Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
 

סמינר מטייל לפרובנס והריביירה הצרפתית

9  ימים מופלאים של תרבות, אמנות, ארכיטקטורה והחיים הטובים...

הדרכה: יעל הרמלין

יציאה: 18.10.22     חזרה: 26.10.22

מלא! ניתן להירשם ברשימת המתנה

pont-du-gard-g0b7b2bb03_1920

פרובאנס  והריביירה הצרפתית משתרעים מהרי האלפים ועד הים התיכון, ומנהר הרון ועד גבול איטליה. זהו אזור המשלב עיירות עתיקות, חופים זהובים ומים כחולים, עיירות דייגים צבעוניות לצד ערי קייט מהודרות.

בפרובנס, האבנים מדברות וחושפות שילוב מרתק בין שרידי פאר ההנדסה הרומית ומבנים מודרניים המשתלבים עם ההרים הגבוהים והכפרים הנאחזים בצוקים המשוננים. בפרובנס השדות והמטעים מספרים את סיפור המקום בצבעים: פרחי הלבנדר (בקיץ), עצי הזית והכרמים הם עדות לחקלאות עתיקת יומין הקיימת עד היום.

וכמובן שלא שכחנו את האומנים הרבים שהגיעו לפרובאנס ולריוויירה בעקבות האור המופלא, הנופים הקסומים, והאווירה המיוחדת. הרשימה ארוכה מאוד ודי שנזכיר את אלו שנפגוש בטיול: רנואר, סזאן, ואן גוך, גוגן, מאטיס, שגאל ועוד.

אנחנו נגלה את העושר האמנותי של האזור, דרך כמה מהמוזיאונים בהם מוצגות יצירותיהם של האומנים ודרך המקומות והנופים בהם מצאו את השראתם.

על המדריכה:  יעל סוניה הרמלין  חוקרת היסטוריה של תרבויות ודוקטורנטית. יעל מרצה מבוקשת בנושא אמנות, תרבות, היסטוריה, מפגשים בין תרבויות וזהות לאומית. יעל ילידת צרפת, מדריכה טיולי עומק בעולם כבר שנים רבות, בחן ובניחוח צרפתי האופייני לה. יעל הינה בעצמה דוגמה לשילוב מעניין של תרבות צרפת עם תרבות ישראלית. לאחרונה פרסמה רומן היסטורי מפרי עיטה העוסק בגיבורה הלאומית של צרפת ז'אן ד'ארק.

תוכנית הטיול

 

יום 1 18.10  ת"א - מרסיי - אקס

טיסת אחר הצהריים למרסיי. עם ההגעה, התארגנות ונסיעה לבית המלון באקס אן פרובנס.

לינה בבאקס אן פרובנס

יום 2 19.10  אקס - אביניון - פון דו גאר

נתחיל את היום בביקור באקס אן פרובאנס עירם של  הצייר סזאן, איש המהפכה הצרפתית מירבו, והמלחין דריוס מיו. סזאן צייר בעיר ובסביבה את נופי פרובאנס ובעיקר את ההר סנט ויקטואר החולש על העיר. המבנה שימש אותו כאטליה, משמר את האווירה מזמנו ומתעד את עבודתו של האמן. נבקר במקום ונטייל בעיר החשובה והיפה שהיתה בעבר בירת פרובאנס. אחר הצהריים נבקר באביניון היושבת על הגדה השמאלית של נהר הרון האדיר ומוקפת חומה. העיר ידועה בעיקר בזכות ארמון האפיפיורים שבו חיו האפיפיורים במשך המאה ה-14. נסייר בעיר ונבקר בארמון האפיפיורים. נמשיך לאחד המונומנטים המרשימים ביותר שנותרו מהאמפרייה הרומית פון דו גאר אמת מים הנישאת על שלש קשתות מעל נהר הגאר המרשים. חזרה לבית המלון באקס.

