Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

 סמינר מטייל במצרים
חברים לתרבות בשיתוף תגליות ארכיאולוגיה לכל

הדרכה: שחר גופר

יציאה: 6.1.24          חזרה: 16.1.24

abu-simbel-temple-gc442333d5_1920.jpg

הסיור למצרים הוא הרבה יותר מטיול בחו"ל - הוא מסע של פעם בחיים! לראות את הפירמידות, לשוט על הנילוס, לבקר במקדשים העתיקים ולהיכנס לקברי הפרעונים בעמק המלכים ולראות את אוצרותיו של המלך תות ענח'אמון.  אם החוויות האלו גורמות לכם להתרגש, כנראה שהגיע הזמן להגשים חלום ילדות ולבקר במצרים!

הסיור האיכותי המוצג לפניכם כולל 11 ימי מסע בהם נבקר באתרים החשובים ביותר המצרים. הסיור כולל קרוז בספינה איכותית במשך ארבעה לילות בין לוקסור לאסואן.

סיור 'חברים לתרבות' למצרים מופק על ידי 'תגליות - ארכיאולוגיה לכל', מיסודה של עמותת מכון ישראלי לארכיאולוגיה ויודרך על ידי שחר גופר, מדריך מומחה למצרים.

שחר גופר - ארכיאולוג המתמחה במצרים העתיקה ומנהל את 'תגליות' בעמותת מכון ישראלי לארכיאולוגיה. למד תואר ראשון בהיסטוריה וגיאוגרפיה במכללת בית-ברל ובימים אלו משלים תואר שני בארכיאולוגיה ובאגיפטולוגיה (חקר מצרים העתיקה) באוניברסיטת תל-אביב. שחר הוא מדריך מנוסה במצרים, במרכז אסיה ובארצות הקווקז. בנוסף, שחר מרצה לתולדות האדריכלות  במכללות כנרת, אורט ואפקה.

תוכנית הטיול

יום 1: תל-אביב - קהיר - אלכסנדריה

נצא בשעות הצהרים בטיסה לקהיר ומשם ניסע לאלכסנדריה. אלכסנדריה הוקמה על ידי אלכסנדר מוקדון במאה ה-4 לפסה"נ ונקראה על שמו. העיר שימשה כבירתם של מלכי בית תלמי, יורשיו של אלכסנדר, אשר הקימו בה מונומנטים היסטוריים חשובים כמו המגדלור והספרייה של אלכסנדריה. עם הגיענו לעיר נבקר בטיילת "הקורניש" הנושקת לים התיכון ונתרשם מהמפרץ ששימש כנמל בתקופה ההלניסטית. נפתח את המסע בארוחת ערב במסעדת דגים מקומית.
לינה במלון Steigenberger Cecil, אלכסנדריה

יום 2: אלכסנדריה - ואדי נטרון - קהיר

היום יוקדש להכרות עם האתרים החשובים ביותר של העיר אלכסנדריה. נבקר בקברי הקטקומבות מהתקופה הרומית בהם ניתן לראות שילוב תרבותי מעניין בין התרבות המצרית המסורתית ובין התרבות היוונית-רומית. משם נמשיך לספרייה החדשה של אלכסנדריה אשר הוקמה על מנת לשמר את מורשת ההשכלה המפוארת של העיר. בכפוף לאישור המשטרה המקומית נבקר גם בבית הכנסת "אליהו הנביא" אשר שופץ לאחרונה ושם נתרשם מגודלה ומתפארתה של הקהילה היהודית שחיה בעיר. אחר הצוהרים נסע לואדי נטרון ושם נבקר באחד מן המנזרים הקופטיים.

