Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

סמינר מטייל לפרובנס והריביירה הצרפתית

בשילוב תרבות, אמנות, ארכיטקטורה והחיים הטובים...

10 ימי טיול מבית "חברים לתרבות"

הדרכה: יעל הרמלין

יציאה: 02.05.23     חזרה: 11.05.23 

לא

pont-du-gard-g0b7b2bb03_1920

פרובנס והריביירה הצרפתית משתרעים מהרי האלפים ועד הים התיכון ומנהר הרון ועד גבול איטליה. זהו אזור המשלב עיירות עתיקות, חופים זהובים ומים כחולים, עיירות דייגים צבעוניות לצד ערי קייט מהודרות. בפרובנס, האבנים מדברות וחושפות שילוב מרתק בין שרידי פאר ההנדסה הרומית ומבנים מודרניים המשתלבים עם ההרים הגבוהים והכפרים הנאחזים בצוקים המשוננים והשדות והמטעים מספרים את סיפור המקום בצבעים. פרחי הלבנדר (בקיץ), עצי הזית והכרמים הם עדות לחקלאות עתיקת יומין הקיימת עד היום. לא נשכח את האומנים הרבים שהגיעו לפרובנס ולריביירה בעקבות האור המופלא, הנופים הקסומים והאווירה המיוחדת. נטייל בעיירות וכפרים ונספר את סיפורם של רנואר, סזאן, ואן גוך, גוגן, מאטיס, שגאל ועוד אשר להם היה קשר הדוק למקום. נגלה את העושר האמנותי של האזור, דרך כמה מהמוזיאונים בהם מוצגות יצירותיהם של האומנים ודרך המקומות והנופים בהם מצאו את השראתם.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לסודות הקסומים של דרום צרפת...

על המדריכה:  יעל סוניה הרמלין  חוקרת היסטוריה של תרבויות ודוקטורנטית, מרצה מבוקשת בנושא אמנות, תרבות, היסטוריה, מפגשים בין תרבויות וזהות לאומית. יעל מדריכה טיולי עומק בעולם כבר שנים רבות, בחן ובניחוח צרפתי האופייני לה. יעל ילידת צרפת והינה דוגמה לשילוב מעניין של תרבות צרפת עם תרבות ישראלית. יעל פרסמה לאחרונה רומן היסטורי מפרי עיטה, העוסק בגיבורה הלאומית של צרפת ז'אן ד'ארק.

תוכנית הטיול

 

יום 1   ת"א - מרסיי - אקס

נמריא בטיסת אחה"צ למָרסיי, העיר השנייה בגודלה בצרפת. לאחר הנחיתה ניסע למלוננו באקס-אן פרובנס ללינה.

ארוחת ערב עצמאית.

לינה: בבית מלון באקס-אן פרובנס.

יום 2 אקס אן פרובנס - בירתה ההיסטורית של פרובנס - אביניון - פון דו גאר

נתחיל את היום בביקור באקס אן פרובנס עירם של  הצייר סזאן איש המהפכה הצרפתית מירבו והמלחין דריוס מיו. סזאן צייר בעיר ובסביבה את נופי פרובנס ובעיקר את ההר סנט ויקטואר החולש על העיר. המבנה שימש אותו כאטליה משמר את האווירה מזמנו ומתעד את עבודתו של האמן. נבקר במקום ונטייל בעיר החשובה והיפה שהייתה בעבר בירת פרובנס. אחר הצהריים נבקר באביניון, היושבת על הגדה השמאלית של נהר הרון האדיר ומוקפת חומה. העיר ידועה בעיקר בזכות ארמון האפיפיורים שבו חיו האפיפיורים במשך המאה ה-14. נסייר בעיר ונבקר בארמון האפיפיורים. נמשיך לאחד המונומנטים המרשימים ביותר שנותרו מהאימפריה הרומית, פון דו גאר אמת מים הנישאת על שלש קשתות מעל נהר הגאר המרשים. לקראת ערב נשוב למלוננו.

ארוחת ערב ולינה: בבית מלון באקס-אן פרובנס.

יום 3  טיול בין כפרי לוברון - הלב של הפרובנס

בבקר נצא לטייל בנופי פרובנס שנתנו השראה לציירים ולסופרים רבים. ניסע צפונה לכפרי הלוברון, בנופים ובכפרים אותם ציירו האומנים ותוארו כל כך יפה בספריו, מחזותיו וסרטיו של גדול סופרי פרובנס: מרסל פאניול (ז'אן דה פלורט) ובספרו של פיטר מיל "שנה בפרובנס". נבקר בלורמרין, גורד, פונטיין דה וקלוז ורוסיון, כולל טיול רגלי קצר בשמורת טבע בין צוקים בצבע אוקר חזק ועוד (*הביקור בכפרים ביום זה מותנה בזמנים). לעת ערב נגיע למלוננו. ארוחת ערב עצמאית

לינה: בבית מלון באקס-אן פרובנס.