יום 3   20.10   ארל - סן רמי - לה בו

היום יוקש לוואן גוך. נתחיל בנסיעה לארל העיר בה התגורר וואן גוך ויצר בסערת רגשות רבות מיצירותיו המפורסמות. נלך בסמטאות העיר העתיקה בעקבות וואן גוך ונראה את בית הקפה הצהוב שתיעד ונבקר בארנה שריד מרשים מהתקופה הרומית. בדרכינו לסן רמי  נעצור ליד הגשר המתרומם שתועד על ידי וואן גוך. תחנתנו הבאה תהיי בית החולים הפסיכיאטרי בו אושפז וואן גוך לאחר שכרת את אזנו (?). לאחר הביקור במקום נגיע לכפר ציורי מוקף בחומה הניצב על צוק לבן מרשים לה בו דה פרובנס. נבקר בכפר ולאחר מכן נצפה במופע אור-קולי מרהיב המוצג באתר מיוחד במינו. חזרה למלון.

לינה בבאקס אן פרובנס

יום 4 21.10  כפרי הלוברון

בבקר נצא לטייל בנופי פרובאנס שנתנו השראה לציירים  ולסופרים רבים. ניסע צפונה לכפרי הלוברון, בנופים ובכפרים אותם ציירו האמנים ותוארו כל כך יפה בספריו  מחזותיו וסרטיו של גדול סופרי פרובאנס מרסל פאניול (ז'אן דה פלורט) ובספרו  של פיטר מיל  "שנה בפרובאנס".  נבקר בלורמרין,  גורד,  פונטיין דה וקלוז ורוסיון, כולל טיול רגלי קצר בשמורת טבע בין צוקים בצבע אוקר חזק ועוד.  לקראת ערב נחזור לבית המלון.

לינה בבאקס אן פרובנס

יום 5 22.10  קניון ורדון – אגם סנט קוראה – אנטיב

היום ניסע בקניון הגדול והמרשים באירופה, קניון ורדון. לאורך הדרך נעצור לתצפיות מרהיבות על הנהר המתפתל בין הצוקים הנישאים, בעומק של 600-800 מ', ועל אגם סן קרואה הצבוע בטורקיז וקולט את מי הנהר. ניסע בדרך נפוליאון ונעבור בעיירת הקייט היפה גראס הנחשבת לבירת ייצור הבשמים.

לקראת ערב נגיע לריביירה הצרפתית, לאנטיב, בה נשהה בלילות הבאים.

לינה באנטיב

יום 6 23.10  אנטיב - וולוריס

היום יוקדש לפיקאסו. נתחיל בסיור בעיר העתיקה של אנטיב, הלוא היא אנטיפוליס היוונית,  אחת הערים התוססות ביותר בריביירה. האתר החשוב מבין אתרי אנטיב הוא מוזיאון פיקאסו, השוכן בחלק מטירת גרימלדי העתיקה והמרשימה שנבנתה מול הים על שרידי מבנה רומי. סמוך למוזיאון נמצא שוק פרובנסאלי מקורה, כמובן שלא נפסח עליו.  נבקר בוולוריס, עיר הידועה מזה מאות שנים בקרמיקה המיוצרת במקום. פיקאסו התגורר כאן כ 7 שנים והקדיש את מיטב זמנו כשרונו ומרצו לעבודות קרמיקה. נבקר בעיר ובקפלה שהפכה ל"מקדש לשלום". פיקאסו צייר פרסקו גדול על שני קירות האחד מתאר את אימת המלחמה, ואילו השני מוקדש לשלום. נבקר ב"מדורה" בית המלאכה של פיקאסו. לינה באנטיב

