Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

חברים לתרבות

סמינר מטייל בפורטוגל

עבר ועתיד בתרבות הנושקת לאוקיאנוס האטלנטי

הדרכה: ד"ר עודד ציון

תאריך יציאה: 4 במאי   תאריך חזרה: 12 במאי 2023

בטיסות ישירות

lisbon-gb5ab7ad7f_1920

lisbon-gb5ab7ad7f_1920

פורטוגל עומדת לבדה, מבודדת משאר יבשת אירופה ע"י גבולה עם ספרד.

מדינה קטנה זו מגוונת בנופי הטבע שלה, מרצועת חוף מרהיבה לאורך הים האטלנטי ולאורכה כפרי דייגים עתיקים, דרך רכסי הרים מרשימים, יערות עבותים, כרמים וכפרים קטנים וציוריים לאורך עמק הדורו. פורטוגל גם מרתקת מבחינה היסטורית ותרבותית, עם עבר יהודי עשיר ועולם של תגליות מעבר לים. כל אלה ניכרים באדריכלות מונומנטלית, כנסיות ומנזרים, ואומנות דתית וחילונית מרשימה. מרכיבים אלה, בשילוב הכנסת האורחים, האוכל והיין הטוב יוצרים את האווירה הקסומה והמיוחדת בארץ זו.

על המדריך: ד"ר עודד ציון, מדריך החברה הגיאוגרפית לחצי האי האיברי (ספרד ופורטוגל) וסיציליה. היסטוריון העוסק בחקר היסטוריה, תרבות ודתות בתחומי חצי האי האיברי והים התיכון.
מרצה באוניברסיטה הפתוחה, באוניברסיטה העברית ובמוסדות נוספים, בנושאי היסטוריה ותאולוגיה.

תכנית הטיול

יום 1  ת"א - טיסה ישירה לליסבון (יום ה', 04.05)

נטוס בטיסה ישירה לליסבון (Lisbon), בירת פורטוגל. הגעה מאוחרת והעברה למלוננו בליסבון.

לינה בליסבון

יום 2  ליסבון - "רכס הכוכב" - בלמונטה (יום ו', 05.05)

נצא לאזור סיירה אשטרלה (Sierra Estrela), "רכס הכוכב" הגרניטי, אחת משמורות הטבע המרשימות של פורטוגל. נגיע לגובה 2000 מטר מעל פני הים ואחר כך ניסע לצד נהר הזזרה (Zezere). נמשיך לבלמונטה (Belmonte), בה התקיימה במשך מאות שנים קהילה של יהודים אנוסים, אשר שמרו בסתר מצוות וחגי היהודים. עם גילוי הקהילה בתחילת המאה העשרים החל שלב החזרתם אל היהדות, שהסתיים בשנות ה-90 בגיור כהלכה של כמה מאות מבני המקום. נבקר במוזיאון היהודי החדש ונראה מבחוץ את בית הכנסת המרשים בלמונטה ומצודתה הנישאת, החשובים גם לפורטוגלים. כאן נולד קברל שנחשב למגלה ברזיל בשנת 1500.

לינה בבלמונטה

יום 3  בלמונטה - טרנקוסו - למגו - עמק הדואורו - פורטו (שבת, 06.05)

נעזוב את בלמונטה לטרנקוסו (Trancoso), עיירה ימי - ביניימית עם רובע יהודי לשעבר, נחבא ונעלם, ובו נראה את בתי האנוסים ואת “בית הרב”. נבקר בבית הכנסת המחודש ונשמע את הסיפור המרגש שלו. נמשיך בדרך ההררית ויפה בין מטעי תפוחים ואגסים אל עבר למגו (Lamego), עיר העלייה לרגל, ונפגוש בגבעה המשקיפה את הכנסייה בסגנון הבארוק הפורטוגלי. משם נמשיך בדרך מיוחדת אל עמק הדאורו (Douro) והנהר המתפתל, אזור גידול הגפן והיקבים של יין הפורט המפורסם. נעצור לתצפית נהדרת בדרך ונמשיך אל העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, פורטו (Porto), העיר שעל שמה נקראת המדינה כולה.  עם הגעתנו נצא לסיור ראשוני במרכז העיר התוסס והססגוני ונבקר גם בתחנת הרכבת המעוטרת באריחים מפורסמים.

לינה בפורטו

יום 4  פורטו - בראגה - גימראיש - פורטו (יום א', 07.05)

בבוקר נסייר בפורטו, נצא לטיול בעיר העתיקה שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי, נטייל בסמטאות ונראה את הקתדרלה הנישאת מעל הגבעה. נערוך סיור בארמון הבורסה מרובה הסגנונות, נבקר באחד היקבים ונטעם מהפורט המקומי. נמשיך לבראגה (Braga), בירת הקתוליות של פורטוגל, ונבקר בקתדרלה המרשימה שלה. משם לגימראיש (Guimaraes), מהערים העתיקות בפורטוגל ובאירופה כולה, ערש הלאומיות הפורטוגלית. נסייר במצודה ובמרכז העיר המתחדש עם הכיכרות הססגוניות. נחזור ללינה בפורטו.