יום 4  בעקבות ואן-גוך

היום יוקדש לוואן גוך. תחילה נסייר בארל, העיר בה התגורר הצייר וינסנט וואן גוך ויצר בסערת רגשות רבות מיצירותיו המפורסמות. נהלך בסמטאות העיר העתיקה בעקבות וואן גוך ונראה את בית הקפה הצהוב שתיעד ונבקר בארנה שריד מרשים מהתקופה הרומית ועוד ככל שיותר הזמן.  לאחר הביקור במקום נגיע לכפר ציורי מוקף בחומה, הניצב על צוק לבן מרשים לה בו דה פרובנס. נסייר בכפר ולאחר מכן, נצפה במופע האור קולי בנושא ציוריו של ואן גוך, במחצבות לה בו דה פרובאנס. ארוחת ערב עצמאית. לקראת ערב נשוב למלוננו.

לינה: בבית מלון באקס-אן פרובנס.

יום 5  קניון ורדון - אגם סנט קוראה - הריביירה הצרפתית - ניס

היום ניסע בקניון הגדול והמרשים באירופה, קניון ורדון. לאורך הדרך נעצור לתצפיות מרהיבות על הנהר המתפתל בין הצוקים הנישאים בעומק של 600-800 מטר וכן תצפית על אגם סן קרואה, הצבוע בטורקיז וקולט את מי הנהר. במידה והזמן יאפשר, ניסע בדרך נפוליאון ונעבור בעיירת הקיט היפה גראס הנחשבת לבירת ייצור הבשמים. לקראת ערב נגיע לריביירה הצרפתית הנקשרת בשמם של לא מעט אנשי בוהמה, כמו פיקאסו, מונה, צ'ארלי צ'פלין ואחרים שהגיעו אליה ומצאו בה השראה. נסיים את היום עם סיור הכרות בניס שבסיומו נגיע למלוננו. ארוחת ערב עצמאית.

ארוחת צהריים כלולה. לינה: בבית מלון בניס.

יום 6 בעקבות פיקאסו - מאנטיב לוולוריס - ניס

היום יוקדש לפיקאסו. נתחיל בסיור בעיר העתיקה של אנטיב, הלוא היא אנטיפוליס היוונית,  אחת הערים התוססות ביותרהיום יוקדש לפיקאסו; נבקר תחילה בעיר העתיקה אנטיב הנקשרת בשמם של לא מעט מפורסמים כמו; פיקאסו, מונה, צ'ארלי צ'פלין ואחרים שהגיעו אליה ומצאו בה השראה. נערוך סיור מקסים אצל "האחות הקטנה" והפחות מוכרת של ניס וקאן. האתר החשוב מבין אתרי אנטיב הוא מוזיאון פיקאסו, השוכן בחלק מטירת גרימלדי העתיקה והמרשימה, שנבנתה מול הים על שרידי מבנה רומי. נמשיך לשוק המקורה ולאתרים נוספים הקשורים לפיקאסו. נבקר גם בוולוריס, עיר הידועה מזה מאות שנים בקרמיקה המיוצרת במקום. ולוריס זכתה לכבוד מיוחד כשמכולם פיקסו הוא זה שבחר להתיישב בה והקדיש את

מיטב זמנו כשרונו ומרצו לעבודות קרמיקה, נבקר ב"מדורה" בית המלאכה של פיקאסו. נשוטט בין סדנאות האומנים הרבות שמקום. נעצור לארוחת ערב עצמאית ולאחריה נשוב למלון.

לינה: בבית מלון בניס.

יום 7  קניון ה"לו" - הכפר גורדון הממוקם בראש צוק - סן פול דה ואנס - ניס

נמשיך בנסיעה בנופים מרהיבים לאורך קניון ה"לו" שתביא אותנו לגורדון כפר תלוי יפהפה. נגיע אל סן פול דה ואנס, כפר עתיק ומבוצר השוכן על פסגת אחת הגבעות הצופות אל חופי הריביירה ואל הכפרים הציוריים שמסביב. נטייל בסמטאות הכפר עמוסות הגלריות המציגות ומוכרות יצירות של מיטב האומנים. נבקר בבית הקברות הקטן והציורי שם קבורים זו לצד זה שגאל ורעייתו. בתום הביקור נגיע למלוננו בניס. ארוחת ערב עצמאית.

לינה: בבית מלון בניס. 

