Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

...סמינר מטייל אל הארץ הנסתרת
אלבניה - הסינדרלה המתעוררת של הבלקן

חברים לתרבות בשיתוף אדמה מסעות וטיולים

9 ימים אל כפרים ונופים פראיים בבלקן   

הדרכה:  שמעון דיגה       

יציאה: 17.06.2024    חזרה: 25.06.2024

נחיתה ביום ה-10 לפנות בוקר (26.6.24)

מלא! ניתן להירשם ברשימת המתנה

sky-3234145_1920.jpg

אלבניה שוכנת במזרח הבלקן, אחד האזורים היפים והמעניינים באירופה. אזור זה, ששימש כחוליה המקשרת בין רומא לביזנטיון, הוא ביתם של עמים, תרבויות ודתות מגוונות - חלקן נוצר בהשפעה מזרחית-ביזנטית ואחרת בהשפעה מערבית-רומית. אלבניה היתה שרויה במשך שנים מאחורי חומות של הסתגרות. כך השתמרו בה מסורות מקומיות המבוססות על חוקים עתיקים, אשר התושבים עדיין נוהגים על פיהם. נתוודע אל התרבות והמנהגים המקומיים ונתרגש מסיפורי חסידי אומות העולם, אשר הצילו במלחמת העולם השניה מאות יהודים. נטייל בין ערים תוססות לכפרים קטנים מבודדים, בין אתרים ארכיאולוגים מרשימים לשמורות טבע פראיות ובין הרים מיוערים לחופי ים ואגמים מרהיבים. כל זאת יחד עם קבלת פנים לבבית של התושבים, מתובלת עם מאכלים בלקניים מעוררי תיאבון. 

שמעון דיגה:  מדריך ותיק ומנוסה במגוון יעדים בחו"ל וכן מורה דרך מוסמך של משרד התיירות. בוגר אוניברסיטת חיפה בתחום ארכיאולוגיה ולימודי ארץ ישראל. מתמחה בתקופה הקלאסית וחקר תרבויות קדומות

תוכנית הטיול

יום 1 | תל אביב - טירנה

נצא בטיסה דרך יעד ביניים לטירנה (Tirana), בירת אלבניה התוססת. לאחר השלמת סידורי הכניסה נצא לסיור במרכז ההיסטורי, שבו מרכיבים עות'מאנים, איטלקיים, קומוניסטיים ועכשוויים זה לצד זה. נבקר במוזיאון מקומי ובאחד המסגדים המצוירים הבודדים ששרדו מהתקופה העות'מאנית. נמשיך לסיור באחד הבונקרים התת קרקעיים שבנה הרודן האלבני הוג'ה ונעלה לתצפית יפה על העיר.

נלון בטירנה.

יום 2 | טירנה - קרויה - שקודרה

הבוקר ניסע לקרויה (Kruje), אחת הערים היפות באלבניה המושכת מבקרים רבים. קרויה נודעה  במאבקו של הגיבור הלאומי האלבני סקנדרבק, אשר נלחם במאה ה-15 בעות'מאנים בעשרות קרבות והגן על אירופה. נסייר בעיר כולל המוזיאון, המצודה והבזאר הצבעוני. בתום הביקור, נסע  לשקודרה (Shkodra), בירת צפון אלבניה, אשר נוסדה כבר במאה הרביעית לפנה"ס על גדת אגם יפהפה. נעלה למצודת רוזאפה האדירה המשקיפה על העיר ועל מפגש הנהרות והים האדריאטי.

נמשיך ללינה במלון כפרי בחיק ההרים המוקף יערות אורנים. 

 

יום 3 | האלפים האלבנים - עמק ת'טי

הבוקר נצא בנסיעה לעמק ת'טי (Theth valley), החבוי במרומי האלפים האלבנים. נעפיל לגובה מעל 1,000 מ', אל האזור היפה ביותר באלבניה, אך גם הנידח ביותר שהזמן עמד בו מלכת. נסע לאורך הנהר אל המפל הגדול, נתרשם ממעיינות שופעי מים וניהנה מנופים עוצרי נשימה. נעצור לארוחת צהרים בבית משפחה מקומית ולסיור בכפרים שם נתוודע לסגנון הבניה האופייני ולמגדלי ההגנה ששימשו כמקלט לתושבי ההרים.

לעת ערב נשוב למלוננו בהרים.

יום 4 | אגם קומאן - עמק וולבונה 

היום ניסע אל אגם קומאן (Komani), משלושת אגמי הסכר האדירים שעל הנהר דרין. נשוט במעבורת בלב נופים אלפיניים מרהיבים ונמשיך לעבר עמק וולבונה (Valbona).  
העמק והפארק הלאומי וולבונה מהווים את אחד ממשאבי הטבע הנפלאים ביותר של אלבניה. מדובר בשטח של כ- 8,000 דונם, עם 200 ק"מ של שבילים בהרים. ננצל את הזמן העומד לרשותנו לטיול ברגל וברכב בנופי יערות ופלגי מים ונבקר באגם נסתר.

נלון בוולבונה.

 

יום 5 | קוסובו:  דצ'אני - פריזרן

הבוקר נחצה את הגבול שבין אלבניה לקוסובו (Kosovo). האזור נרגע בשנים האחרונות ומאפשר לטעום מהתרבות והנופים המקומיים. נעבור בעיירה ג'קובה, שהופצצה במלחמת האזרחים ושוקמה מחדש בעזרת אונסקו. נמשיך לביקור במנזר דצ'אני (Decani) המרשים, שהוכרז כאתר מורשת עולמית בעיקר בשל הפרסקאות המרהיבות המעטרות אותו. המנזר שייך לזרם אורתודוקסי יווני-סרבי וקבור בו אחד ממלכיה החשובים של סרביה. אחר הצהרים, נעלה לרכס השארה דרך קניון מרשים ונגיע לעיר פריזרן (Prizren), שבה הוכרזה הלאומיות האלבנית. נבקר במרכז העות'מאני העתיק של העיר בין המסגדים היפים לבזאר הגדול.

