור בחלק מאתריה הישנים והמסורתיים לצד המרכזים החדשים והמודרניים.  זו עיר בעלת סגנונות מעורבים ושונים, המשלבת ישן וחדש. יש בה שווקי מסורתיים ססגוניים, שוקקי המון אדם, עמוסים בריחות וצבעים, לצד מרכזי קניות חדישים ביותר שלא היו מביישים שום ארץ מערבית.
נסייר בעיר  ונכיר את פניה השונות של עיר גדולה זו.  נבקר במוזיאון ה"מלחמה האמריקאית" (כך נקראת המלחמה בוייטנאם) המנציח את אירועי המלחמה  ואת הסבל הנורא שנגרם לאזרחים בגלל השימוש בחומרי הדברה שנועדו להשמיד את הצמחייה בג'ונגלים, אך פגעו גם בחפים מפשע, והשפעתם ההרסנית ניכרת גם אחרי עשרות שנים לאחר תום המלחמה. נבקר בלב העיר,  ברובע מספר 1, שהוא הרובע הקולוניאלי הצרפתי עם השדרות האלגנטיות והבנינים ההיסטוריים שבנו הצרפתים. נראה את בית הדואר המרשים שתוכנן ונבנה ע"י גוסטב אייפל, בונה המגדל המפורסם בפריס, קתדרלת נוטרדאם, ארמון האיחוד,
התיאטרון (בית האופרה) ובנינים רבים אחרים. אם נספיק, נקדיש גם זמן לבלות מעט בשוק המקורה המרתק של העיר (Ben Thanh market). בערב נסכם את הטיול בארוחת ערב, לפני שנעלה על טיסה חזרה לישראל. 

** המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, ארוחת והלינות

ביצוע: מסעות

:מחיר הטיול

המחיר לאדם בחדר זוגי  4389 דולר

 

המחיר כולל:

*טיסות בינלאומיות כולל מיסי נמל ודלק.
* טיסות: הא נוי - דונג הוי, הויאן - סיאם ריפ,  סיאם ריפ - סייגון
* מלונות ברמת ארבעה וחמישה כוכבים.
* כלכלה חצי פנסיון + ארוחת בראנץ' עשירה על הספינה בהאלונג  ביי. 
* סיורים וכניסות לאתרים כפי שמצוינים בתכנית.
* העברות באוטובוס תיירותי נוח וממוזג.
* בקבוק מים לאדם ליום  באוטובוס.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* שירות 24/7 של אמסלם טורס.
* מפגש קבוצה בזום כשבוע לפני היציאה.
* אוזניות שמע לכל נוסע.

המחיר אינו כולל: 

תוספת ליחיד בחדר בסך: 820 דולר

*ויזה לתשלום במקום - וייטנאם  - $50 לאדם. ( 2 כניסות)
*ויזה לתשלום במקום - קמבודיה - $30 לאדם.
*ביטוח רפואי
*הוצאות אישיות

*ארחות שלא כלולות / משקאות

*תשר למדריך הישראלי, מקובל כ- 5 דולר ליום
**הושבה בטיסות - מרבית חברות התעופה דורשות תשלום עבור הושבה, פרטים נוספים אצל נציגי המכירה.

 

טיסות בינלאומיות:

TK 789 P MO 08JAN TLVIST HK34 2100 0020

TK 164 P TU 09JAN ISTHAN HK34 0205 1525 

TK 163 V WE 24JAN SGNIST HK34 2215 0555

TK 784 V TH 25JAN ISTTLV HK34 0755 0855 

bottom of page