Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

חברים לתרבות

סמינר מטייל לגאורגיה שלא הכרתם

אל "ארץ גיזת הזהב"

הדרכה: נינו אבסדזה

תאריך יציאה: 27 באוגוסט   תאריך חזרה: 6 בספטמבר 2023

מלא! ניתן להירשם ברשימת המתנה

georgia

georgia

טיול אווירה לאורכה של גאורגיה ולאורך נופיה היפיפיים משולב במגוון נושאים כמו ההחלטות הגורליות שנתקבלו סביב השולחן הגיאורגי, על סטלין ושוורדנזה, שני ילידי גאורגיה שליוו את היסטוריה של בריה"מ מהקמתה ועד להתפרקותה.

איזה יין שתה "אב כל העמים" ואיך בנו רכבת מיוחדת להובלתו מטביליסי למוסקבה, איך זה להיות עיתונאית בגרוזיה הסובייטית, על הנצרות הקדומה וכנסיות עתיקות ועל מאות שנים של התלבטות גאורגיה בין מזרח למערב, בין רוסיה לאיראן, על אנשי ההון המסתוריים בגאורגיה וברוסיה, על הרומנים בחצר המלכותית של המלך תמר במאה ה-12 ועד סיפורים אישיים מצחיקים, מרגשים, דרמטיים ופרדוקסליים מן המאה ה-21, ועוד.

זיכרונות וסיפורים אישיים של חברת הכנסת לשעבר, עיתונאית ופרשנית, נינו אבסדזה

על המדריכה: נינו אבסדזה, ילידת גיאורגיה, חברת כנסת לשעבר, עיתונאית, פרשנית, מחברת הספר “דרך ארוכה לשלום”, מרצה, חברה בפורומים מדיניים וחברתיים, פרשנית של חדשות ערוץ 12 לענייני רוסיה, אוקראינה, גיאורגיה וברית המועצות לשעבר. מייסדת ויושבת ראש השדולה נגד הומופוביה, השדולה למעט צדק חברתי והשדולה למען ותיקי מלחמת העולם השנייה בכנסת ה- 18. חוקקה את חוק פומביות הדיון המיועד להגן על נשים קורבנות אלימות במשפחה.

תכנית הטיול

יום 1  ת"א - טיסה ישירה לטביליסי (יום א', 27.08)

נצא בטיסת ערב ישירה מת"א לטביליסי (Tbilisi), בירת גאורגיה ומרכזה התרבותי והכלכלי.

עם הנחיתה בטביליסי נעבור למלון במרכז העיר.

לינה בטביליסי

יום 2  טביליסי (יום ב', 28.08)

"עכשיו מובן מדוע כל אדם שני נולד כאן צייר, סופר או מלחין. מדינה של תיאטרון מדהים, אופנה מפוארת, יין משובח והנשים היפות בעולם", כך כתב הסופר אלכסנדר דיומא כשהגיע מפריז לטביליסי.

היום נבקר באתרי העיר החשובים של טביליסי, בכנסיות החשובות ע"ש סיוני ("כנסיית ציון") וכנסיית מטחי, בבית הכנסת וברובע היהודי ובשדרות ע"ש שוטה רוסטאוולי, המשורר הלאומי הגיאורגי, שעלה כצליין לירושלים, התגורר בה וקבור במנזר עמק המצלבה ושגם כתב את האפוס הלאומי "עוטה עור הנמר". נעלה עם רכבל אל המצודה העתיקה המשקיפה מלמעלה על כל העיר העתיקה ונראה את הפסל המפורסם של "אימא גיאורגיה".

נדבר על תפקידן של "הפרשיות הקולינריות" בהקמת הממלכה הגיאורגית ועיר הבירה שלה.

לינה בטביליסי

יום 3  טביליסי - מצחטה - גורי - מתחם גלאטי - קוטאיסי (יום ג', 29.08)

בבוקר ניסע לביקור במצחטה (Mtskheta), הבירה העתיקה של גיאורגיה, אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, עיר הקדושה שעל פי המסורת המקומית נבנתה לעדי צאצאיו של נח. נבקר בכנסיית ג'ווארי (Jvari), נצפה על מפגש הנהרות מטקווארי (Mktwari) ואראגווי (Aragvi). נטייל בעיר העתיקה ובשוק הממתקים המסורתיים, נבקר גם בקתדרלת סווטי צחובלי ("העמוד החי"). בדרך נברר, מדוע למדינה קטנה זו יש כל כך הרבה שמות? נמשיך אל העיר גורי (Gori), עיר ילדותו של סטאלין. נבקר במוזיאון המוקדש לאחד האנשים החשובים ובעלי ההשפעה במאה ה- 20. נשוחח על סודות חייו של סטלין, מהולדתו ועד מותו. משם נצא לקוטאיסי (Kutaisi), העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה. נבקר במתחם המנזרים העתיק בגבעת גלאטי Gelati מהחשובים במדינה המשומר ע”י אונסק”ו.  

