Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

סמינר מטייל באיחוד האמירויות

בדגש אדריכלות, אמנות והיסטוריה

8 ימים בנסיכויות המפתיעות במדבר - כולל ביקור באמירות שארג'ה 

הדרכה:  אדריכל, רן שהם      

יציאה: 16.01.2024    חזרה: 23.01.2024

u-a-e-gd06ebb841_1280.jpg

דובאי ואבו דאבי, חושף אותנו אל העושר המופלג של נסיכויות המפרץ הקטנות אשר התאגדו לכדי מדינת פדרציה אחת בשם איחוד האמירויות, מדינה ערבית מדברית, המשלבת בתוכה גורדי שחקים, מהגבוהים והיוקרתיים בעולם, קניונים ומסעדות מהמפוארים בעולם ובמספר הרב ביותר של שיאי גינס. נפגוש תרבות שבטית ישנה מול המרכז הפיננסי מהחשובים בעולם, בין עולם מוסלמי מסורתי לבין תרבות מודרנית מערבית, שילוב של ארכיטקטורה מוסלמית לבניה חדשנית.

רן שהם - אדריכל פעיל, מדריך טיולים מומחה להיסטוריה, תרבות, אמנות וארכיטקטורה

תוכנית הטיול

יום 1 | תל אביב - דובאי 

נצא בטיסה ישירה בשעות הבוקר אל אמירות דובאי אשר מהווה חלק משבע אמירויות המרכיבות את האמירויות הערביות במפרץ הפרסי. ננחת בעיר דובאי, שהיא מרכז העסקים והכלכלה ומושכת השקעות בינלאומיות. העיר מהווה מרכז לפרויקטים מרשימים בתכנונם של אדריכלי על בינלאומיים. בהגעה ניסע למלוננו למנוחה והתארגנות.

יום 2 | מוזיאון העתיד - תצפית אי הדקל (The View at The Palm) - איי הדקלים (פאלם ג'ומיירה) - מונורייל - שוק הזהב - שוק התבלינים - שייט במרינה

הבוקר נבקר במוזיאון העתיד. מדובר במבנה מדהים וחדשני הנחשב לאחד הייחודיים בעולם. המבנה מעוצב בצורה מיוחדת דמוית עין אנושית ומכיל מעל אלף חלונות שונים בצורות הכתב הערבי. במוזיאון מוצגים רבים הקשורים כולם לעולם העתידנות כגון מציאות מדומה, אינטליגנציה מלאכותית, הנדסה ביולוגית וטכנולוגיות עתידניות.  ניסע לתצפית מרהיבה אל עבר אי הדקל. איי הדקלים הם איים מלאכותיים בצורת עץ דקל שבראשו חצי סהר, מעשה ידי אדם שנחשבים לפלא השמיני בעולם. איים מלאכותיים אלו הם הגדולים בעולם ונחשבים כאחד הפיתוחים השאפתניים ביותר עלי אדמות. צורות עץ הדקל הייחודיות עוזרות להוסיף 520 ק”מ לקו החוף של דובאי. נחווה נסיעה במונורייל אל מלון אטלנטיס. המונורייל, שהוא רכבת נטולת נהג שמחברת בין פאלם ג’ומיירה ליבשת, הוא המונורייל הראשון במזרח התיכון. נמשיך אל החלק העתיק של דובאי, נבקר במוזיאון הבשמיםנפליג בסירה מסורתית על ה’קריק’ ונשוטט בשווקים המסורתיים: שוק הזהב ושוק התבלינים. לקראת ערב נצא לשייט מהמרינה במהלכו נתרשם מגורדי השחקים המוארים של דובאי. לינה בעיר דובאי.

 

יום 3 | מלון בורג' אל ערב - שוק מדינת ג'ומרייה - קניון דובאי - תצפית ממגדל בורג' ח'ליפה - מופע לה פרלה

הבוקר ניסע לכיוון חוף הים שם נזכה לתמונה בלתי נשכחת על רקע מלון בורג’ אל ערב, המלון המוכר שבנוי על אי מלאכותי בצורת מפרש ענק. נמשיך ונשוטט להנאתנו בשוק מדינת ג’ומיירה, כחלק מהחוויה התרבותית. בהמשך נבקר בקניון דובאי, קניון של 1,200 חנויות. משם נעלה לתצפית מרהיבה מהקומה ה-124 במבנה הגבוה ביותר בעולם, בורג’ ח’ליפה, שגובהו 828 מטר ועלות הקמתו מוערכת בכ-1.5 מיליארד דולר. בערב נצא למופע הנחשב בין הטובים בעולם 'לה פרלה', מופע עם עשרות רקדנים ואקרובטיים המתקיים על במה של מים. לינה בעיר דובאי.