יום 8  וילה אפרוסי דה רוטשילד - הכפר התלוי אֵז - נסיכות מונקו - ניס

נפתח את היום עם ביקור בוילה הצרפתית והמפוארת אפרוסי דה רוטשילד, הממוקמת בסן-ז'אן-קאפ-פראט. הווילה נבנתה בתחילת המאה ה-20 על-ידי משפחת רוטשילד בסגנון אקלקטי ומוקפת בגנים מרהיבים. נמשיך בנסיעה בקורניש האמצעי, כביש עם תצפיות מרהיבות אל אחת מהפנינות היפות ביותר של הריביירה, הכפר התלוי אֵז (Eze), כפר ימי ביניימי ששוכן בראש גבעה תלולה מעל הים התיכון, עם תצפית פנורמית עוצרת נשימה על קו החוף של חצי האי קאפ פר. בתום הביקור נמשיך אל מונקו. הביקור יכלול סיור בעיר העתיקה כולל תצפית על ארמון הנסיך ובהמשך ביקור בכיכר הקזינו המפורסם ביותר בעולם ולאחר מכן, נשוב לניס.

לינה: בבית מלון בניס.


יום 9  קאן-סור-מר - ביקור ברובע העתיק בניס כולל סיור טעימות

יום אחרון בריביירה הצרפתית. נצא הבוקר לסייר בניס העתיקה (ככל שהזמן יאפשר). נבקר בשוק האיכרים הצבעוני ונערוך סיור טעימות. ניסע לעיירה ביו, בה שוכן המוזיאון הלאומי המוקדש ליצירותיו של הצייר פרנאן לז'ה. בחזית הבניין המודרני בולט פסיפס קרמיקה מרשים. נבקר במוזיאון המכיל כ-400 עבודות של הצייר, אוסף המשחזר את מסלולו האמנותי. בהמשך היום נגיע לעיירה הציורית קאן-סור-מר הממוקמת בין ניס לקאן ומהווה חלק מהמטרופולין של ניס. נמצא פה את האחוזה של רנואר, שהתגורר במקום במשך 12 שנות חייו האחרונות. נבקר באחוזה שהפכה לסדנת האומן והינה מוקפת בגן גדול ויפה וכן נבקר גם בבית שהפך למוזיאון לאחר מותו. הבית שמור כפי שהיה כשרנואר היה חי, לרבות הריהוט, האטליה, כיסא הגלגלים, הבגדים, ובעיקר ציוריו ופסליו. נמשיך לתצפית על גבעת הטירה החולשת מעל העיר וקו החוף שהפך לסמל לריביירה הצרפתית כולה. נסיים עם ביקור במוזיאון התנ"ך של שגאל, הממוקם בגבעת סימייה, בחלקה העליון של ניס בו מוצגות מיטב מיצירותיו. נשוב למלוננו להתארגנות ולאחריה נצא לארוחת ערב משותפת במסעדה מקומית.

לינה: בבית מלון בניס.

יום 10  טיסה חזרה ארצה

בשעות הבוקר, נעזוב את מלוננו ונטוס חזרה ארצה (11.5.2023)

*ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

ביצוע: החברה הגיאוגרפית

 

:מחיר הטיול

מחיר לאדם בחדר זוגי  3,750 אירו

תוספת ליחיד בחדר:  970 אירו

 

:מחיר הטיול כולל

 • טיסות ישירות עם חברת התעופה El-Al

 • לינה: בבתי מלון ברמת  5* ו- 4*

 • כלכלה: ארוחות בוקר, ארוחת ערב במלון ביום 2, ארוחת צהריים ביום 4 וארוחת ערב במסעדה מקומית ביום 9.

 • סיור טעימות בניס - יום 9.

 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.

 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית, היכן שנדרש ובהתאם לתוכנית.

 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתוכנית.

 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.

 • הדרכה: יעל סוניה הרמלין מומחית לצרפת.

 • ערכות שמע.

 • מפגש הכנה מפורט בארץ טרם היציאה.

המחיר הטיול אינו כולל: 

 • ארוחות נוספות שאינן כלולות.

 • שתיה בארוחות הערב (קלה/חמה/אלכוהול) שאינן כלולות.

 • ביטוח רפואי ומטען כולל כיסוי לקורונה (ניתן להסדיר דרך משרדנו).

 • הוצאות אישיות - כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'. 

 • תשר למדריך הישראלי - מקובל כ- 5 אירו ליום

 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

הערות:

סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות בהתאם לזמני זמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח, חגים (כמו פסחא) ואירועים מיוחדים.

תנאים כלליים

פרטים מלאים על דמי ביטול, תנאים ואחריות באתר החברה בלינק הבא:

https://www.geotours.co.il/terms/ 

אשמח לענות לכל שאלה

ציפי סודרי 054-4606949

bottom of page