לינה בקוטאיסי

יום 4  קוטאיסי - מערת פרומתיאוס - רכס הקווקז הגבוה וחבל סוואנטי - מסטיה (יום ד', 30.08)

בבוקר נצא מערבה לביקור במערת הנטיפים של פרומתיאוס מהמיתולוגיה היוונית. זו המערה הגדולה ביותר בגאורגיה ובתוכה עולם תת - קרקעי מרתק של נטיפים וזקיפים, אגמים ונהרות. נצא בנסיעה ארוכה אל ההרים של חבל סוואנטי (Svaneti) שבלב רכס הקווקז, אחד האזורים המרהיבים והמיוחדים של המדינה. בסוואנטי חיים הסוואנים, קבוצה אתנית ייחודית בעלת מאכלים ושפה משלה. הדרך ההררית מטפסת במעלה נהר אנגורי (Enguri), חולפת בתוך יערות עבותים ולצדי מפלי מים רבים. נעצור בתצפית של הסכר אינגורי, שעם סיום בנייתו ב-1980 נחשב לסכר המקומר הגבוה בעולם. נגיע למסטיה (Mestia), העיירה הראשית בחבל סוואנטי. בדרך נדבר על משפחת המלוכה הגיאורגית ועל המלכה תמר, שלכבודה חיבר רוסתוולי את "עוטה עור הנמר" ושבמאה השתים עשרה הפכה את גיאורגיה למעצמה אזורית.

לינה במסטיה

יום 5  מסטיה - אושגולי - מסטיה (יום ה', 31.08)

בבוקר נעלה על ג'יפים בדרך הררית ונופית אל הכפר אושגולי (Ushguli), ישוב הקבע הנחשב הגבוה ביותר באירופה (אתר מורשת עולמית של אונסק”ו). בדרך נעצור לתצפיות אל נהרות והרים רחוקים. האזור מוקף בפסגות הגבוהות של רכס הקווקז. בכפר השתמרו מגדלי אבן (אתר מורשת עולמית של אונסק”ו) מתקופת ימי הביניים, שתפקידם היה לשמור על חפצי אמנות ייחודיים.

נאכל ארוחת צהריים סוואנית אצל משפחה מקומית ונצא לטיול קצר ברגל למרגלות הר שחארה (Shkhara Mt) ההר הגבוה ביותר בגיאורגיה והשני בגובהו בקווקז (5,201 מטרים מעל פני הים).

לינה במסטיה

יום 6  חבל סוואנטי - בטומי (יום ו', 01.09)

בבוקר נבקר במוזיאון סוואנטי להיסטוריה ואתנוגרפיה, אחד המוזיאונים המרתקים בכל גיאורגיה. נשלים את ביקורנו במסטיה ובפסגות הקווקז, נרד אל המישורים והעמקים המובילים אל פנים הארץ ולריוויירה של הים השחור, העיר בטומי (Batumi). נדבר על תור הזהב של התרבות הגיאורגית ועל תפקידה של גיאורגיה במיתולוגיה היוונית הקלאסית. עם ההגעה לבטומי נראה את הפסל המפורסם של עלי ונינו.  

לינה בבטומי

יום 7  בטומי (שבת, 02.09)

בבוקר נבקר ונערוך הרצאה בטיילת ההיסטורית של בטומי.

נברר מה זה "גיזת הזהב" ומה חיפשו הארגונאוטים בממלכת קולכיס. נסייר בטיילת, ברחובות המרכזיים ובעיר העתיקה של בטומי. מבטומי נצא אל מבצר גוניו (Gonio), הסמוך לשפך הנהר צ'ורוחי (Chorokji). מבצר גוניו בסגנון רומי ובו 18 מגדלים, אחת הדוגמאות היפות לאדריכלות צבאית רומית ביזנטית. בדרך נעבור באזור שבתקופה הסובייטית היה שטח צבאי סגור, שם עבר הגבול היחיד בין ברית המועצות למדינה החברה בנאט''ו.

נלמד על החשיבות הגיאופוליטית של הים השחור ושל העיר והנמל. נאכל ארוחת ערב בבית משפחה מקומית.

לינה בבטומי

יום 8  בטומי - מוזיאון הארכיאולוגיה של ואני - קוטאיסי (יום א', 03.09)

נשלים בבוקר את הסיור באתרים בבטומי ונצא לביקור בגנים הבוטניים היפיפיים, שהוקמו בתחילת המאה ה- 20. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי של ואני (Vani) בו אוספים נדירים של העתיקות ונמשיך לקוטאיסי. נבקר ברובע היהודי הישן ובבית הכנסת.