יום 4 | גן הנס של דובאי - קניון האמירויות - ספארי ג'יפים מדברי - ארוחת ערב מסורתית
הבוקר נבקר בגן הנס של דובאי (Miracle gardens), גן הפרחים הגדול בעולם. הגן נפתח בשנת 2013 והוא משתרע על פני 780,000 מ”ר, ומכיל מעל 50 מיליון פרחים וכ-250 מיליון צמחים. הפרחים מופיעים בתצוגות שונות החל מערוגות פרחים ועד לקשתות בצורת לב וטירות מעוטרות ואפילו סידור פרחים ענק בגודל של מטוס של חברת התעופה אמיראט. בהמשך ניסע לביקור בקניון האמירויות, בו נראה, בין היתר את אתר הסקי המקורה עם 5 מדרונות הגלישה. לקראת שעות הצהריים נחזור לבית המלון ונצא לחוויית ספארי מדברי. ניסע אל הדיונות הבתוליות, בהן נזכה לחוויה של ספארי בדיונות הזהובות של המדבר על רכבי 4*4. לסיום נאכל ארוחת ערב במאהל מסורתי במדבר מלווה בנגינה וריקודים. לינה בעיר דובאי.

יום 5 | אמירות שארג'ה - מוזיאון לתרבות האסלאם - שוק הכחול - שוק המזון - ארוחת צהריים במסעדת דניאל - הכפר הגלובלי - מופע מזרקות בקניון דובאי

הבוקר נצא לביקור בשארג’ה, אמירות נוספת של איחוד האמירויות הערביות. זוהי האמירות השלישית בגודלה וייחודה הוא במיקומה לאורך חופי המפרץ הפרסי ומפרץ עומאן. שארג’ה ידועה בארכיטקטורה הערבית והאסלאמית שלה, כמו גם בספריות, במוזיאונים האסלאמיים ובמרכזי התרבות. כמו כן היא ידועה כמוקד התרבות והספרות של איחוד האמירויות הערביות ובשנת 2014 נבחרה לבירת התרבות האסלאמית. בהמשך נערוך סיור ברובע הישן ונשוטט להנאתנו בשוק המזון. בשעות הצהריים נגיע למסעדת דניאל. בשעות הערב ניסע לביקור בכפר הגלובלי, פארק שמשלב תרבויות של 90 מדינות ברחבי העולם במקום אחד - ביתנים, ארכיטקטורה, הופעות מוסיקה, תלבושות, מופע זיקוקים, דוכנים אוכל מרחבי העולם. הפארק גאה לפרסם שמדובר בפרויקט התיירות, הפנאי, הקניות והבידור הגדול בעולם. לסיום נחזה במופע המזרקות של מזרקת דובאי הענקית, שמופע הצליל והאור שלה עוצב על ידי אותה חברה שיצרה את המזרקות באגם המלונות בלאג’יו בלאס וגאס, ונתפעם, כמובן, גם מגודלו: בערך שני מגרשי כדורגל. לינה בעיר דובאי.

ימים 6 | אבו דאבי - מוזיאון הלובר - מרכז אברהם - כפר המורשת - מלון האמירויות

נצא בנסיעה אל אבו דאבי, עיר הבירה של איחוד האמירויות הערביות ושל האמירות הגדולה ביותר באיחוד, אמירות אבו דאבי. עם ההגעה נבקר במוזיאון הלובר שהוא שלוחה של המוזיאון בפאריז. נוסף לתקציב בנייה נדיב, ממשלת אבו דאבי משלמת לצרפת 1.3 מיליארד דולר, בעיקר כדי למסד הסכם השאלת יצירות שמבטיח אפשרות בחירה מהאוספים האנציקלופדיים של הלובר וכמה מוזיאונים אחרים. נבקר בבית הכנסת של בית אברהם שהוא בית תפילה לשלוש הדתות  יהדות, אסלאם ונצרות. נמשיך לביקור ב’כפר המורשת’ יאפשר לנו לחוות את ההיבטים המסורתיים של אורח החיים המדברי. שחזור זה של כפר נווה מדבר מסורתי מספק הצצה מעניינת לעבר האמירות ומציג בעלי מלאכה שמפגינים כישורים מסורתיים כמו עבודות מתכת, כלי חרס, אריגה וטוויה. לינה באבו דאבי.