לינה במלון Steigenberger Tahrir בקהיר

יום 3: קהיר - סאקרה ודהשור

ביום זה נבקר באתרי העתיקות המפורסמים של קהיר. נתחיל את היום בסאקרה - שם נבנתה הפירמידה הראשונה במצרים על ידי המלך ג'וֹסֶר (שושלת 3). בנוסף, נבקר בקברי האצילים בנקרופוליס של סאקרה ובסֶרָפֵאוּם אשר שימש לקבורת פרים קדושים. לאחר מכן ניסע לדהשור ושם נראה את הפירמידות הנטויה והאדומה שנבנו על ידי המלך סְנֶפּרֶוּ (שושלת 4), אביו של המלך ח'וֹפוּ בונה הפירמידה הגדולה של גיזה.

לינה במלון Steigenberger Tahrir בקהיר

יום 4: קהיר - גיזה וקהיר המוסלמית

ביום זה נבקר בגיזה ונראה את שלוש הפירמידות הגדולות והמפורסמות שנבנו על ידי מלכי השושלת ה-4 של מצרים בתקופת הממלכה הקדומה. המעוניינים יוכלו להיכנס אל תוך הפירמידה הגדולה שנבנתה על ידי המלך ח'ופו אשר נחשבת לאחד משבעת פלאי תבל. בנוסף נראה את הספינקס הרובץ למרגלות הפירמידה של חֶ'פְרֶע ואת מקדש העמק הצמוד לו. החצי השני של היום יוקדש לעיר קהיר - העיר הגדולה ביותר במצרים והעיר הערבית הגדולה בעולם. נעלה אל מצודת צאלח א-דין ונראה את הנוף המרשים שנשקף ממנה. נראה את מסגד האלבסטר שבנה מוחמד עלי, אבי האומה המצרית המודרנית. לסיום נבקר בשוק חאן אל-חלילי הנחשב לאחד מהשווקים הססגוניים במצרים.

לינה במלון Steigenberger Tahrir בקהיר

יום 5: מוזיאון קהיר - לוקסור

נשלים את הסיור בקהיר ונבקר במוזיאון הארכיאולוגי הגדול בו מוצגים הממצאים החשובים ביותר של מצרים - כולל אוצרות קבר תות ענח' אמון (אם המוזיאון בגיזה לא יפתח עד למועד הסיור הצפוי - נבקר במוזיאון ההיסטורי של כיכר תחריר). לאחר מכן נבקר בקבר הנשיא סאדאת אשר חתם את הסכם השלום החשוב עם ישראל. אחר הצוהרים נטוס ללוקסור ובה נבקר בשוק המקומי.

לינה במלון Sonesta St. George Hotel בלוקסור

יום 6: לוקסור - הגדה המערבית

במקום בו נמצאת היום העיר לוקסור התקיימה בעבר העיר תֶבָּאי - בירתה של הממלכה החדשה של מצרים. שני הימים הבאים במסע יוקדשו לסיור במונומנטים של תבאי בשתי הגדות של הנילוס. ביום זה נבקר בגדה המערבית של הנילוס אשר שימשה לקבורה. נבקר בעמק המלכים בו נקברו מלכי מצרים - כולל בקבר תות ענח' אמון המפורסם ובקברו המרהיב של המלך סתי הראשון. נמשיך למקדש הקבורה שבנתה המלכה חַתְשֶפְּסוּת בעמק דיר אֶל-בַּחְ'רִי וכמו כן בקברה של המלכה נֶפֶרְתָארִי אשר השתמר בצורה מופלאה. לאחר השקיעה נבקר במקדש לוקסור אשר מואר בשעות החשיכה.

לינה בספינה ברמת 5*  (נלון בספינה ארבעה לילות) 

יום 7: מקדש כרנך ושייט על הנילוס

המטיילים המתעניינים בריחוף בכדור פורח מעל הנילוס יוכלו לעשות זאת בשעת הזריחה ולפני תחילת הסיור (לא כלול במחיר הסיור).