נדון על ההחלטה הדרמטית של גיאורגיה על הצטרפותה לאימפריה הרוסית.    

לינה בקוטאיסי

יום 9  קוטאיסי - שוק הקרמיקה בשרושה - טעימות יין ביקב בוטיק משפחתי - טביליסי (יום ב', 04.09)

בבוקר נבקר בשוק של קוטאיסי, נמשיך לשוק הקרמיקה בכפר שרושה Shrosha. משם ניסע לכפר קטן, בו ניכנס למרתף יין משפחתי כולל טעימות מהיין. ניסע מזרחה לכיוון טביליסי ונבקר במונומנט המכונה "סטונהנג' הגיאורגי".

נדבר על אנשי תרבות שנלחמו במשטר הקומוניסטי ועל האומנים הגיאורגיים ששילמו בחייהם למען החופש.

נצא לארוחת ערב בליווי מופע פולקלור.

לינה בטביליסי

ימים  10 - 11 - טביליסי - טיסה ישירה לת"א (ימים ג', ד', 05.09, 06.09)

בבוקר נצא אל מוזיאון אוצרות הזהב של גאורגיה, בו אוספים נדירים של יצירות אומנים גיאורגים עשויים מזהב וכסף מתקופה ההלניסטית ועד לימי הביניים. כשגיאורגיה הפכה לרפובליקה סובייטית, האינטליגנציה הגיאורגית ואוצר יצירות האמנות המדהים מצאו מקלט בצרפת. האוסף העתיק הוצא לאירופה לאחר מהפכת אוקטובר 1917 והוחזר לגאורגיה לאחר מלחמת עולם השנייה בהתערבותו האישית של סטלין.

נלמד על "מהפכת הוורדים" בגיאורגיה במאה ה- 21 המסמלת את ניצחון הדמוקרטיה באזור כולו ועל טרום בכורה של סרט קולנוע גיאורגי שממנו החלה התפרקותה של ברית המועצות.

נמשיך אל מוזיאון האומנות המודרנית של גאורגיה.

נשלים את הסיור באתרי העיר, נאכל ארוחת ערב במסעדה וניסע לנמל התעופה של טביליסי לטיסת הלילה הישירה חזרה לת"א. נחיתה בת"א בשעות הלילה, שעון היום ה- 11, יום ד', ה- 06.09.

ביצוע: החברה הגיאוגרפית

מחיר: לאדם בחדר זוגי 2990 $ 

תוספת ליחיד בחדר: 590 $

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות כמפורט בתכנית.

 • לינה במלונות מדרגה ראשונה. בבטומי מלון מדרגת דלוקס. במסטיה המלון הטוב בנמצא. 

 • כלכלה: שתי ארוחות ביום לאורך כל הטיול. פלוס ארוחת צהריים אחת נוספת.

 • מופע פולקלור עם ארוחת ערב בטביליסי.

 • תחבורה: אוטובוס תיירות נוח וממוזג בהתאם לגודל הקבוצה. ג'יפים נוחים וממוזגים ביום הטיול באזור אושגולי.

 • מדריך מקומי מנוסה ומקצועי דובר אנגלית. 

 • דמי כניסה וסיורים באתרים כמפורט בתכנית.

 • תשר לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.

 • מדריכה מומחית לגאורגיה מצוות "החברה הגאוגרפית", ילידת המדינה, חברת הכנסת לשעבר, עיתונאית ופרשנית, נינו אבסדזה.

 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

המחיר אינו כולל:

 • ארוחות צהריים (למעט ארוחה אחת שכלולה).

 • ביטוח רפואי כולל תוספת נגד קורונה ומטען ותוספת אתגרית ליום מספר 5- נסיעה בג'יפים ( ניתן להסדיר דרך משרדנו).

 • הוצאות אישיות, כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.

 • תשר למדריך הישראלי - מקובל כ- 5 אירו ליום

תנאי תשלום:

תשלום ראשון בסך $450 לאדם עם העברת טפסי ההרשמה.

יתרת התשלום תשולם עד 45 ימי עבודה מלאים לפני מועד יציאת הטיול ב-3  תשלומים ללא ריבית בכרטיס אשראי או בהעברה בנקאית.

התשלום יתבצע בשקלים, לפי שער העברות והמחאות גבוה ביום התשלום.

:תנאים כללים

פרטים מלאים על דמי ביטול, תנאים ואחריות באתר החברה בלינק הבא

https://www.geotours.co.il/terms/

bottom of page