נלון בפריזרן. 

יום 6 | קוסובו - בראט

בשעות הבוקר נחצה חזרה את הגבול לאלבניה ונצא בנסיעה ממושכת אל העיר בראט (Berat). בראט מכונה "עיר 1,000 החלונות" והיא נחשבת לאחת הערים העתיקות והיפות באלבניה. נסייר ברבעיה השונים של העיר בין הבתים העות'מאניים ונטייל לאורך הנהר המרכזי וגשר האבן העתיק שחיבר את שני חלקי הנהר. נמשיך לביקור במצודה, אשר בתחומה עדיין מתגוררות משפחות רבות ונערוך תצפית ממנה על העיר.

נלון בבראט.

 יום 7 | בראט - וולורה - סרנדה

היום נסע אל וולורה (Vlore), הידועה כבירה הראשונה של אלבניה. כאן הוכרזה עצמאות אלבניה  ובה הייתה הקהילה היהודית הגדולה במדינה. זוהי גם אחת מערי החוף הגדולות במדינה ותחילתה של הריביירה האלבנית המפורסמת. נערוך סיור בעיר ונעלה אל הפארק הלאומי לוגורה (Llogora), לתצפית יפה על האזור. נמשיך בנסיעה לאורך חוף הים האדריאטי לביקור במצודת פורטו פלרמו (Porto Palermo). המצודה ממוקמת על חצי אי בריביירה ושימשה בעבר כבסיס צבאי וכבית סוהר. נסיים את היום בסרנדה (Sarande), העיר הדרומית ביותר באלבניה.

נלון בסרנדה. 

יום 8 | סרנדה - בוטרינט - ג'ירוקסטרה

בשעות הבוקר נבקר בשרידי בית הכנסת שאותר בתוך אתר ארכיאולוגי בסרנדה. נטייל לאורך המרינה ונצפה על האי קורפו, אשר ממול. נמשיך אל העיירה הרומאית בוטרינט (Butrint), שאתריה מתחרים רק בנופיה הקסומים. נטייל דרך חורש נפלא אל ה"עין הכחולה", מעיין צלול ועמוק בלב עמק ירוק. אחר הצהרים נגיע לג'ירוקסטרה (Gjirokaster), עיר הולדתם של הרודן האלבני הוג'ה ושל הסופר המפורסם איסמעיל קאדרה. נקדיש זמן לסיור בסמטאות הססגוניות של הכפר ההררי ולביקור במבצר המרשים.

נלון בג'ירוקסטרה.

יום 9 | ג'ירוקסטרה - דורס - טירנה - תל אביב

נצא בנסיעה צפונה אל דורס (Durres), עיר הנמל המרכזית של אלבניה. נטייל לאורך טיילת הים ונתרשם מהחומות הוונציאניות החולשות על העיר העתיקה. אחר הצהרים, נעבור לשדה התעופה ונצא בטיסה דרך אירופה לתל אביב. נחיתה משוערת ביום 10 לפנות בוקר.

ביצוע: אדמה מסעות וטיולים

:מחיר הטיול

המחיר לאדם בחדר זוגי  2,545 אירו

 

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות כמפורט בתכנית הטיול כולל מסי הנמל הנלווים להם

 • לינה: במלונות 4-5* או הטובים בנמצא

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב (מארוחת הערב ביום הראשון ועד ארוחת הבוקר ביום האחרון) וארוחת צהרים בבית משפחה מקומית

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהעברות ובסיורים.

 • הדרכה: מדריך מצוות "אדמה - מסעות וטיולים" ו- "חברים לתרבות" שמעון דיגה ומדריך מקומי דובר אנגלית במהלך הטיול

 • דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.

 • תשר: לנותני השירותים המקומיים.

 • ערכות שמע

המחיר אינו כולל: 

 • תוספת ליחיד בחדר בסך: 440 אירו

 • מים מינרלים ושתייה בארוחות

 • תשר למדריך הישראלי – מקובל כ-5 אירו ליום

 • על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול.

הערות לטיול

 • אשרות כניסה: לא נדרשות אשרות כניסה לאלבניה וקוסובו.

 • על המטיילים להביא בחשבון, ששירותי התיירות בחלק מהאזורים בהם נבקר אינם בסטנדרטים המקובלים במערב

 • על המטיילים להביא בחשבון שבחלק מהמלונות באירופה אין סבלים. במקרים כאלו המטיילים מתבקשים לשאת את מזוודתם לחדרים בכוחות עצמם.

 • החדרים ליחיד באירופה אינם בהכרח חדרים זוגיים.

 • בטיסות קבוצתיות אין לחברה אפשרות לקבוע את מקומות הישיבה במטוס.

 • האוטובוס והנהג לרשות הקבוצה בכפוף למגבלות חוקי העבודה ושעות העבודה המותרות לנהגים באירופה.

טיסות בינלאומיות:

  1  A3 929  17 JUN   TLV-ATH   0510 0720  

  2  A3 970  17 JUN   ATH-TIA    0905 0920  

  3  A3 973  25 JUN   TIA-ATH    1815 2025  

  4  A3 928  25 JUN   ATH-TLV    2355 0200+1

תנאים כלליים לטיול:

על הטיול חלים התנאים המפורטים ב"דף תנאים כלליים לטיולי אדמה מסעות וטיולים" המצורף לתכנית זו. בכל מקרה של סתירה גוברים התנאים המפורטים כאן על אלו המפורטים בתנאים הכלליים.

bottom of page