נערוך סיור מקיף במקדש כַּרְנָךּ - המקדש הגדול ביותר במצרים אשר הוקדש לאל אָמוֹן-רָע. נראה את אולם ההיפּוסְטיל אשר נבנה על ידי המלך רעמסס השני ובנוסף נראה כתובות הירוגליפים בהן תוארו אירועים המוזכרים במקרא. בהמשך נבקר במוזיאון לוקסור בו מוצגים הממצאים אשר התגלו במקדשים לוקסור וכרנך. לאחר מכן נשוב לספינה ונצא להפלגה דרומה. נשוט על הנילוס ונראה את הנופים החקלאיים המוריקים המעטרים את הגדות.

לינה בספינה

יום 8: שייט על הנילוס - אדפו וקום אומבו

נמשיך בהפלגה במעלה הנהר לכיוון אסואן ובדרך נעצור לביקור במקדשים מהתקופה היוונית-הרומית. נראה את מקדש אֶדְפוּ הנחשב לאחד מהמקדשים השמורים והיפים במצרים. המקדש הוקדש לאל הבז הוֹרוּס. לאחר מכן נמשיך בשייט  לקוֹם-אוֹמְבּוֹ ושם נראה את המקדש לאל התנין סוֹבֶּק. בנוסף נראה את מומיות התנינים אשר התגלו באזור המקדש. נמשיך בשייט ונראה את השקיעה המרהיבה על פני הנילוס ואת החקלאיים המעבדים את שדותיהם בשיטות מסורתיות.

לינה בספינה

יום 9: אסואן - אבו-סימבל

היומיים הבאים יוקדשו לאסואן ולאזור שמדרום לה. לפנות בוקר נסע דרך שוליו המזרחיים של מדבר הסהרה לביקור במקדשי אבּוּ-סימְבֶּל. המקדשים העצומים נחצבו בסלע על ידי המלך רעמסס השני והוקדשו לו ולאשתו המלכה נפרתארי. לאחר הביקור במקדשים נסע לסכר אסואן המפורסם ונראה את אגם נאצר שמדרום לו. עם חזרתנו לאסואן נצא לשייט בסירה קטנה אל הכפר הנובי ונבקר באחד מבתי הכפר.

לינה בספינה - לילה רביעי ואחרון

יום 10: אסואן - קהיר

עם בוקר נשלים את ביקורנו באסואן ונבקר במחצבת גרניט עתיקה שבה התגלה אובליסק עצום שחציבתו מעולם לא הושלמה. בהמשך נשוט בסירה קטנה אל מקדש פילה אשר הוקם בתקופה ההלניסטית-רומית על אי בלב הנילוס והוקדש לאלה איזיס. לאחר מכן נטוס לקהיר. בערב נצא לארוחת ערב במסעדה כדי לחגוג את סיומו של המסע המופלא.

לינה במלון Steigenberger Tahrir בקהיר

יום 11:  קהיר

נשלים את הסיור בקהיר ונבקר במוזיאון הציוויליזציות אשר הוקם לאחרונה ובו מוצגות המומיות של מלכי הממלכה החדשה של מצרים. בנוסף, נבקר בפוסטט, העיר שהוקמה על ידי כובשי מצרים הערבים וממנה התפתחה קהיר בת ימינו. נבקר בכנסייה הקופטית ובבית הכנסת אבן עזרא בו התגלתה 'הגניזה הקהירית' – אחד מהארכיונים היהודיים החשובים בעולם! אחר הצוהרים נסע לשדה התעופה ונשוב הביתה.

מחיר הטיול:

מחיר הרשמה מוקדמת:

מחיר לאדם בחדר זוגי    3,810 $

מחיר הרשמה לאחר 31.7.23:

מחיר לאדם בחדר זוגי    4,150 $

:המחיר כולל

 • טיסות בינלאומיות נתב"ג-קהיר

 • טיסות פנימיות קהיר-לוקסור, אסואן-קהיר

 • לינה במלונות 4-5 כוכבים ברמה גבוהה

 • קרוז 4 לילות/ 5 ימים בספינה המדורגת 5 כוכבים

 • כלכלה: חצי פנסיון (ארוחת בוקר וערב), בעת השייט - פנסיון מלא

 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, קרוז וסירות קטנות

 • הדרכה: מדריך ישראלי מומחה ומנוסה שחר גופר, מדריך מקומי דובר אנגלית וערבית

 • כניסה לכל האתרים (כולל היקרים שבהם: הפירמידה הגדולה, קבר סתי הראשון וקבר המלכה נפרתארי)

