Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

סמינר מטייל בסין

חברים לתרבות בשיתוף אדמה

16 ימי טיול בשמורות טבע פראיות וכפרים מסורתיים

כולל פסטיבל "סעודת האחיות"

יציאה: 14.04.24   חזרה:  29.04.24 

(נחיתה ב-30.4 לפנות בוקר)

מלא! ניתן להירשם ברשימת המתנה

yellow-mountain-4761873_1920.jpg

בני העם הסיני החלו לפתח את תרבותם לפני כארבעת אלפים שנה בעמק הנהר הצהוב. מכאן הרחיבו את תחום שלטונם ויצרו את הציוויליזציה הגדולה ביותר במזרח אסיה. בהדרגה גיבשו שפה, כתב, דתות, פילוסופיה ומערכות שלטון, שהביאו את סין להישגים אדירים. סין ידעה תקופות של פריחה ושגשוג ואחריהן תקופות של ניוון. שוב פרחה סין וקרסה, במחזוריות כמעט קבועה. באחרונה, אחרי יותר ממאה שנות זעזועים, היא חוזרת ותופסת את מעמדה כאחת מן המעצמות המעצבות את עולמנו. נצא למסע אל לבה של סין, אל העבר הקיסרי, שמורות הטבע הפראיות, המחוזות הכפריים אשר שמרו על מנהגים מסורתיים ואל ההווה הדינאמי והמתחדש לבקרים. נדלג בין מסורת לבין קידמה, בין שלטון ריכוזי לבין כלכלה חופשית ונתהה על טיבו של הדרקון המתעורר.

אהד נבו בעל תואר שני בלימודי מזרח אסיה באוניברסיטה העברית. התחיל את דרכו כמדריך טיולים במסעות "האיסוזו צ'אלנג' ביונאן. התגורר במשך 3 שנים בסין, למד את השפה והדריך טיולים. בנוסף, מתרגם ספרות סינית מודרנית לעברית ומשמש כמתורגמן למשלחות סיניות בארץ.

תכנית הטיול

ימים 1-2 תל אביב - שנגחאי

נצא בטיסה דרך יעד ביניים לשנגחאי (Shanghai), אליה נגיע למחרת. העיר שנגחאי היא ה"קטר" המוביל את כלכלת סין, את חידושי הארכיטקטורה ואת תרבותה המודרנית. לאחר השלמת סידורי הכניסה, נצא לסיור בשנגחאי כולל

תצפית מאחד המגדלים הגבוהים בעיר, הטיילת ועוד.

לינה בשנגחאי

ימים 3-5 שיאמן וחבל פוג'יאן

הבוקר נצא בטיסה לשיאמן (Xiamen), עיר נמל מפורסמת בחבל פוג'יאן, הממוקם בדרום מזרח סין. חבל זה חולש על מיצרי טאיוואן וכולל ערי חוף מודרניות ומשגשגות לצד אזור הררי יפהפה, שמורות טבע, כפרים נידחים ושבטים השומרים על תרבותם. בימים הקרובים נטייל בפוג'יאן ונבקר במבנים בני מאות שנים אשר משמשים כמבצר קהילתי של שבטי ההאקה. עקב גודלם העצום, צורתם הייחודית ומיקומם המוסתר, עלה בעבר חשד ב- CIA כי מדובר באתרים לאחסון ושיגור טילים. בלילה הראשון נלון באחד הכפרים ובמשנהו בשיאמן, הנחשבת לאחת הערים היפות בסין. ביום 5 בשעות הבוקר נצא לסיור באי ללא מכוניות שהוכרז כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. אחר הצהרים, נצא בטיסה אל שמורת זאנג ז'אי ז'ייה. נלון באזור.

ימים 6-8  שמורת ג'אנג ג'יא ג'יה וגשר הזכוכית

שמורת ג'אנג ג'יא ג'יה התפרסמה בשל צורות הנוף המיוחדות שלה - יער של עמודי חלמיש המתנשאים (בחלקם) לגבהים של למעלה מ-200 מ', גשרים טבעיים, פלגי מים המתפתלים בנוף הנפלא ועוד. נטייל בנופי השמורה. נבקר ביערות העמודים ובגשרים. נמשיך לפסגת "צ'יאנקון" ששימשה כאתר הצילום של הסרט "אווטר". נשוט באגם באופנג ונמשיך לטיול בקניון הגדול עם גשר הזכוכית הארוך בעולם ואחד הפלאים ההנדסיים המרהיבים בו. האמיצים שבינינו, יוכלו ללכת לאורכו של הגשר (430 מ'), הממוקם בגובה של 360 מ'. ביום 8 אחר הצהרים נצא ברכבת אל מחוז גואייג'ו. נלון במלון פשוט ונוח בסגנון מסורתי באחת העיירות העתיקות במחוז.

ימים 9-11  מחוז גואייג'ו כולל פסטיבל "סעודת האחיות"

את הימים הקרובים נבלה במחוז גואייג'ו המרתק המאכלס קבוצות אתניות צבעוניות המשמרות מסורות עתיקות ימים. מחוז זה שנפתח לתיירות מאוחר יחסית והצליח לחמוק מסימני הזמן והפיתוח המואצים של סין. בימים אלה נחוג באחת מעיירות המחוז, פסטיבל מקומי במהלכו בחורים צעירים בני שבט המיאו מחזרים אחר בנות השבט באמצעות עוגות אורז. זהו אירוע חברתי חשוב וססגוני המאפשר ליהנות מהמנהגים המקומיים, מתלבושות מעוצבות מעוטרות בתכשיטי כסף מרשימים, ממוזיקה וריקודים מסורתיים ועוד. נשתתף באירועי הפסטיבל ונטייל במחוז ששמר על אופיו הכפרי והמסורתי. נבקר בכפרי מיעוטים ובמוזיאונים חיים, נתוודע לאורחות חיי המקומיים ונהנה מהנופים היפים של האזור.

