top of page
rome-3021586_1920.webp
rome-3021586_1920.webp

סמינר מטייל ברומא

יציאה : 5.5.24 חזרה: 9.5.24

נחיתה ביום ה-6 לפנות בוקר (10.5.24)

 

מלא! מעוניינים להצטרף לרשימת ההמתנה? כתבו לנו

חברים לתרבות בשיתוף חברת אדמה מסעות וטיולים
5 ימים בעיר הנצח 

בהדרכת ד"ר נעמה וילוז'ני

רומא נוסדה לפני כ- 2800 שנה ומאז היא מילאה תפקידים מרכזיים בתולדותיה של אירופה: מעיר הבירה של האימפריה הרומית עבור לבירתה הרוחנית של הכנסייה הנוצרית - הוותיקן, ועד לבירה של איטליה המודרנית ושל הקולנוע האיטלקי. בנייניה ויצירותיה מספרים את תולדותיה של העיר ושל האמנים הדגולים שפעלו בה. נבקר בשרידים שנותרו מתקופת האימפריה הרומית, נסייר בוותיקן, נכיר את הכניסות הנוצריות שבהן מרוכזות יצירות אמנות לרוב ונשוטט ברחובות העיר, בכיכרותיה המפוארות וליד מזרקותיה הנפלאות. נראה את רומא הרנסנסית של מיכלאנג'לו ורפאל, ואת העיר הברוקית של ברניני וקארוואג'ו. מרבית האתרים מרוכזים בעיר העתיקה ובסביבותיה, וחלקים רבים בה אסורים לכניסת אוטובוסים, לכן טיול רגלי מתאים במיוחד, ומתבקש.

ד"ר נעמה וילוז'ני -  חוקרת ומרצה באוניברסיטה ובמסגרות אקדמיות שונות בנושא אמנות וארכיאולוגיה עתיקה וקלאסית. מתמחה בתרבויות הקדומות סביב הים התיכון, ובמיוחד אמנות יוון ואיטליה. מדריכה מעל לעשרים שנה במדינות שונות באירופה.

תכנית הטיול

יום 1 תל אביב - רומא העתיקה: הפורום וגבעת הקפיטול  

נמריא בטיסת בוקר מתל אביב לרומא, בירת איטליה. לאחר הנחיתה, ניסע למרכז העיר ונתחיל את סיורנו במרכז העתיק של העיר. באחד מהאתרים הארכיאולוגיים המרתקים והמורכבים בעולם, והוא הפורום הרומאי. נסייר בפורום ונבין את התפלגות הממצאים, המקדשים, בתי המרחץ והבזיליקות. נסקור את השינויים שחלו במהלך השנים עם כל חילופי שלטון, ונתחיל להכיר את הקיסרים בשמם. נמשיך לאורך הפורום עד למוזיאוני הקפיטול ונסייר בהם. שם נראה את שכיות החמדה שהותירה התרבות המפוארת ביותר בעולם העתיק. נמשיך לסיור אחר הצהרים בגטו היהודי ונבקר בבית הכנסת הגדול של רומא.

נסיעה למלון.

יום 2 רומא הרנסנסית - מרכז העיר

היום נצא לסיור ברומא בתקופת הרנסנס ובו נכיר את מרכז העיר כפי שלא ראיתם אף פעם. נתחיל בפנתיאון - מקדש כל האלים, מבנה אדיר בעל הכיפה הגדולה ביותר עד היום, נמשיך לפיאצה נבונה שבה יצירותיו של ברניני, ונמשיך לפונטנה די טרווי. אחר כך נבקר בגלריה דוריה פמפילי, הממוקמת בתוך ארמון מרהיב. שם נראה יצירות של גדולי אמני הרנסנס, כמו מנטנייה וטיציאן. נמשיך לפיאצה קולונה, בה עומד עמוד טריאנוס עם תיאורי הקרב של הקיסר נגד הדאקים. נסיים בכנסיית דל ג'זו המפוארת, של מסדר הישועים. חזרה למלון.

יום 3  רומא הקתולית - הותיקן

את שעות הבוקר נבלה בביקור יסודי במדינת הוותיקן. נבקר בכנסיית סן פטרוס ובמוזיאוני הוותיקן, בהם נראה יצירות אמנות מהחשובות בעולם, שהיו חלק מהאוספים של אפיפיורים רבים. נראה את הקפלה הסיסטינית, בה יצירות של גדולי אמני הרנסנס, ובראשם התקרה של מיכלאנג'לו. נמשיך אחר הצהרים לסיור רגלי נעים בטרסטברה, שכונה קסומה מעברו השני של נהר הטיבר, שחוצה את רומא. חזרה למלון.