יום 7 24.10  ביו - קניון הלו - גורדון - סן פול דה ונס

נסיעה קצרה מאוד ל-ביו, בה שוכן המוזיאון הלאומי המוקדש ליצירותיו של הצייר פרנאן לז'ה. בחזית הבניין המודרני בולט פסיפס קרמיקה מרשים. נבקר במוזיאון המכיל כ-400 עבודות של הצייר, אוסף המשחזר את מסלולו האמנותי. נמשיך בנסיעה בנופים מרהיבים, לאורך קניון ה"לו"  שתביא אותנו לגורדון כפר תלוי יפהפה שהנוף והתצפית ממנו מהממים. נסיעה לסן פול דה ואנס, כפר עתיק ומבוצר השוכן על פסגת אחת הגבעות הצופות אל חופי הריביירה והכפרים הציוריים שמסביב. נטייל בסמטאות הכפר עמוסות הגלריות המציגות ומוכרות יצירות של מיטב האמנים.

נבקר בבית הקברות הקטן והציורי שם קבורים זו לצד זה שגאל ורעייתו. לינה באנטיב. 

יום 8 25.10  וילה אפרוסי - אז - מונקו

ביקורנו הראשון יהיה בוילה אפרוסי הנמצאת בחצי האי קאפ פרה. זו וילה מפוארת שנבנתה בתחילת המאה ה-20 על ידי משפחת רוטשילד בסגנון אקלקטי ומוקפת בגנים מרהיבים. נמשיך בנסיעה בקורניש האמצעי, כביש עם תצפיות מרהיבות לאז, כפר קטן ומבוצר היושב על צוק אדיר מעל הים, משם נמשיך למונקו. הביקור כולל סיור בעיר העתיקה כולל תצפית על ארמון הנסיך ובהמשך ביקור בכיכר הקזינו המפורסם ביותר בעולם. חזרה למלון. לינה באנטיב.


יום 9 26.10  קאניה סור מר - ניס - ת"א

יום אחרון בריביירה הצרפתית. רנואר התגורר באחוזה אותה רכש בקאניה סור מר במשך 12 שנות חייו האחרונות. נבקר בבית ובגן שהפכו לאנדרטה לצייר. הבית שמור כפי שהיה לרבות הריהוט שתכנן, האטליה, כסא הגלגלים, הבגדים, ובעיקר ציוריו ופסליו. ביקור בעיר העתיקה של ניס הנחשבת בצדק לבירת הריביירה הצרפתית. ניסע למוזיאון התנ"ך של שגאל, הממוקם בגבעת סימייה, בחלקה העליון של ניס בו מוצגות מיטב מיצירותיו. בעיר העתיקה, נראה את שוק האיכרים הצבעוני, את גבעת הטירה החולשת מעל העיר וקו החוף שהפך לסמל לריביירה הצרפתית כולה. לקראת ערב ניסע לשדה התעופה של ניס לטיסה ישירה ארצה.

***ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

ביצוע: החברה הגיאוגרפית

 

:מחיר הטיול

       מחיר לאדם בחדר זוגי  2,980 אירו

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי 

:מחיר הטיול כולל

 • טיסות: טיסות בינלאומיות כמפורט בתוכנית.

 • לינה: בבתי מלון ברמת 4*.

 • כלכלה: ארוחות בוקר, ארוחת ערב, 2 ארוחות צהריים.  

 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.

 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.

 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.

 • הדרכה: יעל סוניה הרמלין מומחית לצרפת.

 • מפגש הכנה מפורט בארץ

המחיר הטיול אינו כולל: 

 • ארוחות נוספות.

 • שתיה בארוחות הערב (קלה/חמה/אלכוהול).

 • ביטוח רפואי ומטען כולל כיסוי לקורונה (ניתן להסדיר דרך משרדנו).

 • הוצאות אישיות - כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'. 

 • תשר למדריך הישראלי – מקובל כ- 5 אירו ליום

 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

 • בדיקות PCR ככל שידרשו.

תנאים כלליים

פרטים מלאים על דמי ביטול, תנאים ואחריות באתר החברה בלינק הבא:

https://www.geotours.co.il/terms/