 • ערכות שמע אישיות לשיפור ההדרכה

 • אשרת כניסה למצרים

 • טיפים לנותני שירות מקומיים

 • מפגש מטיילים ובו תוגש הרצאת עומק על ידי המדריך

 • ספר מידע איכותי על מצרים העתיקה

:המחיר אינו כולל

תוספת ליחיד בחדר  590 דולר.

​כל מה שלא צוין במפורש ככולל

ביטוח נסיעות אישי (המעוניינים בריחוף בכדור פורח יוודאו שהפעילות מכוסה במסגרת הפוליסה)

ארוחות צוהריים (למעט במהלך השייט שבו יהיה פנסיון מלא)

הוצאות אישיות במהלך הסיור

ריחוף בכדור פורח

תשר למדריך הישראלי מקובל כ- 5 דולר ליום

הערות לתכנית:

אלפי תיירים ישראלים מטיילים במצרים, אך עם זאת אזהרות המסע לא הוסרו ע"י המטה ללוחמה בטרור.

המחיר, המועד והתוכנית המפורטים לעיל אינם סופיים והם עשויים להשתנות בנסיבות חריגות, כגון שינוי מועדי הטיסה על ידי חברת איג'פטאייר או שינוי בעלות הטיסה בשל עליה בתעריפי הדלק.

במקרה הנדיר מאוד, אך האפשרי, בו מדריך הסיור לא יקבל ויזה - תודרך הקבוצה על ידי מדריך מומחה ואיכותי אחר מצוות 'תגליות'.

בעת כתיבת פרסום זה המוזיאון החדש בגיזה לא נפתח עדיין ובמקרה והמוזיאון יפתח הוא ייכלל בתוכנית.

יציאת הסיור מותנת במינימום 20 נרשמים.

הכניסה למצרים לישראלים מחייבת הוצאת ויזה. תהליך הוצאת הויזה מול שגרירות מצרים עשוי לקחת זמן רב ואנו ממליצים להתחיל את התהליך כ-5 חודשים מראש למקרה ולא תקבלו ויזה בסבב הראשון. על מנת להוציא ויזה יש להעביר למשרדנו דרכון בתוקף לפחות עד ה-16.7.24 עם 2 דפים ריקים, 4 עותקים של טופס בקשת אשרה מוקלד ו-4

תמונות דרכון זהות ועדכניות.

 

:הטיול עם 'חברים לתרבות' ו'תגליות' מבטיח לכם

סיור בדגש ארכיאולוגי, אגיפטולוגי, היסטורי ותרבותי המשלב את מיטב האתרים

הדרכה איכותית ומעמיקה - מרכיב חשוב ביותר בהצלחת הביקור במצרים

ביקור באתרים החשובים והמרשימים ביותר של מצרים

תכנון זמן אופטימאלי

בתי מלון באיכות גבוהה, אשר יאפשרו לכם מנוחה נאותה לקראת עוד יום אינטנסיבי

קרוז על הנילוס ברמה גבוהה על בסיס פנסיון מלא

חבורתה בקבר מטיילים סקרניים ויודעי ח"ן

טיסות בינלאומיות:

6 בינואר ת"א-קהיר ב-11:15

16 בינואר קהיר-ת"א ב 16:25

מדיניות הרשמה:

דמי הרשמה בסך 750 $ (2,750 ₪) יגבו במועד ההרשמה בכרטיס אשראי בלבד.

הסכום מבטיח את הרשמתכם לסיור וכולל את עלות הוצאת הוויזה.
יתרת התשלום תגבה בתחילת אוקטובר.

                

bottom of page