יום 4  רומא הרומנטית - אזור גני בורגזה

מומלץ לשוב ולצפות בסרט האלמותי "חופשה ברומא", בכיכובם של אודרי הפבורן וגרגורי פק, כדי להבין עד כמה רומנטית רומא יכולה להיות. נקדיש את היום לרומא הקלילה. נבקר בגנים הנפלאים של ווילה בורגזה, נמשיך למוזיאון לתולדות האטרוסקים בווילה ג'וליה, שם נראה את מיטב האמנות האטרוסקית ונרד במדרגות הספרדיות היפהפיות. נסיים בשני אתרים חשובים: כנסיית סנטה מריה מג'ורה, בה פסיפסים ביזנטיים מהמאה ה-5 לספירה, וכנסיית סן פייטרו אין וינקולי, בה נראה את פסל משה של מיכלאנג'לו. חזרה למלון.

יום 5  רומא התת קרקעית - אוסטיה - תל אביב

בשעות הבוקר נצא לסיור מרתק בקטקומבות של רומא. מדובר במעברים תת קרקעיים ששימשו כמקום קבורה במאות ה-2 עד ה-5 לספירה. החוק הרומי דאז אסר על קבורת הנפטר בפנים העיר, ולכן הקטקומבות היו ממוקמות מחוץ לחומות. פירוש השם קטקומבה הינו "ליד המחצבה" כיוון שבסמוך אליה החלו החפירות הראשונות. ברומא התגלו יותר משישים קטקומבות המכילות אלפי קברים, אך רק מיעוט קטן פתוח לציבור. נסיים את הטיול באוסטיה, פרוור של רומא על שפת הים הטירני ויעד פופולרי לחופשות הקיץ של המקומיים. אוסטיה היתה עיר הנמל של רומא העתיקה והיא כוללת אתר ארכיאולוגי גדול בו שחזרו ושמרו את העיר העתיקה. לעת ערב, נעבור לשדה התעופה של רומא, משם נצא בטיסת לילה חזרה לתל אביב. הגעה צפויה לפנות בוקר של היום ה-6 לטיול (12 במאי).

ביצוע: אדמה מסעות וטיולים

 

מחיר הטיול

המחיר לאדם 2,595 אירו

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות ישירות כמפורט מטה.

 • לינה: במלון 4*

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב (מארוחת הערב ביום הראשון ועד ארוחת הבוקר ביום האחרון)

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהעברות ובסיורים.

 • הדרכה: מדריך מצוות "אדמה - מסעות וטיולים" ו- "חברים לתרבות" ד"ר נעמה וילוז'ני ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית בעת הצורך.

 • דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.

 • תשר: לנותני השירותים השונים.

 • ערכות שמע לשיפור ההדרכה.

המחיר אינו כולל: 

 • תוספת ליחיד בחדר בסך: 680 אירו.

 • מים מינרלים ושתייה בארוחות

 • אשרות כניסה: לא נדרשת אשרת כניסה ליוון לבעלי דרכון ישראלי.

 • תשר למדריך הישראלי - מקובל כ-5 אירו ליום

 • ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול.

הערות לטיול:

 • על המטיילים להביא בחשבון שתכנית הטיול כוללת לעיתים שעות של הליכה ועמידה בטיולים האורבניים ובמוזיאונים.

 • על המטיילים להביא בחשבון שבחלק מהמלונות באירופה אין סבלים. במקרים כאלו המטיילים מתבקשים לשאת את מזוודתם לחדרים בכוחות עצמם.

 • החדרים ליחיד אינם גדולים ומספרם מוגבל.

 • האוטובוס והנהג לרשות הקבוצה בכפוף למגבלות חוקי העבודה ושעות העבודה המותרות לנהגים באירופה.

טיסות בינלאומיות אל על:

LY 385 05 MAY TLV-FCO 0605 0845

LY 384 09 MAY FCO-TLV 2150 0210 (Arrive next day -10May)

תנאים כלליים לטיול

על הטיול חלים התנאים המפורטים ב"דף תנאים כלליים לטיולי אדמה מסעות וטיולים" המצורף לתכנית זו

בכל מקרה של סתירה גוברים התנאים המפורטים כאן על אלו המפורטים בתנאים הכלליים

מעוניינים להצטרף לרשימת ההמתנה?

כיתבו לנו

הפרטים נשלחו. תודה.

bottom of page