 יום 7 | מסגד שייח זאיד - קסר אל-ווטן - מגדלי האיתיחאד

הבוקר ניסע למסגד שייח זיאד המרהיב, שהוא המסגד הגדול ביותר בכל איחוד האמירויות ומשתרע על שטח של יותר מ-30 דונמים. הקמת המסגד הייתה יוזמתו של נשיא המדינה הקודם זאיד בן סולטאן אאל נהיאן, שביקש להקים מבנה שיאחד בין המגוון התרבותי של העולם המוסלמי, עם זיקה היסטורית ומודרנית של אדריכלות ואומנות. נמשיך לביקור בקסר אל-ווטן (‘ארמון העם’), הוא הארמון הנשיאותי באבו דאבי אשר נפתח לציבור בשנת 2019. לפני פתיחתו שימש הארמון רק למטרות רשמיות, כלומר אירוח מנהיגים זרים של מדינות ולפגישות של המועצה העליונה במדינה והקבינט הפדרלי. גם כיום, לאחר שנפתח לציבור, הארמון ממשיך לשמש למטרות אלה. הארמון לבן ומרשים, היות שחזיתו עשויה גרניט לבן וסלעי גיר. לקראת שקיעה נעלה לתצפית ממגדלי איתיחאד, ממנו נחזה בנוף מרשים ואף נראה את מלון האמירויות שנבנה “כסופרלטיב ליוקרה לאומית”.  לינה באבו דאבי.

יום 8 | דובאי - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לדובאי, ונבקר ב’מסגרת של דובאי’ - מרכז תיירות חדש ומסקרן שמצית את הדמיון. המבנה הענקי, בניין דמוי מסגרת של תמונה, שגובהו 150 מטרים כולו טיטניום ניטריד בצבע זהב, ממנו נעלה להשקיף על רחבי העיר. מרוצים ומלאי חוויות ניסע לשדה התעופה ונמריא בטיסה ישירה חזרה לתל אביב.

ביצוע: בשביל הזהב

:מחיר הטיול

המחיר לאדם בחדר זוגי  2399 דולר

המחיר כולל:

טיסות ישירות בנתיב: תל אביב - דובאי - תל אביב.

7 לילות בבתי מלון מדרגת חמישה כוכבים

כלכלה על בסיס חצי פנסיון לאורך הטיול.

טיול ספארי במדבר עם ארוחת ערב מיוחדת במאהל, כמיטב המסורת המקומית עם מוסיקה וריקודים.

ביקור באמירות שארג'ה כולל ארוחת צהרים במסעדה.

דמי סבלות בבתי המלון.

סיורים כמפורט במסלול לרבות דמי כניסה לאתרים השונים.

תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.

טיפים לנותני השירותים השונים.

שני בקבוקי מים מינרליים אישיים (500 מ"ל) לכל נוסע בכל יום.

משקה קבלת פנים בצ'ק אין לבתי המלון.

ערכת קבלת פנים: מים מינרליים, מגבונים מרעננים ותמרים.

מס תיירות מקומי.

דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.

תשר: לנותני השירותים השונים.

ערכות שמע לשיפור ההדרכה.

תכנית מלאה ללא סיורי אופציה

אתרים בולטים במסלול:

מקומות מועדפים ליציע הכסף, במופע ‘לה פרלה’, מופע עם מאות רקדנים המתקיים על במה של מים ונחשב בין הטובים בעולם

ביקור במוזיאון המרשים לתרבות האסלאם בשארג'התצפית על דובאי מ’מסגרת דובאי’ - מרכז תיירות מסקרן שמצית את הדמיון

תצפית אי הדקל (The View at The Palm)

תצפית ממגדלי איתיחאד

ביקור במוזיאון העתיד

ביקור במוזיאון הבשמים

מוזיאון הלובר

ספארי בדיונות הזהובות של המדבר על רכבי 4*4 (4 אנשים בכל רכב)

ביקור בבית הכנסת שנמצא במתחם בית אברהם המהווה מרחב תפילה לשלוש הדתות היהדות, הנצרות והאיסלאם
מפגש קבוצה באמצעות אפליקציית זום שיתקיים לפני הטיול ולקבל את כל המידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות

חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק בשדה התעופה

המחיר אינו כולל: 

תוספת ליחיד בחדר בסך:  728 דולר

תשר למדריך הישראלי - מקובל כ- 5 דולר ליום

ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול 

:הערות 

ניתן לשלם באשראי בתשלום אחד או בהעברה בנקאית. במקרה של פריסה עד ל- 5 תשלומים שווים יש להוסיף 2% למחיר הטיול

דמי ביטול (מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות להגנה על כספך במקרה של ביטול בשל בעיה בריאותית בלתי צפויה)

ביטול עד 60 ימים לפני היציאה ללא חיוב.

פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה: 35% ממחיר הטיול.

פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.

פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.

פחות מ-7 ימים לפני היציאה ועד היציאה דמי ביטול מלאים.

טיסות בינלאומיות:

תל אביב - דובאי המראה 10:25 נחיתה 16:00

דובאי - תל אביב המראה 17:00 נחיתה 18:25

bottom of page