לינה בפורטו

יום 5  פורטו - יער בוסקו – קוימברה - פאטימה (יום ב', 08.05)

ניסע לכיוון יער בוסקו (Bucaco), מהיערות העתיקים באירופה, עם מגוון בוטני מרשים, ונראה את פונדק הציידים של מלכי פורטוגל, המשמש היום מלון פאר. נערוך טיול קצר בשמורה הצמודה. לאחר מכן נעשה דרכנו לקוימברה (Coimbra), בירת פורטוגל העתיקה. נטייל בעיר העתיקה, נבקר באוניברסיטה ובספרייה הברוקית העתיקה ובקפלה המעוטרת באריחי קרמיקה. משם נמשיך לפאטימה (Fatima), עיר העלייה לרגל החשובה של פורטוגל, אליה מגיעים צליינים קתולים מכל העולם. לאחר ארוחת הערב נצא לחוויה בלתי רגילה של צפייה במיסה.

לינה בפאטימה

יום 6  פאטימה - תומאר - בטלייה - נזרה - סיטיו - אובידוש - ליסבון (יום ג', 09.05)

הבוקר נבקר במצודה הטמפלרית רבת הסגנונות ובעלת האדריכלות הייחודית של תומאר (Tomar). משם נמשיך לבית הכנסת ההיסטורי שבעיירה - היחיד ששרד מאז שהיהדות נאסרה בפורטוגל. ניסע לכנסיית הבטלייה הגותית (Batalha) - זיכרון לניצחון ההיסטורי של הפורטוגלים על הספרדים בשנת 1385. משם ניסע מערבה, נשקיף על עיירת הדייגים נזרה (Nazare - נצרת) מלמעלה מהכפר סיטיו (Sitio) הבנוי במצוק אבן גיר: ים כחול, אדוות לבנות וגגות אדומים, ונסיים בביקור בעיירה הקטנטונת, העתיקה והציורית מוקפת החומה, אובידוש (Obidos).  לעת ערב נמשיך למלוננו בליסבון.

לינה בליסבון

יום 7  ליסבון - סינטרה - ארמון פנה -  קשקאיש - ליסבון (יום ד', 10.05)

נתחיל את הבוקר בסינטרה (Sintra), בה נטייל בארמון פנה (Pena), מהארמונות היפים ביותר של מלכי פורטוגל, אתר מורשת עולם של אונסק"ו ודוגמא ייחודית לסגנון הרומנטי הרב- גוני של פורטוגל בסוף המאה ה-19. נסייר בארמון ונצפה אל נוף היערות המסתורי שמסביב. נמשיך לסיור קצר בעיירת הדייגים קשקאיש (Cascais), נחזור לליסבון ונסייר בעיר בעתיקה וברובע אלפמה (Alfama) על סמטאותיו, בו נבקר גם במצודת סאו ג'ורג'.

בערב נצא למופע פאדו מסורתי המלווה בתפריט נשנושים.

לינה בליסבון

ימים 8-9 ליסבון - בלם - מוזיאון האריחים - מוזיאון גולבקיאן - טיסה ישירה לת"א (ימים ה', ו', 11.05, 12.05)

נצא הבוקר ליום טיול בליסבון. נבקר בכנסיית המנזר של הירונימוש ממנה יצאו מגלי העולם החדש לדרך. נמשיך בסמוך לאזור בלם ( Belem- "בית לחם") ובו מפת הנתיבים של הפורטוגלים בעולם, וכן אנדרטת המגלים ומגדל בלם, אחד מסמליה של פורטוגל. נבקר במוזיאון האריחים Azulejos, שבו אוסף אריחים מרהיב המספר את ההיסטוריה של האריחים בפורטוגל, נבקר במוזיאון  גולבקיאן (Gulbenkian) ובו אוסף עבודות אומנות מרשים ומגוון. אחר הצהריים נצא לנמל התעופה של ליסבון לטיסה חזרה לת"א. הגעה לת"א בשעות הבוקר של היום ה- 9, יום ו', ה- 12.05.

 • סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות בהשפעת זמני טיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח

ביצוע: החברה הגיאוגרפית

מחיר: לאדם בחדר זוגי 3250 € 

תוספת ליחיד בחדר: 460 €

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות: טיסות אל-על ישירות כמפורט בתכנית.

 • מיסי נמל וביטחון: נכונים ליום פרסום הטיול.

 • לינה: בבתי מלון 4* לאורך כל הטיול.

 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול.

 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.

 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים על פי הצורך.

 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.

 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.

 • הדרכה: ד"ר עודד ציון, מדריך מצוות "החברה הגיאוגרפית", מומחה לפורטוגל.

 • מפגש הכנה מפורט בארץ לקראת הטיול.

המחיר אינו כולל:

 • ארוחות נוספות.

 • שתיה בארוחות הערב (קלה/חמה/אלכוהול).

 • ביטוח רפואי ומטען כולל הרחבה לקורונה

 • הוצאות אישיות - כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'. 

 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

 • תשר למדריך הישראלי - מקובל כ- 5 אירו ליום

 

:תנאים כללים

פרטים מלאים על דמי ביטול, תנאים ואחריות באתר החברה בלינק הבא

https://www.geotours.co.il/terms/

bottom of page