ימים 12-13  אל האנגז'ו וז'ינגדזן

בשעות הבוקר נשלים את הסיור במחוז גואייג'ו ולאחר מכן נצא בטיסה להאנגז'ו (Hangzhou). העיר שימשה כבירת סין לתקופה קצרה, אך מהבירה עצמה לא שרד דבר, למעט כמה אתרים דתיים ואגם קסום. נצא למופע יפה לשפת האגם ונלון בהאנגז'ו. למחרת נמשיך אל ז'ינגדזן (Jingdezhen) המכונה בירת הפורצלן, בשל ייצור החרסינה המתקיים בעיר כ-1700 שנה. נסייר במוזיאון המציג את אמנות החרסינה של ז'ינגדזן, ונתוודע לתהליך ולטכניקת הייצור המקומית. בערב נצא לסיור באזור האומנות טאושיצ'ואן. לינה בז'ינגדזן.

ימים 14-15  ההר הצהוב - שנגחאי

הבוקר נשלים את הסיור בז'ינגדזן ונסע אל ההר הצהוב, רכס הרים שפסגותיו המשוננות מתנשאות לגובה מעל 1500 מ'. אלפי סינים עולים מדי יום אל הפסגה לצפות במראה המרהיב של "ים העננים" המקיף את הפסגות הגבוהות. יחד עם התיירים, צועדים גם סבלים מקומיים המעלים על גבם את כל צרכי השוהים על ההר: החל ממזוודות התיירים וירקות לבישול ועד קורות כבדות ושקי מלט. נעלה ברכבל אל ההר ונצא לטיול רגלי נינוח בנופים המרשימים של ההר. נלון במלון על ההר הצהוב ולמחרת בבוקר נצא לטיול נוסף בנופי ההר. בשעות הצהריים נרד ברכבל מההר ונסע ברכבת המהירה לשנגחאי. בערב נצא לארוחת פרידה באחת ממסעדות העיר. לינה בשנגחאי.

יום 16: שנגחאי - תל אביב

הבוקר נעבור לשדה התעופה ונצא בטיסה לא ישירה לתל אביב.

נחיתה משוערת לאחר חצות (ביום ה-17 לפנות בוקר).

מחיר הטיול

 המחיר לאדם  4,375 דולר - לא כולל טיסות בינלאומיות

מחיר כולל

 • המחיר כולל

 • טיסות פנימיות.

 • לינה: במלונות מדרגה ראשונה או הטובים בנמצא.

 • הדרכה: מדריך מצוות "אדמה - מסעות וטיולים" ו- "חברים לתרבות"– אהד נבו ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.

 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הביקור בסין

 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ורכבות כמפורט בתכנית.

 • דמי כניסה: לכל האתרים המפורטים בתכנית.

 • בקבוק מים לכל מטייל בכל יום של הטיול.

 • אשרת כניסה לסין (לפרטים ראו סעיף "דרכונים ואשרות כניסה").

 • תשר: לנותני השירותים השונים.

 

 

המחיר אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות כולל מסי הנמל הנלווים להן

 • תוספת ליחיד בחדר בסך: 880 דולר

 • תשר למדריך הישראלי - מקובל כ- 5 דולר ליום

 • ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול.

דרכונים ואשרות כניסה

 • דרכון: עליכם להצטייד בדרכון שתוקפו לפחות ל-6 חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד לארץ הטיול ויש בו לפחות שני עמודים ריקים.

 • אשרת כניסה: דרושה אשרה לסין. האשרה תונפק באופן קבוצתי. על המטיילים יהיה להעביר אלינו דרכון, תמונת פספורט וטופס בקשת אשרה.

הערות חשובות

 • התשתיות והשירותים באזורים הכפריים בסין אינם ברמה המקובלת במערב

 • יציאת הטיול כרוכה במינימום 20 מטיילים בקבוצה

 • ייתכנו שינויים בסדר הביקורים בהתאם לשיקול דעתו של המדריך והמצב בשטח

טיסות בינלאומיות

תכנית הטיול מבוססת על הטיסות הבאות בסוויס. עם זאת הזמנה קבוצתית של הטיסות כרוכה בהתחייבות כספית מיידית ולכן בחרנו לאפשר למטיילים לעשות הזמנות אישיות במינימום מחויבות.

ניתן להזמין את הטיסות עצמאית או דרכנו.

LX 257  14APR  TLV-ZRH   04:50-08:10

LX 188  14APR  ZRH-SHA  13:05 # 07:10

 

LX189   29APR  SHA-ZRH  10:05 - 18:15

LX 256  29APR  ZRH-TLV   22:45 # 03:35

 

על הטיול חלים התנאים המפורטים ב"דף תנאים כלליים לטיולי אדמה מסעות וטיולים" המצורף לתכנית זו. בכל מקרה של סתירה גוברים התנאים המפורטים כאן על אלו המפורטים בתנאים הכלליים.

bottom of page